Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - TOPRAK OLMAK İSTİYORUM ALLAH'IM...
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

TOPRAK OLMAK İSTİYORUM ALLAH'IM...

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

Askin-Elif-Hali

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: izmir_

MesajTarih: 09 Kasım 2009, Pazartesi 10:24:07    Mesaj Konusu: TOPRAK OLMAK İSTİYORUM ALLAH'IM... Alıntıyla Cevap Ver

TOPRAK OLMAK İSTİYORUM ALLAHIM…!
Gül bitirmek için toprak olmalı, insan yetiştirmek için yine toprak olmalı; cennete ehil olmak için yine toprak olmalı.

Toprak olmak istiyorum Allahım!..

İnsanlar beni gördükleri zaman topraktan gelip yine toprağa gideceklerini hatırlasınlar.., Her gidişin Sana olduğunu bilsinler....

Güller bitsin üzerimde ve yükselsinler göğe doğru. Bülbüller, varlığıma şükrederek şakısınlar seher vakitleri, güllerin koynundan güne merhaba derken... Sevgi için...

Toprak olmak istiyorum Allah'ım!..

Bir ağaç kollannı sana doğru açsın benden, dua ederken kollarım olsun...

Sonbaharda sarı yapraklar süzülerek düşsün üzerime; benimle toprak olmak için, benimle ben olmak için..

Toprak olmak istiyorum Allah'ım!...

Kışın kar örtsün üzerimi, yalnız kalayım kendimle...

Sonra içime ilham ettiğin kardelenlerle sana doğru yöneleyim... (Ki duruşum da sana doğrudur. Kardelenlerim baharı müjdelesin insanlara... Umut için...

Baharda.., bülbülsüz gül olur mu hiç; bülbül için, bahar gelir mi yağmursuz; yağmur için, yağmur yağar mı duasız; dua için ve hiçbir şey olmaz rızansız:Rızan için...

Bir söğüt fidanı dursun ilkin üzerimde... Sonra söğüt fidanının duası bir küçük ağaççık... Ve birgün söğüdümün gölgesinde dinlensin dünya...Ve bir millet uyansın: utangaç, başıj yerde, gönlü fezanın derinliklerinde bir söğüdün!.. Gölgesinde senin davan için... Davan ki, davamdır...

Toprak olmak istiyorum Allah'ım!..

Yanımda Kevserler aksın şıril şırıl!.Ben de Kevser selinde coşmuş ve sana doğru yönelmiş bir avuç toprak... Cennetinde...

(ALINTI)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Askin-Elif-Hali

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: izmir_

MesajTarih: 09 Kasım 2009, Pazartesi 11:13:45    Mesaj Konusu: Re: TOPRAK OLMAK İSTİYORUM ALLAH'IM... Alıntıyla Cevap Ver

ey RABBİM yoktum sen var ettin..unutulmuştum ki sen sevdin..sevdiğin için var ettin.. öyleyse ey RABBİM.. varlığımı aşkına armağan eyle.. YAK BENİ AŞKININ ATEŞİNDE.. AL BENİ BU RÜYADAN.. AL BENİ BU DÜNYADAN.. bu kırılgan varlığımı ebedi baharına TOPRAK EYLE...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 10 Kasım 2009, Salı 10:19:04    Mesaj Konusu: Re: TOPRAK OLMAK İSTİYORUM ALLAH'IM... Alıntıyla Cevap Ver

Kesinleşmesinden şüphe olunmayacak bir dua bu, "toprak olmak". O ana kadar durup dinlenmeden, nispeten kısa sayılacak hayatın içini doldurmakla, varoluş amacını keşfetmekle geçirmek en doğrusu olmak gerektir. Sufilerin dediği gibi, ölmeden olmak(ölmek) gerekir.

Güzel paylaşımınız için çok teşekkürler Askin-Elif-Hali. kırmızı gül

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^