Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - KITAPLARDAN KALICI "İZ"ler
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

KITAPLARDAN KALICI "İZ"ler

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Kültür - Sanat Forumu Kültür - Sanat Forumu
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

^^KaRaYeL^^

Miss Admin
<b>Miss Admin</b>

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 07 May 2008, Çarşamba 16:19:24    Mesaj Konusu: KITAPLARDAN KALICI "İZ"ler Alıntıyla Cevap Ver

KITAPLARDAN KALICI "İZ"ler

Okuduğunuz kitaplardan yada sahaflarda, kitap fuarlarında , kitapçılarda gözünüze değen, dikkatinizi çeken, okumaya yeltenip önsözüne, arka kapağına, sunuşuna baktığınız, eleştirilerini incelediğiniz kitaplardan üzerinize sinen, yüreğinize değen, gözbebeklerinize her duyguyu taşıyan kitaplardan sizde kalan "İZ" leri paylaşmak istemez misiniz?

Ben, Tuna Kiremitçi'nin"DUALAR KALICIDIR" adlı son kitabını ilk gördüğümde hemen kapağında yer alan ve dimağımda iz bırakan sözü sizlerle paylaşmak istedim.

"Birini mahkum etmeden dualarını dinlemek lazım..."

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

^^KaRaYeL^^
"Kişinin Rütbe-i Aklı Görünür Eserinde"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

Pembe-Patikli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: Giresun

MesajTarih: 07 May 2008, Çarşamba 17:52:52    Mesaj Konusu: Re: KITAPLARDAN KALICI "İZ"ler Alıntıyla Cevap Ver

ağlamak ağlamak ah kitaplar öyle kitaplar varki insanin ruhunu oksuyor ömrumde en cok siir kitaplarini severim ama diger kitaplarida okumaktan kacinmam kitaplar bu dunyadaki guzel bir rehber insana bazen derte verior akl veror kisiler bazen etklnp kitaplardaki gibi olmak yasamak istiyor Gercek olsa keske die umutlenenler de var ama öyleki bu da bzm elmzde...Bence

Dirime selâm vermeyen, Ölüme de fazla yaklaşmasın! ...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

_PiRYoZ_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: MeLBoUrNe"AUstRaLiA"

MesajTarih: 07 May 2008, Çarşamba 18:46:13    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bazen sozcukler yersız duygular ıse terımı anlatımı ımaknsız zorluklar halıne tasınır ... yasıyamadıgımız belkıde kendımıze soyleyemedıgımız gerceklerı kıtap sayfalarında aradıgımız olur oyle gercekler le karsılasırızkı o an sozcukler bıter.. tıpkı bu eserın anlatmak ıstedıgı gıbı...

"Her Şey Seninle Başlar"ın yazarı Mümin Sekman'dan yine çok ses getirecek bir kitap: eser adı"Limit Sizsiniz" Ve Ilk Goze carpan CuMle,

"Açılmamış Kanatların Büyüklüğü Bilinmez"

Ve sonrasındakı ıcerıgı....

Önce kendi kanatlarına güven!
Büyük başarı kalpten gelir, beyinde büyür, ellerden hayata akar.

Dışımızdaki limitler, içimizdekiler kadar büyür ya da küçülürler.
Kafesten çıkınca değil, kafesi içimizden çıkarınca özgürleşiriz.
Kendi yolundan, kendi kanatlarıyla, kendi hayaline gidenlere,
Kendi gücüyle başarmayı anlatan yeni bir 'başarı müfredatı':

Baş + arı: 'Baş' olmak için 'arı' gibi çalışmak gerekir!
Başarı sonuç alır susar, başarısızlık açıklama ister.
Başarı (b)ilgi ister. 'Bilgi'nin de beşte dördü 'ilgi'dir!
Sadece iyide değil, kötü yolda da rekabet vardır!
Her başarının bir son kullanma tarihi bulunur!

"Önceki güneşlerin hepsi battı ve gitti, bizim güneşimizse batmayacak ebedi" Seyyid Abdûlkadir-i Geylani
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

LaZKoPaT

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: Den Haag, NL

MesajTarih: 08 May 2008, Perşembe 18:32:02    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Bu kapaktan cok etkilenmistim.Gozlerinden baska hicbiryeri gorunmeyecek sekilde ortundugu halde,bakislarindaki derinligiyle ve huznuyle cok seyler anlatmak istiyor gibi gelmisti.
Kitabin ismi Kara Dullar
Bircogunuzun hatirlayabilecegi,Rusyada tiyatro binasinda rehin alma olayi ki bu olay o zamanlar basini birhayli mesgul etmisti ve Ruslarin bircok insanin canina malolan gazla sonuclamalari olayi.
Bu kitap ikisi oradaki eylemcilerden olan uc cecen kizkardesin dramatik hayatini konu aliyor.
Yazar Sabine Adler bolgede yillarca gazetecilik yapmis bir alman.Hem bolgeyi hemde oradaki insanlarin yasam tarzini iyi gozlemlemis bir yabancinin gozuyle bakilinca olaya dahada guzel birsey cikmis ortaya.

