Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - "Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır."
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

"Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır."

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Eğitim Öğretim Forumu Eğitim Öğretim Forumu
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

^^KaRaYeL^^

Miss Admin
<b>Miss Admin</b>

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 23 Kasım 2008, Pazar 15:14:18    Mesaj Konusu: "Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır." Alıntıyla Cevap Ver

"Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır."

M.Kemal ATATÜRK

BEN BİR ÖĞRETMENİM

Ben bir öğretmenim
Okulların birinde.
Duymayı, düşünmeyi öğretirim
Derslerimde.

Benim çocuklarım bu bahçelerde,
Bu yağmur altında ıslanmadılar.
Bir yağmur sonrası gelin, seyredin
Her taraf tepeden tırnağa
Bulutsuz masmavi dünyalarına
Sevginin, sevincin güneşi doğar.

Böyle çocuklarla dolar her yanım,
Çocuklar kardeşim,
Çocuklar arkadaşım,
Canım..

Onlarda toplanmıştı
Geçip giden zamanım.
Bir parıltı görsem gözlerinde,
Bilgiden, anlayıştan yana,
Bir hal olur bana,
Zannedersin ki dünya benim.

Çocuklar, kitaplar, yazı tahtası,
Enine boyuna bütün zamanlar
Dört duvar arası dershanede.
Her dinden, her dilden gelmiş insanlar,
Bizimle konuşur, hayal ederler.
Bağlanır kalırız kendilerine.
Hikaye anlatır, şiir söylerler,
Mutluluk üstüne, ümit üstüne...

M. Gündüz GÖKTÜRK

^^KaRaYeL^^
"Kişinin Rütbe-i Aklı Görünür Eserinde"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 24 Kasım 2008, Pazartesi 02:35:08    Mesaj Konusu: Re: "Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.& Alıntıyla Cevap Ver

şiirdeki gibi öğretmenler vardır heralde???mustafa kemalin beni türk hekimlerine emanet efin ve öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır sözlerini bence ne öğretmenler ne de doktorlar dinlemiyor..artık halkın ve bilginin memurları değil..rant'ın paranın köleleri onlar..genel değil tabiki ama büyük bir kısmı ..doğu ve güneydoğu kurası çekipte gitmeyen..karadenizin taşra kasaba köyleri olunca talihsizlik diye nitelendiren çoook eğitimci var..ama ne ettiyse bize bu özel okul ile özel doktor kavramları etti..

emeğine sağlık karayel..kusurabakma öğretmen diyince yorum yapmadan geçemedim

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 24 Kasım 2008, Pazartesi 07:16:34    Mesaj Konusu: Re: "Öğretmenler! Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır.& Alıntıyla Cevap Ver

Keske bende ogretmen olabilseydim. hayatimdaki en buyuk idaalimdi. sanirim benim talebelerim gercekten belli olurdu. Bu istegim hala devam etmektedir. keske olabilseydim. Ogretmek cok baska bir sey para icin deyil ogretmek icin yapilirsa. deyilki karadenizin en ucra kosesi dogunun en ucrasina giderdim. cunku hepimiz bir kere olecegiz. Bu ugurda olende sehit deyilmi ve cennetin en yuksek noktasi sehitlerin deyilmi ki
Ogretmenler Bu vatanin cocuklari size emanet onlara vereceginiz egitim ve bilgi bu vatani ayakta tutacaktir. Butun ogretmenlerin ogretmenler gununu candan kutluyorum. kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 24 Kasım 2008, Pazartesi 08:57:22    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ÖĞRETMENİM

Küçük bir çocukken geldik yanına,
Kucakladın bizi sardın canına,
Sevgiyi saygıyı kattık şanına,
Okuryazar olduk ilk öğretmenim.

Tüm bildiklerini bize öğrettin,
Millete faydalı bireyler ettin,
Kalemi kılıçtan çok keskinlettin,
Çareler ürettin sen öğretmenim.

