Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - İBRET VERİCİ BİR MEKTUP...!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

İBRET VERİCİ BİR MEKTUP...!

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

Askin-Elif-Hali

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: izmir_

MesajTarih: 13 Mart 2010, Cumartesi 22:51:27    Mesaj Konusu: İBRET VERİCİ BİR MEKTUP...! Alıntıyla Cevap Ver

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Kaleme alınan bu mektubu okumak için Fransaya giden bir Türk genci, ailesine yazmış.
İbret verici olduğu için sizlerle paylaşmak istedim, ALLAH bize hidayet versin....

"Sevgili anneciğim ve babacığım"

Bu mektubu okuduğunuz zaman üzüleceğinizi biliyorum.
Aylardan beri sustuğum için de üzülüyordunuz. Ama ne yapalim baska türlüsü elimden gelmiyordu. Beni affedeceginizi, mazur göreceginizi umarım. Anneciğim ve
Babacığım,Ben artık islam dinini terk ederek hıristiyan oldum. Eger böyle yaptıgım için bir günah islemişsem bilin ki, bu günah tamamen size aittir. Çünki siz, bana dinimi öğretmemiştiniz. Ben adımın Müslüman olduğunu biliyordum o kadar.

Fakat, Müslümanlik nedir? Nasil olur? Peygamberim kimdir? Nasil bir zattir? Kuran nasıl bir Kitaptır nelerden bahseder? Müslümanlıkta nasıl ve niçin ibadet edilir? işte
bütün bunlar bence bilinmeyen şeylerdi. bana anlatmadınız, öğretmediniz.

Buraya geldigim zaman, çoğu Fransızların dindar olduklarını gördüm. Hemen her evde birkaç İsa ve Meryeme ait resim vardi. Yemeğe oturdukları zaman dua okuyorlardı. Ben ise onlara alık alık bakıp durmaktan başka birşey yapamıyordum.
Din, iman ALLAH. Peygamber, Kuran ve ibadet hakkında bana bir çok sorular sorarlardı. Ama ben hiçbirine cevap veremiyordum.

Siz, bana bunları öğretmemiştiniz. Hatta benim memleketimde dindarlik ayıptı. Mesela lisede derse giren bazı hocalar dindarlığın, yobazlık, gericilik olduğunu anlatırlar, ondan sonra derse başlarlardı. İçimizden birisi dinden bahsedecek olsa, öğretmenler olsun, öğrenciler olsun hemen alay ederlerdi..."Hey yobaz, kaçıncı asırdasın?" derlerdi.. oruç tutmak bir suç, namaz kılmak bir ayıptı...

Burada ise,durum tam tersinedir. Ne kadar aldanmışız? ne kadar aldatılmışız? Avrupanın dinsiz olduğunu zannederdik. dinsizligi ilerilik, dindarlığı gerilik sayardik. Halbuki ne kadar yanılmışız,burada herkes dinden, imandan, İsadan bahsediyor. Dinsizler ise pek sevilmiyor. Çoğu kimsenin cebinde incil var.

Bütün bunların karşısında içimde bir boşluk duydum. Hıristiyanlarin çoğu ibadet ediyordu. Ben ise ne kendi dinimden, nede onların dininden birşey bilmiyordum.. yavaş yavaş hıristiyanlığı öğrenmek için bir merak sardı beni, Öğrendim ve nihayet işte hıristiyan oldum. Artık tahsil masraflarımı kilise üzerine aldı. Bundan sonra bana,
ister mektup gönderin, ister göndermeyin. Siz bilirsiniz, ama tekrar ediyorum: Eğer dinimi terk edip günahkar olmuşsam, bu günah tamamen size aittir. ALLAH sizi affetsin..

LÜTFEN ÇOCUKLARINIZI YETİŞTİRİRKEN İMANLI YETİŞTİRELİM. Müslaman olduğu sadece kimliğinde yazılı olarak kalmasın..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: UŞAK

MesajTarih: 15 Mart 2010, Pazartesi 12:24:06    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İbret, esef, endişe, üzüntü verici ve en az o kadar da gerçek bir durum... üzgün Büyük çoğunluğumuz için (çok şükür ki...) açlık, sefalet, yokluk, yoksulluk, yoksunluk vs.in olmadığı bu devirde örnek alınacak anne-baba olmak, milli ve manevi değerlerinin kıymetini bilip idrak eden, körü körüne değil de özü özüne yaşayan evlat yetiştirmek ne kadar zor...
Yaşatmak için yaşayan olmak lazım layıkınca... Nasip olur inşallah...

Düşündüren ve öz eleştiri yaptıran bu paylaşım için çoook teşekkürler Aşkın-Elif-Hali kırmızı gül , emeğine sağlık...

kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

Bir "DİLRUBA"ya düştü gönül müptelası çok, Aşkın sefası yok değil ama cefası çok... 
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^