Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - şehit malatyalı mehmet
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

şehit malatyalı mehmet

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Tarihimiz ve Şehitlerimiz Tarihimiz ve Şehitlerimiz
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 09 Kasım 2008, Pazar 04:19:05    Mesaj Konusu: şehit malatyalı mehmet Alıntıyla Cevap Ver

başımdan geçen bir anıyı sizle paylaşmak ve şehitlerimizin ruhuna rahmet okumak için....

1997 yılının nisan ayı hakkari'nin çukurca ilçesinin ışıklı karakolundan sınır ötesine doğru hareket ettikgece yarısı 03 sıralarında ben kartal sınır taşını geçtim (üzerinde kartal resmi olan dik dörtgen şeklinde büyük beton blok).. önümde iki bölük arkamdada bir bölük vardı yani ortalardan bir yerden yürüyordum.sabaha karşı üs bölgesi olarak kullanacağımız tepeye vardık.o tepede 20 gün kaldık geceleri ikişer saatte bir nöbet tutar sabah uyurduk.ben geceleri nöbetim bittikten sonrada hiç uyuyamazdım..20 gün içerisinde 5 veya 6 defa teröristler sızmaya geldiler ama hiç birinde zaiyat vermedik..her zaman geldikleri derin bir vadinin sonundaki kayalıklara doğru 19'ncu gün yürüdük kayalıklara varmamıza iki üç kilometre kala kannas(suikast tüfeği) taciz ateşine maaruz kaldık.tek kişi bulunduğu yerden tüm taburu hareket ettirmiyordu..kobra helikopter çağrıldı.iki kobra helikopter ateş gelen yeri dakikalarca bomba ve mermi yağdırdı.helikopterler gider gitmez yine oradan ateş gelmeye başladı.bölgede uçuş yapan f-16 lardan yardım istendi bir kaç sortide onlar yaptılar.uçaklarda gidince kayalıklara doğru harekete başladık..elinde makmilan(kırıkkale tüfeğin aynısının uçaksavar mermisi atanı) malatyalı mehmet onbaşı koruma ateşi yapıyor tabur onun arkasından yürüyerek kayaya tırmanıyordu.yürümeye başlayalı 5 dakka olmuştuki tekrar tek el silah sesi geldi herkes yere yattı bizim için koruma ateşi yapan mehmet onbaşı anlından vurulmuştu..havanında kararmasıyla görev iptal edilip geri dönüldü.tekrar üs bölgesindeki mevzilerimize geldik uzun bir intikal yaptığımız için yorulmuştuk.tepenin gece emniyetini orada kalan bölük tutacaktı.mevzimin dışında iki tarafımda yarım metrelik taşlar olan bir yerde mat'ımı serip uyudum.gece karanlığında herkes kendine bir yer seçip istirahat ediyordu. askerliğim boyunca 6 saat uyuduğumu hiç hatırlamam.en fazla 5 saat olmuştur uyku saatim. o gece akşam 8 den sabah 5:30 a kadar uyumuşum birinin beni dürtmesiyle gözümü açtım.beni dürten kişi kalk'ta şehidimizi helikoptere taşımaya yardım et dedi.henüz doğrulmadan başımı sağ tarafa çevirdim meğer malatyalı mehmet onbaşıyla beraber uyuyormuşuz.gece karanlığında yanıma bırakıp üstünüde battaniye ile örtmüşler..o sonsuz uykusunda uyumaya devam ederken bende dokuzbuçuk saatlik uykuya dalmışım.şehidin yanında uyumuş olmak bana büyük bir gurur verdi.mehmet onbaşıyı helikoptere taşıdık ve arkasından dualarımızı okuduk..

memmet onbaşı ve tüm şehitlerimizin yeri cennet olur inşallah allahtan hepsine rahmet diliyorum..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 09 Kasım 2008, Pazar 09:23:33    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Zafer tesekkurler bu ani ni gozlerimin yaslari akarken okudum.