Ödevler yaptırıp asıl talibe,
İmkân hazırlayıp her bir talep'e,
Feraset gösterip seçtin talebe,
Sanatkâr adayı hep öğretmenim.

Edebiyatla Din Tıp Filoloji,
Tarih Fizik Kimya ve Biyoloji,
İktisatla Sanat ve Sosyoloji,
Bilimden yelpaze sen öğretmenim.

İstikbale giden bilgi selinde,
Kitaplık dolusu her eserinde,
Derin ilim varken ana dilinde,
Neye başka talep var öğretmenim.

Vatan bir okulsa ilk nöbettesin,
İlim denizinde hep seferdesin,
Kutsal mesleğinle gönüllerdesin,
Benim de gönlümü al öğretmenim.

Saymakla tükenmez faziletlerin,
Zamanen ödenen o bedellerin,
Kıvancındır üstün talebelerin,
İftihar ediniz siz öğretmenim.

Atam sen de dahi bir öğretmendin,
Bütün yenilikler senin eserin,
Layık insanlarda bil şaheserin,
Büyük Atatürk’üm başöğretmenim.

Zeki İ.KIZILIŞIK

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

%Fatma%

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 24 Kasım 2008, Pazartesi 11:54:33    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Abi öğretmen sadece o diplomaya sahip olanlar değildir bence, isminin önünde o sıfat olmasa da sen de çok güzel bir öğretmensin. İnsanları sevmeyi senden güzel öğreten var mı? kırmızı gül kırmızı gül
Bu vesileyle ilk etapta seninle birlikte 10 yıl sonra kendisine ulaştığım, üzerimde çok emeği olan Oymalıtepe halkının da tanıdığı Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni sevgili Kazım BULUT ve manevi babam dediğim sayın Hüseyin OĞUZ'un bu güzel günlerini kutluyorum.
Oymalıtepe'de tek tanıdık kaldı Emin Keleş, tanıdık tanımadık ismini say(a)madığım tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutluyorum.

ÖĞRETMEN
Dosttur o çalışanla, dosttur o yarışanla
Yarınlara el ele beraber koşanlarla,
Mutludur o, simsiyah saçları olmuşsa ak,
Dünden daha güçlüdür uyanırken her sabah.

Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren
Odur hep geleceğe güvenle gülümseyen.
Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan.
Odur eli öpülen, odur fedakâr insan.

Sarsılmaz bir inançla görevini sevmekte,
Ömrünü adamıştır milletine hizmette.
Ruhlara şekil veren, kafaları besleyen
Uygarlığa yürürken en öndedir öğretmen.
Nevin EMGEN

€Lden düşme sevdaLar değiL ßenim istediğim ya yüreğinin sahißi oLmaLıyım yada hiçßirşeyin
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 24 Kasım 2008, Pazartesi 15:48:04    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Yüce önderimiz Cumhuriyet'imizi gençlerimize,
gençlerimizi de değerli öğretmenlerimize emanet etti.
Onun bu emanetine sahip çıkan tüm öğretmenlerimizin
Öğretmenler Günü'nü kutluyor,
önlerinde saygı ile eğiliyoruz...

BEN ANLATAYIM MI ÖĞRETMENİM?

Henüz aceminim senin,
Her parmak kaldırdığımda sınıfımızda,
Yüreğim kalır ucunda,
Sıyrılıp yüreğinin sıcaklığınca,
Ben anlatayım mı öğretmenim?

Oturduğum sıraya adını kazıyorum tırnaklarımla.
Öğretebilen öğretmen evinde çırpınır kelimelerim.

Tatili gelmeden öğrenmelerin,
Öğrettiklerini,
Sıralamak isterken sana.

Ders aralarında tutunmuştum yürek kapına,
Parmak kaldırıyorum,
Yüreğim parmaklarımın ucunda.

Bana kattığın her sende,
Özümsemek istedikçe seni,
Acemiliğim geçiyor sana.

