Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Kutlamalar - Tebrikler - Özel Günler Kutlamalar - Tebrikler - Özel Günler
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

Bir_Beyaz_Mendil

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: samsun

MesajTarih: 01 May 2009, Cuma 14:40:33    Mesaj Konusu: 1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ Alıntıyla Cevap Ver

1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ

Emeğiyle,alın teriyle, bilgi ve birikimiyle çalışan bütün emekçi kardeşlerimizin "1 MAYIS EMEK VE DAYANIŞMA GÜNÜ"'nü yürekten kutluyorum... kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

Uzun yıllar sonra ülkemizde de 1 mayıs'ın genel tatil günü olarak kabul edilmesini çok anlamlı buluyorum...
1 Mayıs'ın dünyanın çeşitli ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de tatil edilmesinde ve kutlamaların yasak olduğu taksim meydanını yeniden emekçilere açılması noktasında emeği geçenlere şükranlarımı sunuyor çok çok teşekkürler ediyorum... kırmızı gül alkış

Umuyor ve inanıyorumki, bundan sonraki 1 mayıs kutlamaları, gerçek manada dostluk ve kardeşlik çerçevesi içerisinde, bayram havasında geçer...
Ülkemize ve Milletimize hayırlı olsun...Bütün emekçilerimizi saygıyla selamlıyorum...

1 MAYIS MARŞI

Günlerin bugün getirdiği baskı zulüm ve kandır
Ancak bu böyle gitmez sömürü devam etmez
Yepyeni bir hayat gelir bizde ve her yerde

1 Mayıs 1 Mayıs işçinin emekçinin bayramı
Devrimin şanlı yolunda ilerleyen halkların bayramı

Yepyeni bir güneş doğar dağların doruklarından
Mutlu bir hayat filizlenir kavganın ufuklarından
Yurdumun mutlu günleri mutlak gelen gündedir

Vermeyin insana izin kanması ve susması için
Hakkını alması için kitleyi bilinçlendirin
Bizlerin ellerindedir gelen ışıklı günler

Ulusların gürleyen sesi yeri göğü sarsıyor
Halkların nasırlı yumruğu balyoz gibi patlıyor
Devrimin şanlı dalgası dünyamızı kaplıyor

Gün gelir gün gelir zorbalar kalmaz gider
Devrimin şanlı yolunda bir kağıt gibi erir gider

Sarper ÖZSAN

Alıntı:

Gün biter gülüşün kalır bende...---->^^KaRaYeL^^
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 01 May 2009, Cuma 18:21:55    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben baska bir deyimle 1 mayisi kutlamak istiyorum. Butun ulusumuzun 1 mayis bayramini en icten dileklerimle kutluyorum. Bence bu ulkede sadece isciler deyil herkes emekcidir. Benim sincangayada cayir bicen annemde, tarlada sapan suren amcamda, Bu bayram sadece sendikalarin bayrami deyil iscilerinde bayrami deyil onceleri bahar bayramiydi simdi isci bayrami oldu.
Bazi sendikalarin bunu kendilerinin bayrami oldugunu dusunerek bu guzel gunu mitinglere cevirip gosteriler ve catismalara cevirdiler. Bizim dini bayramlarimiz var bunlarin hic birinde miting olmaz. Bizim Cumhuriyet bayramimiz var gururla kutladigimiz bunlardada miting olmaz. isci bayramlarinda neden mitingler oluyor bunu anlamis deyilim. Birde su devrim kelimesini ben hala anlayamadim. Bu bayram devrimci iscilerin bayramimi yoksa butun iscilerin vede emekcilerin deyilmi. O zaman turk olusunun hepsi emek verendir. Bu belli bir kesimin bayramida deyildir.

O zaman neden belli guruplar Taksim diye tutturur. Bunun arkasinda ne yatar. illa bu ulkede olaylarin cikmasimi lazimdir. Bayramsa ramazan bayrami gibi kurban bayrami gibi coskuyla kutlayalim. Neden mitingler ve gosteri yuruyusleri sadece bu bayramda var bir bilen varsa bana aciklasin.

devrim oluncada neyin olacagini biri bana aciklarsa cok sevinecegim. Guzel ve gulistanlik bir turkiye icin el ele. 1 mayisin ulkemizin tumune bayram olmasi dilegiyle guzellikler dilerim.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

EL-Mecnun

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: ADIYAMAN

MesajTarih: 01 May 2009, Cuma 21:44:48    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

canı gönülden fikirlerinize katılıyorum zakdariza agam.
çok güzel yorum eklemişssiniz emekci ve işciyse herkes
emekçi ve işci bu herkesin bayramı.
ancan ne yazıkki bazı kesimlet türkiye cumhuriyeti bütünlüğü içerisinde
sürekli bölünmüşlüğe doğru yol alıyor .
neden cumhuriyet bayramlarında bu yoğun ilgi yok diye çok düşünürdüm özelliklede cumhuriyet bayramının arefesinde gece yapılan fener alayları
askerlerin yoğun ilgisi olmasa sönük geçecek.
bölünmüşlüğe değil, bütünleşmede bir olalım başka bir türkiye yok .
bölündüğümüz anda bölünenleri yeyip yutacak sömürge düzenleri.
ALLAH TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ İLEREBET HÜR VE DAİİM EYLESİN. kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül
Yaşasın insanlığın bayramı 1 mayıs kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

cilgin

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: almanya-ludwigshafen

MesajTarih: 01 May 2011, Pazar 04:40:10    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Bende bir ev hanimi olarak bütün calisanlarin 1 mayis bayramini kutluyorum......
Kim bilir seneyee belki bende calisanlar arasinda kutlarim......
nicee 1 mayislara....

sadece   CILGIN
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Kutlamalar - Tebrikler - Özel Günler Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^