Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - OZAN SÖZÜYLE, OZAN SÖZÜYLE
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

OZAN SÖZÜYLE, OZAN SÖZÜYLE

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 18 Ağustos 2009, Salı 19:11:28    Mesaj Konusu: OZAN SÖZÜYLE, OZAN SÖZÜYLE Alıntıyla Cevap Ver

Mehmet Atar(Âşık Ataroğlu) Hocamizin köşe yazılarındaki bu güzel yazısını okumanızı tavsiye ederim.

SICAK RAMAZAN GÜNLERİ Mİ?

RAMAZANIN SICAK GÜNLERİ Mİ?

Merhaba dostlar, ben size taa başından söylemiştim. Ben şiir söylemeyi ve yazmayı biraz becermeye çalışıyorum da nesir yazmada çok zorlanıyorum. Onun için anlayanlar doğru olsun diyerek ve sizlerin hoş görüsüne sığınarak birkaç kelam edelim dedik ve böyle bir başlık atıverdik.

“Sıcak ramazan günleri mi? Ramazanın sıcak günleri mi? Ne farkı var Ataroğlu diyecek gibisiniz ama acele etmeyiniz. Mutlaka farkı var ki öyle söyletiliverdi gönlümüze söyleten.

Yaşımın, yarım asrı geçmesine rağmen ramazanın sıcaklığını hissedemedim. Hep bunun ezikliği içinde yaşadım. Nefsimiz hep ağır bastı. Zamanın çok şiddetli, imanımız çok zayıf olduğundan olsa gerek diyorum. Allah bizlere tahkiki iman versin inşallah.

Daha dün; Yine gaflettesin gönül
Olmaz işler peşindesin
Ben yarım asrı devirdim
Daha sen onbeşindesin

Yolun başı uzaklaştı
Yıllar bir bir kucaklaştı
Yaz bitiyor güz yaklaştı
Sen baharın başındasın

Bu güzel yanının devamı için TIKLAYINIZ

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

selman_ayas

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 18 Ağustos 2009, Salı 23:14:09    Mesaj Konusu: Re: OZAN SÖZÜYLE, OZAN SÖZÜYLE Alıntıyla Cevap Ver

çoğu insanın artık fark edemediği çok önemli noktalara değindiği çok güzel insan okudukça farkında olamadığı bir çok değerin farkına vardığı bir yazı zakdariza abi yazıya dikkat çektiğin için sanada teşekkürler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 19 Ağustos 2009, Çarşamba 08:38:10    Mesaj Konusu: Re: OZAN SÖZÜYLE, OZAN SÖZÜYLE Alıntıyla Cevap Ver

(Köşe yazısına yorumu eklemeye çalıştım ama kabul etmedi, dolayısıyla yorumu konu başlığı altına ilave ediyorum.)

Yüreğinize, emeğinize sağlık saygıdeğer hocam, hem nesir hem de yüreğinizden kopup gelen şiirler muhteşemdi.

Yarım asıra yakın kendi ömrümde de, Ramazan'ın tekrar sıcak günlere rastlamasına benim de ömrüm vefa etti, çok şükür. İlk seferinde sorumluluğumun çok az olduğu delikanlılık yıllarıydı. Manevi haz, sanırım olgunluka birlikte gelişen, farkındalıkla birlikte büyüyen, bir duygu. Yunus Emre bile, hazza ulaşmak için Taptuk Dergahı'nda az pişmedi. Dualarınıza içten amin diyorum.

Saygılarımla

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 19 Ağustos 2009, Çarşamba 11:10:12    Mesaj Konusu: Re: OZAN SÖZÜYLE, OZAN SÖZÜYLE Alıntıyla Cevap Ver

emeğinize sağlık (:

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 19 Ağustos 2009, Çarşamba 17:19:48    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sanırım birçoğumuz önümüzdeki, mübarek Ramazan ayının sıcaklığını hissedeceğimiz bu sıcak yaz günlerini gözümüzde büyütüp, orucun şartlarından olan açlık ve susuzluğa nasıl dayanacağımızı düşünüyoruz. Ne mutlu bize ki, dayanamadığımız an bırakmamızı dahi hoşgören, zor şartlarda tutulan oruca kat kat mükafatın verileceğini bildiren bir dine, sevgi, saygı hosgörü dini "İslam"a mensup kişileriz. İnanıyorum ki, İman güçlü olduğu zaman beden bundan olumlu etkilenerek dayanıklı olacaktır. Bu nedenle, Allah bir kuvvet verecek deyip azmi elden bırakmamak gerekir.
Bunlar önemli fakat; daha da önemli olan birşey var ki bu da, yazarımızın dediği gibi Ramazan'ın sıcaklığını ruhumuzda hissedebilmek ve ona göre içten davranabilmek, Ramazan'da ibadeti sadece aç, susuz kalmak olarak algılamayıp, ruhi güzellikleri ön planda tutup, kötülüklerden kaçınmayı, nefsi terbiye etmeyi öğrenmek...
İşte bir ay boyunca bunları Ramazan vesilesiyle başarabilen ve daha sonra da devam ettirebilenler Ramazan'ın sıcaklığını hissetmiş ve Ramazan'ı anlamış kişiler olacaktır.
Mehmet Bey'in yazısında ekli şiirindeki gibi, Allah hepimizi "Farkında" olanlardan eylesin ve layıkıyla bir Ramazan geçirmeyi nasip etsin.

Yine şiirlerinizle renklendirdiğiniz bu güzel yazınız için teşekkürler sayın Mehmet Atar. Yüreğinize sağlık!

(Tuğrul Bey, köşe yazısına yorum ekleyememe nedeniniz, "Ramazan'ın" yazarken kullandığınız kesme işareti olmalı. Daha önce ben de aynı durumla karşılaştım, oradan biliyorum.)

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 19 Ağustos 2009, Çarşamba 17:57:58    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

nesli demiş ki:
(Tuğrul Bey, köşe yazısına yorum ekleyememe nedeniniz, "Ramazan'ın" yazarken kullandığınız kesme işareti olmalı. Daha önce ben de aynı durumla karşılaştım, oradan biliyorum.)

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim. Daha önce de başıma gelmişti.

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 19 Ağustos 2009, Çarşamba 18:23:25    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Evet aynen oyle tırnak ısaretlerini o modul kabul etmiyorç Benim gibi olanların yeri orasıç Noktalamaları alta yazacak hadı herkes yerine diyecek. )
Ben Tugrul beyin yazısını aldım oraya Tırnagı kaldırarak iki tırnak yapıyormuş bu işi.

Degerli Ataroglu hocamıza çok çok teşekkürler. Güzel yorumlarınız için sizkerede sonsuz teşekkürler. kırmızı gül

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^