Sınıfımızın penceresinden baktığında,
Yanımdan sıyrılıp giderken bedenin,
Yüreğim parmaklarım ucunda yürek kaldırıyorum sana,

Diğer çocuklara inat,
Yaramazın olmadan,
İyi ögrencin olmak istiyorken ben.
Sınıf başkanın da olmak istemeden,

Arsızca parmak kaldırmalarım işte bu yüzden.
Not defterinin,
Kapak resminde kalsın gülümseyen yüzüm.
Sevgili kal sevgili öğretmenim...

Çığlık MAVİYILDIZ

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

atun_beni_denizlere

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: İSTANBUL

MesajTarih: 24 Kasım 2008, Pazartesi 16:16:22    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ÖĞRETMEN
Dosttur o çalışanla, dosttur o yarışanla
Yarınlara el ele beraber koşanlarla,
Mutludur o, simsiyah saçları olmuşsa ak,
Dünden daha güçlüdür uyanırken her sabah.

Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren
Odur hep geleceğe güvenle gülümseyen.
Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan.
Odur eli öpülen, odur fedakâr insan.

Sarsılmaz bir inançla görevini sevmekte,
Ömrünü adamıştır milletine hizmette.
Ruhlara şekil veren, kafaları besleyen
Uygarlığa yürürken en öndedir öğretmen.

Nevin EMGEN

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

<div align="center"><br>Evet hayat hep son sözü söyler ama<br>Benim de cümlelerim var !!!<br></div>
Başa dön

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: Bayrampaşa/İstanbul/yıldırım mah

MesajTarih: 24 Kasım 2008, Pazartesi 20:50:47    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

öğretmenler künü kutlu olsun

<div>KELİMELERİN GÜCÜNE İNANMIYORSAN İNSANLARIN GÜCÜNÜ ASLA TAHMİT EDEMEZSİN...</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 27 Kasım 2008, Perşembe 09:44:48    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Dgerli arkadaslarim.
Kose yazilarimiz bolumunde yayinlanan degerli Hasan Beser hocamizin Bir konusmasini bende burda sizlerle paylasmak istedim. Daha fazla okunmasi istegiyle tabiki.

ÖĞRETMEN
(24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla Fen Lisesi salonunda yapılan konuşma…

Değişik duygular içindeyim…

Bundan tam 23 yıl önce, öğretmenliğe başladığım yıl 24 Kasım Öğretmenler Gününde Kırşehir’in Kaman ilçesinde “en genç öğretmen” olarak kürsüye davet edildiğimde heyecandan neredeyse dizlerimin bağı çözülmüştü!

23 yıl sonra yine kürsüye davet ediliyorum. En genç öğretmen değilim! Doğum tarihleri benden daha eski ağabeylerim de mevcut olduğuna göre en yaşlı öğretmen de değilim!

Beni kürsüye davet edenler muhtemelen “Tecrübeli bir arkadaşımızdır; duygularını bizimle paylaşsın!” diye düşünmüşlerdir.

Değerli meslektaşlarım,

Hani bir söz vardır: Eğer işinizi severseniz, işe gitmezsiniz! Yani işiniz hayatınızın bir parçası olur ve onu iş olarak değil de severek yaptığınız bir uğraş, bir yaşama biçimi olarak algılarsınız…

Öğretmenlik, severek yapılması gereken bir iş, bir yaşama biçimidir.

Yeniden bir meslek seçme durumunda kalsaydım yine öğretmenlik mesleğini seçerdim. Çünkü öğretmenlik benim yaşama biçimim. Başka hiçbir işi bu kadar keyif alarak yapamam…

Hiçbir derse geç kalmadım!

Hiçbir derse hazırlıksız girmedim.
Hiçbir derste ceketimin düğmeleri açık olmadı.
Hiçbir derste uyumsuz bir kıyafetle öğrencilerim beni karşılarında görmediler.

Hiçbir derste öğrencilerim gürültü, taşkınlık yapmadı.

Yani, “at sahibine göre kişnedi!”

Meslek hayatım boyunca, birinci derecede muhatabım olan öğrencilerime hep saygı duydum.
Mesleğe yeni başlamış genç arkadaşlarım!