Turkceye cevrildimi bilmiyorum ama bulabilirseniz okumanizi tavsiye ederim.

Yardim almaya alisanlar, emir almayada alisir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 03 Kasım 2008, Pazartesi 01:05:48    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

"Geçtiğimiz Mart ayında Fransa'da ilk baskısı yapılan Yürekteki Öfke'de, Türk okuru Ingrid Betancourt'u dinlerken, bir yandan ülkemizin kaderiyle dünyanın diğer ucundaki Kolombiya halkının kaderi arasındaki birebir benzerlikten hayrete düşecek, bir yandan da kendi halkının Kolombiya halkı kadar onurlu ve en az onun kadar cesur olduğunu yüreği burkularak yeniden hatırlayacak... "

Bu konuyu görünce, Üste eklediğim arka kapak yazısından etkilenerek alıp merakla okuduğum Ingrid Betancourt 'un "Yürekteki Öfke" adlı kitabından size bahsetmek istedim. Yazarın hayatını anlattığı bu kitapta, kapak yazısında bahsedildiği gibi ülkemizden izler de bulunuyor.
Bu kitabı okurken yazarın kişiliğinden, azminden, cesaretinden çok etkilenmiş ve ona hayran olmuştum. Politikaya atılma sürecinde yaşadığı zorluklar, bir yandan kokain mafyası, diğer yanda gerilla grupları ile yaşadığı sorunlar, suikast girişimleri, tehditler nedeniyle iki küçük çocuğundan ayrı kalması... bunların hiçbiri Ingrid Betancourt'un gözünü korkutmuyor ve o inandığı yolda emin adımlarla ve mücadelede kararlı bir şekilde ilerliyor. Sonunda Rüşvet ve yolsuzluğa açtığı savaşla halkın sevgilisi olan İngrid Betancourt, 2002'de Kolombiya'da Cumhurbaşkanlığı seçimlerine adaylığını koyuyor. İşte bu kitapta, yazar, hayatını anlatırken yoz politikacılara, kokain baronlarına açtığı savaşın hikayesini de anlatıyor.
kitabının son paragrafı şöyle: ‘‘vardığım bu aşamada beni de öldürecekler mi? benim ölümle ilişkim, ip cambazının ölümle ilişkisiyle aynı düzeyde: ikimiz de tehlikeli bir iş yapıyoruz, riskleri hesaplıyoruz, ama mükemmele varma aşkı korkunun üstesinden geliyor. yaşamayı tutkuyla seviyorum, ölmek istemiyorum.

Geçen sene bu kitabı okuduktan sonra çok etkilendiğim yazar İngrid Betancourt'u internette araştırdığımda 23 Şubat 2002'te bir mitinge giderken, Kolombiya Devrimci Silahlı Güçleri (FARC) militanları tarafından kaçırıldığını ve o zamandan beri rehin olduğunu, hayatından şüphe duyulduğunu öğrendiğimde çok üzülmüştüm, Kitabında hep bundan korktuğunu hissettiğim kişinin korktuğunun başına gelmiş olduğunu okumak üzücüydü.
Ancak burada bahsetmek amacıyla inceleme yaptığımda politikacı Ingrid Bétancourt'un 6 yıl rehin tutulduktan sonra bu yıl temmuz ayında kurtarıldığını ve "2008 Yılın Kadını" ödülünü aldığını okudum ve sevindim.

Size de bu kitabı okumanızı ya da en azından bu kişiyi bir kez incelemenizi tavsiye ediyorum.

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 07 Kasım 2008, Cuma 10:21:21    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Gençliğe adım atmak üzere olan bir çocuk, babasıyla birlikte dağlara çıkmıştı... Yürürken ayağı kaydı, az daha uçurumdan yuvarlanıyordu. Can havliyle bağırdı:
"Eyvaaah!.."
Karşı dağlardan aynıkarşılık geldi:
"Eyvaaah!.."
Çocuk ilk defa böyle bir durumla karşılaşıyordu.
"Sen de kimsin?" diye sordu.
Karşı taraftan gelen aynı soruydu:
"Sen de kimsin?"
"Korkağın birisiiin!..." diye bağırdı bu sefer, çocuk.
"Korkağın birisiiin" cevabını almakta gecikmedi.
Merakla babasına dönüp sordu:
"Bu nedir baba?!
"Hayatın sesidir oğlum" dedi babası, "dinle ve öğren."
Avuçlarını boru gibi yaparak karşı dağlara doğru bağırdı:
"Seni seviyoruuum!.."
Karşılık gecikmeden geldi:
"Seni seviyoruuum!
Baba oğluna döndü:
"Oğlum" dedi, "herkes buna yankı diyor, ama aslında bu hayatın ve umudun sesidir. Hayattan ne umar, ona nasıl seslenirsen, sana o sesi yansıtır." Çocuk, hayata hangi sesi verirse o sesi duyacağını o gün öğrendi.

