Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - sır saklamak
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

sır saklamak

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 08 Kasım 2008, Cumartesi 03:23:35    Mesaj Konusu: sır saklamak Alıntıyla Cevap Ver

geçmişte okuduğum sır saklamak ile ilgili bir hikayeyi yazıyorum..hatırladığım kadarıyla böyleydi..eğer daha iyi bilen varsa lütfen düzeltsin

Midas diye acımasız ve kötü bir kral varmış.bu kralın kulakları doğuştan eşşek kulağı kadar uzunmuş.bunu kendisi haricinde kimse bilmiyor,utancındanda kulaklarını hiç çıkarmadığı sarığının altında gizliyormuş.bir gün odasında giyinirken vezirlerden bir tanesi ona birşeyler söylemek için heyecenlı bir şekilde kralın odasına girmiş.kralı görüncede şok olmuş eşşek kulaklı bir kral.kralla göz göze gelmişler.sonra kral demişki beni bu şekilde gördün,en sevdiğim vezirlerden birisin eğer bundan birine bahsedersen kelleri vurdururum demiş.vezir odadn ayrılmış..aradan aylar geçtikçe vezir bu sırrı içinde taşıyamaz hale gelmiş.illaki birine söylemek ve içini rahatlatmak istiyormuş.ama söylerse muhakkak kralın duyacağını ve kellesinin gideceğini biliyormuş.saray avlusunda dolaşırken kullanılmayan bir kuyuya gözü takılmış.kimseye söylemesemde bu kuyuya doğru bağırıp hiç olmazsa hkendi içimi rahatlatayım demiş.kuyuya doğru eğilmiş ve kralın eşşek kulakları varrr diye bağırmış.çok rahatlamış.kimseye söylememenin huzuruyla oradan ayrılmış.aylar sonra kuyununn yanından geçmekte olan bir müzisyen kuyunun dibinde duranbir kütüğü farketmiş.hemen kuyuya inip onu çıkarmış.kütüğü yontarak saz haline getirmiş.sazın kullanıma hazır olduğu gün sarayda bir eğlence tertip ediliyormuş.kral bütünmüzisyenler gibi bu müzisyenide insanları eğlendirmek için saraya çağırmış.müzisyen yaptığı sazı ilk olarak kralın karşısında çalacakmış.gece başlamış müzısyenler sırayla hünerlerini göstermişler..salon kalabalık ve tüm saray oradaymış.sıra bizim müzisyene gelmiş sazı eline almış mızrapı sazın teline dokundurur dokundurmaz teller kendi kendilerine titremeye ve midasın eşşek kulakları var diye tempo tutmaya başlamışlar.kral hiddetlenerek ayağa fırlamış.hemen sırrını gören veziri çağırmış.vezirin kuyuya bağırdığını ordanda kütüğün öğrendiğini saz telleriylede bunu dışarıya vurduğunu anlamış.hemen orada celletlarına vezirin boynunun vurulması ıçın talimat vermiş.

sır saklamak büyük maharet gerektirir.her insan sır saklayamayacağı gibi her insanada sır verilmez.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 08 Kasım 2008, Cumartesi 09:16:50    Mesaj Konusu: Re: sır saklamak Alıntıyla Cevap Ver

çok güzel bir hikayeydi teşekkür ederim
evet sır saklamak onun içinde barındırmak zor ama çok zor bişey değil
duydum gördüm ve unuttum yapın hatırlamayın bile
ama en zoru sır olarak gördüğün şeyi biriyle paylaşmak dile getirilen herşey sır olmaktan çıkıyor
bırakın hayatta kendi sırlarınız olsun yaratan rabbim zaten biliyor 2. 3. kişilere ne gerek var.....

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 11 Kasım 2008, Salı 01:27:47    Mesaj Konusu: Re: sır saklamak Alıntıyla Cevap Ver

iki kişinin bildiği şey sır değildir. :iyi:ben sölemedim öyle diyorlar
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 11 Kasım 2008, Salı 23:51:34    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

SIR SAKLAMAK

Yavuz Sultan Selim, bir çok Osmanlı Padişahı gibi devletin selameti için sefer hazırlıklarını gizli tutarmış. Bir keresinde vezirlerinden biri ısrarla seferin yapılacağı ülkeyi sorunca, Yavuz ona:
- Sen sır saklamasını bilir misin? diye sormuş.
Vezir, Yavuzdan cevap alacağı ümidiyle:
-Evet hünkarım, bilirim dediğinde, Sultan Yavuz cevabı yapıştırmış:
-Ben de bilirim.

(Ramle'nin paylaşımından alıntıdır. )

Eeee, ne demiş atalarımız soru " Sırrını söyleme dostuna, o da söyler dostuna "

zafersoy

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 26 Kasım 2008, Çarşamba 10:41:05    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

dostuna söylede arkadaşına söyleme

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^