Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - ya tarih yanılıyorsa?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

ya tarih yanılıyorsa?

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 05:50:01    Mesaj Konusu: ya tarih yanılıyorsa? Alıntıyla Cevap Ver

tarih affeder ama trafik asla sloganıyla yayınlanan bilgilendirme reklamları vardı..trafik kazalarından korunma tedbirleri olarak bağlı bulunduğu bakanlıklarca gösterimi yapılan..tarih neyi ne kadar affediyor bilmiyorum.hatta iyi bir tarihçi olduğumda söylenemez ama birgün birinin çıkıpta şu ana kadar tarih kitaplarında okuduğun tüm destansı savaşların hepsi yalan denilmesinden korkuyorum.şu çılgın türkler kitabını okumuştum öyle sürükleyici bir kitaptıki her elime aldığımda en az 50-60 sayfasını okumadan bırakmazdım.ama onu yazan'ın sayın turgut özakman yerine yorgo diye bir yunanın valentino diye bir italyanın olmasını daha çok isterdim..dolayısıyla herkes her ülke kendi tarihini insanlarına yazarken veya anlatırken lehinde yazılar yazarak insanları etkilemeye çalıştığını düşünüyorum.cesur yürek filmini izleyenler bilirler ilk sahne başlayınca bir ses^ingiliz tarihçiler beni yalanlayacak ama^ diyerek filmin bir iskoç ezilmişliği ve başkaldırıp neredeyse tüm ingiltereyi ele geçirme olayını derstansı bir şekild gösterir.biz tüm dünyaya göre babar ama kendi tarihçilerimize göre çok sakin insanlarız..savaşçı kişiliğimizide yurtta sulh cihanda sulh sözüyle kapatıyoruz..çelişki kimde nerde bilmiyorum ama her yazılanın doğru olmadığını düşünüyorum

saygılarımla
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 08:36:36    Mesaj Konusu: Re: ya tarih yanılıyorsa? Alıntıyla Cevap Ver

alkış alkış

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 10:17:57    Mesaj Konusu: Re: ya tarih yanılıyorsa? Alıntıyla Cevap Ver

okadarmı?gece bunları yazmak için çok uğraştım sadece iki alkışmı ağlamak
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 10:25:34    Mesaj Konusu: Re: ya tarih yanılıyorsa? Alıntıyla Cevap Ver

peki istediğin yorumsa yorumumuda yapayım

sana katılıyorum bizi biz değil bizi bilenlerde var
insan kendini anlatırken övgüye lefine şeyler yazabilir ama ne yazarsa yazsın ortada olan gerçekleri kimse değiştiremez
bir ingiliz bir yunanda biliyor türkleri ve türklerin verdiği kurtuluş mücedelesini ama bunu yazmayı tercih etmiyorlar bence türkleri tekrar bir olmaya toplamaya o cesur yürekleri kabullenmeye hazır değiller daha

(biraz karıştı galiba ama siz anladınız)

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 10:29:26    Mesaj Konusu: Re: ya tarih yanılıyorsa? Alıntıyla Cevap Ver

çok iyi anladım...ama karşıt görüş itiraf etse daha iyi olacak..evet biz sizin köylerinizi yağmaladık..evet asıl soykırımı biz yaptık gibi..inşallah ileriki jenerasyonları bizim torunlarımızdan özür dilerler
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 10:32:18    Mesaj Konusu: Re: ya tarih yanılıyorsa? Alıntıyla Cevap Ver

bizi anlamamak için elinden geleni yapıyorlar. soykırım bile yapıp hatta bizim soyumuza bile tecavüz edip bize çamur atıyorlar.ama gerçekler er yada geç su yüzüne çıkacak hiç bir gerçek gizli kalmaz..

Başa dön

musti_show

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: istanbul(sessiz şehir)

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 10:41:13    Mesaj Konusu: Re: ya tarih yanılıyorsa? Alıntıyla Cevap Ver

zafersoyyy guzel bir yere değindiniz.esasında bizi öyle bir yere getirdilerki artık gözümüzle görmeden inanamayacağımız bir hal aldı tarihimiz.abartılı yazılar hata ve hatta merak ediyorum tarihini açıklarken bile kutuplaşan kaç millet vardır acaba..kara murat tıplemesıyle bir orduyu yok eden tek bir kışinin ihtisamini benım gozumden nasıl sileceksiniz yada vietnamda sefil olan bir amerikan ordusunun filmlerinde islediği bir kişiyle vietnamı alt ust eden zihniyetin amerikan genclıgının tarih anlayışını nasıl degiştreceğini düşünün.benim gözumde bırakın gerçegi yalancı bir tarihte yok..devlet arşivleri ne zaman halka acılrsa o zaman belki ikna olurum. alkış

<div>OYUN BİTİNCE ŞAH'DA PİYON'DA AYNI KUTUYA KOYULUR!!!!</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 06 Kasım 2008, Perşembe 11:00:56    Mesaj Konusu: Re: ya tarih yanılıyorsa? Alıntıyla Cevap Ver

evet benimde umudum devlet arşivleri..söylenenleri sadece söylenti yazılanları roman niyetine okur oldum ağlamak
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^