Yaşam Bir Avuç Gül Bir Tutam Diken
yazar:yavuz BAHADIROĞLU

Hayati Felsefeleriyle Planli Yasamayi Sevenler Için Güzel Bi Kitap
Hayati Ve Yasami Anlatan Bi Kitap Okumanizi Tavsiye Ederim.

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 10 Kasım 2008, Pazartesi 19:27:40    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

"Limit Sizsiniz" kitabının yazarı Mümin Sekman'dan

İşte yazarın başarıya ilişkin tesbitleri

Baş+arı: Baş olmak için arı gibi çalışmak gerekir.
Kafesten çıkınca değil, kafesi içimizden çıkarınca özgürleşiriz.
Başarı bilgi ister. Bilginin de beşte dördü 'ilgi'dir.
Her başarının bir son kullanma tarihi vardır.
Başarınızı ilk unutan, başarısızlığınızı ilk gören siz olun.
İnsan yaşarken son işi, ölünce en büyük işi kadar başarılı sayılır.
Kitabın merkezinde üç anahtar kelime var: Tutku, teknik ve cesaret..
Başarısızlık hastalığa, başarı sağlığa benzer. Hastalık çabuk bulaşır ancak sağlık bulaşmaz.
Kendi kanatlarıyla uçmak terk etme sanatını bulmayı gerektirir. Başkasına sadakatiniz, kendi başarı kapasitenize ihanetiniz anlamına gelmeye başladıysa gitme zamanı gelmiş demektir.
Limit sizsiniz. İnsan da kitap gibidir, değeri 'içindekiler' kadardır. Büyük başarı kalpten gelir, beyinde büyür ellerden hayata akar.
Başarmak kendini şaşırtan sonuçlar almaktır. Skor tabelanızda yazan son rakam kimseyi şaşırtmıyorsa kariyer patinajı yapıyorsunuz demektir.
İnsanlar 3'e ayrılır; Gerçekten başarılılar, başarılıyım diye geçinenler ve başarılı insanlar üzerinden geçinenler..
alıntı...

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 26 Kasım 2008, Çarşamba 11:47:31    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

The Secret ( Sır )
Rhonda Byrne

"Bu sırrın ne olduğunu söyleyemem.Tek söyleyebildiğim varolduğu."
(Alexander Graham Bell-Telefonun Mucidi)

Çağlar boyu nesilden nesile geçerken, bir çok insan ona göz dikti, onu gizledi, kaybetti, çaldı, büyük paralar karşılığı satın alanlar oldu. Tarihteki en önemli insanların bazıları yüzyıllar kadar eski olan "Sır"ra vakıf olmuşlardı. Eflatun, Galileo, Beethoven, Edison, Carnegie, Einstein ve diğer mucitler, bilim adamları ile büyük düşünürler "Sır"rı biliyorlardı; ve şimdi "Sır" dünyaya açıklanıyor.
"Sır"rı öğrendiğinizde, istediğiniz her şeyi elde etmeyi, yapmayı, ya da istediğiniz her şey olmayı da öğrenmiş olacak; asıl kimliğinizi bulacak ve hayatta sizi bekleyen gerçek ihtişamın ne olduğunu göreceksiniz.
Sizce dünya nüfusunun sadece %1'lik bir kısmını oluşturan bir kesimin tüm maddi gelirin %96'sına sahip olması bir tesadüf mü?
Olağanüstü bir servete sahip olmak ister misiniz?
Muhteşem bir malikanede yaşamak ister misiniz
Ömrünüz boyunca hiç sıkıntıya düşmeden bolluk, bereket içinde yaşamak ister misiniz?
Ruh eşinizi bulmak ya da huzurlu, mutlu bir evlilik yaşamak ister misiniz?
Peki kendinize sorun. Gerçekten ne, ama ne istersiniz?

Amaçlarınıza ulaşmak için bu kitabı kullanmaya başlayabilirsiniz. Yaşamınızdaki herhangi bir şey için bir cevap, bir rehber arıyorsanız, sorunuzu sorun, cevap alacağınıza inanın ve bu kitabı rastgele açın. Açılan sayfada aradığınız cevabı ve tavsiyeyi bulacaksınız.

"Sır tüm olmuşların, olanların ve olacakların cevabıdır''
(Ralph Waldo Emerson-Filozof)

alıntı
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Kültür - Sanat Forumu Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^