Teknolojinin bütün nimetlerinin hizmetinizde olduğu bir dönemde göreve başladığınız için çok şanslısınız.

İşinizi severek yapın, mesleğinizi sevin!

Meşhur fıkradır:

Bektaşi, orucunu yerken yakalanmış ve nezarethaneye atılmış. Nezarette canı sıkılan Bektaşi küçücük aydınlatmadan dışarıya bakmış. Bir de ne görsün, adamın biri karakolun arkasındaki bahçedeki ağacın altında karpuzu kesmiş afiyetle yiyor. Baba erenleri bir telaştır almış. Karşıdaki kişinin büyük bir tehlikeyle karşı karşıya olduğunu düşünüp seslenmiş:

—Hişt hemşerim! Ne yapıyorsun? Bak, ben orucumu yerken yakalandım ve nezaretteyim! Senin yaptığına aymazlık denmez de ne denir? Hem orucunu yiyorsun, hem de pervasızca karakolun yanı başındasın!

Adam gayet sakin cevap vermiş:

—Ben Müslüman değilim! Dolayısıyla bize oruç farz değil!

Ağzını şapırdatarak karpuzunu yiyen gayrimüslim vatandaşa bakan Bektaşi:
—Ah hemşerim! Dinin kıymetini bil! Demiş.

Yüz binlerce öğretmen adayı görev beklerken, yakaladığınız bu şansı iyi kullanın ve mesleğinizin kıymetini bilin.

Kıymetli meslektaşlarım,

Bir milletin milli, ahlâki ve kültürel yönden güçlü ve medeniyet bakımından kalkınmış olması öğretmenlerinin üstün çalışmalarına bağlıdır. Milli birlik ve beraberliğimizin teminatı öğretmenlerdir.
Biraz sonra genç arkadaşlarım yemin ederek kutsal mesleğimize başlayacaklardır. Bu yeminin muhtevasına çok dikkat etmek lazım. Bana göre yemin metni, çok isabetli bir metindir. Ne diyor metinde: Atatürk İnkılâp ve ilkelerine, Anayasada ifadesini bulan Türk Milliyetçiliğine sadakatle bağlı kalacağıma… Devam ediyor: Bütün görevlerimi Türk Milli Eğitiminin amaç ve temel ilkelerine uygun olarak yapacağıma; öğrencilerimi bu doğrultuda yetiştireceğime; Namusum ve şerefim üzerine and içerim.
Öğretmen, meslek hayatı boyunca yaptığı yemine sadık kalmak durumundadır. Hem bu yemini ederek göreve başlayacaksın, hem de milletin temel değerlerine sırt çevireceksin! Öyle yağma yok!
Her şeyden önce öğrencilerimizi milli, ahlaki ve insani yönden tam donanımlı yetiştirmek zorundayız. Bu konuda en küçük bir ihmal geleceğimizi karartır.
Kıymetli meslektaşlarım,
Zil çalar, derse gireriz. Hayat adeta durur. Kendimizi yeni bir dünyanın içinde buluruz. Bıkmadan, yorulmadan anlatırız, öğretiriz. Öğrencilerimizde öğrenme heyecanını ve bilginin ışığını görünce dünyanın en mutlu insanları oluruz.
Kısacası Koca Yunus’un dediği gibi,
“Her gün yeniden doğarız,
Bizden kim usanası?”
Şehit öğretmenlerimizi ve tüm şehitlerimizi saygı ve rahmetle anıyor,
Hepinizi saygıyla selamlıyorum…

Hasan BEŞER

Hasan BEŞER
beserhasan@hotmail

Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 27 Kasım 2008, Perşembe 09:51:56    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

öğretmen olmak işte böyle birşey okurken bile bir şiir tadında kelimeler öyle güzel seçilmişki kim bilir beyfendi bunları hitap ederken nasıl bir ses tonu kullanıp insanları etkilemiştir.

emeğine sağlık abim buraya taşıyıp bizimle paylaştığın için kırmızı gül

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Eğitim Öğretim Forumu Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^