Butun sehitlerimize yuce rabbimden rahmet diliyorum. Onlar mertebelerin en yuksegine erismislerdir zaten. Bu ulkeyi bu hale getirenleri allah bildigi gibi yapsin. Tarihimiz var oldu olali bizi hicbir ulke harb ve savaslarlar alt edemedi. 15 milyon Turkiye iken bunu canakkalede istiklal savasinda Butun Dunyaya kanitladik. Bunu simdide butun Dunya biliyor.

Osmanli donemi oncesi vede sonrasi butun yenilgilerimiz icerden olmustur. Hep bizi kendi icimizden cikan bolunmelerle vurmaya calismislardir. Bu oyunlara gelmemek icin butun halkimiz buyuk hassasiyet gostermeli. Dis ulkelerin bol parcala ve yonet politikalarina alet olanlar bu millete ve bu ulkeye en buyuk ihaneti yapiyorlar. Bizi bize kirdiriyorlar iste. Benim sehit Malatyali mehmedim kim ona kursun atan kim bir dusunun bu yeter iste. Tabiki anlayana. Mekanin cennet olsun Malatyali mehmet ve onun gibi butun sehitlerimiz. Siz en yuksek mertebedesiniz zaten. cennetin en guzel kosesini rabbim sizlere versin. 19 saat da uyusan senin oradaki koruyucun seni koruyacakti zafer ersoy. tesekkurlerrr.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 10 Kasım 2008, Pazartesi 01:05:57    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Okurken bile insanın içini ürperten bu olaya canlı tanık olmuş olmanız ne acı! Dayanılması çok zor, ömür boyu etkisini yaşayacağınız bir olayla karşı karşıya kalmışsınız. Eminim bunları buraya yazarken o günleri tekrar yaşamış gibi hissettiniz, buna rağmen, psikolojinizi derinden etkilemiş askerlik yıllarınıza ait anılarınızı bizim gibi orada neler olduğunu bilmeyenlerle paylaşmayı istemenizden dolayı sizi takdir ediyor, cesaretinizden dolayı kutluyor ve teşekkürlerimi sunuyorum.

Malatyalı Mehmet onbaşıya ve onun gibi vatan savunmasında hayatını kaybetmiş tüm şehitlerimize Allah'tan rahmet, şu an vatan savunmasında olan tüm askerlerimize de güç ve sabır diliyorum.

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 10 Kasım 2008, Pazartesi 07:15:00    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

tabi birtek benim değil bölgede vatani görevini yapmış olan asker veya rutbelilerin büyük çoğunluğunun psikolojik dengesi bozuktur ağlamak .askerliğini bitireli yıllar olmasına rağmen normal yaşantısında yüksek bir ses duyduğunda mermi sesi sanıp reaksiyon veren çok insan tanıyorum.evinin önüne balkonuna kum torbası veya taş dizerek mevzi yapan bile var ağlamak buna karşılık türkiyede sadece ankarada küçük bir rehabilitasyon merkezi var.onuda subaylar için açmışlar.her bölgede en az birkaç tane olması lazımki olağanüstü hal bölgesinde vatani görevini yapıp kan ve şiddet gören insanları rehabilite etsin diye
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 10 Kasım 2008, Pazartesi 10:09:41    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

okurken bile tüylerim diken diken oldu çok zor bir durum olsa gerek görev arkadaşın silah arkadaşın gözlerinin önünde şehit oluyor ve sen bütün geceyi onun yanında habersiz geçiriyorsun allahım kimseye yaşatmasın
belkide o oykun onun manevi rahatlığının sana yansıyan hali.. bu millet böyle evlatları oldukça yıkılmaz bide bunu bizi yok etmeye çalışanlar anlaya bilse
emeğine sağlık güzel paylaşımın için

tüm şehitlerimize allahtan rahmet yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum senin aracılığınla

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 10 Kasım 2008, Pazartesi 10:15:09    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

amin ...allah ailelerine sabırlık versin
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Tarihimiz ve Şehitlerimiz Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^