Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - ''Necip Fazıl KISAKÜREK'' şairlerin üstadı
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

''Necip Fazıl KISAKÜREK'' şairlerin üstadı

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Romantizm Forumu Romantizm Forumu
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

EL-Mecnun

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: ADIYAMAN

MesajTarih: 01 May 2009, Cuma 23:43:55    Mesaj Konusu: ''Necip Fazıl KISAKÜREK'' şairlerin üstadı Alıntıyla Cevap Ver

-''Necip Fazıl KISAKÜREK'' 25 mayıs 1905-25 mayıs 1983

Abdulhamid`i anlamak herşeyi anlamak olacaktır.
-Diz çök ey zorlu nefs, önümde diz çök.
-İnsandır sanıyordum mukaddes yüke hamal, hamallık ki sonunda ne rütbe var ne de mal.
-İşte iz, geliniz, toprak post, Allah dost.
-Beni kimsecikler okşamaz madem, öp beni alnımdan; sen öp seccâdem.
-İnsan bu su misali kıvrım kıvrım akar ya, bir yanda akan benim diğer yanda Sakarya.
-Zamanın çarkları sizi yürütüyor, zamanın çarkları beni öğütüyor..
-Devler gibi eserler bırakmak için, karıncalar gibi çalışmak lazım.
-Salaklık bulaşıcıdır.
-Yol onun varlık onun,gerisi hep angarya. Yüz üstü çok süründün, ayağa kalk Sakarya.
-Tomurcuk derdinde olmayan ağaç, odundur.
-Zaman insanları değil, armutları olgunlaştırır.
-Kökünü beğenmeyen dal ve dalını beğenmeyen meyve olgunlaşmadan çürür.
-Tereddüt edersen bacakların seni taşımaz. Yürüyeceğim de, bas ve yürü!
-Çile kapısından erişilecek dünyayı bilseydin, yatağını yorganını satardın.
-Cevabımın şiddetinden susuyorum!
-Mâsum, küçücük bir taşın beresi üzerine flaster yapıştırmak ne demek? Haklı, koca bir güllenin yere sereceği leşinin üstünü örtecek kanlı kefenden ne haber?
-Dün geçti bugünü düşünüyorum, yarın var mı? Gençliğine güvenme, ölenler hep ihtiyar mı?
-Fikrin olduğu her yerde şiddet, operatörün neşteri gibi bir nimet, olmadığı yerde de kaatilin bıçağı şeklinde bir âfettir.
-Fikirde, sanatta, anlayışta, anlatışta, buluşta, tutuşta, dağıtışta, toplayışta ve nihayet yaşanmaya değer hayatın ölçülerini billûrlaştırma işinde dünyanın en büyük adamı olmak isterdim; nefsim için değil de, sırf O'nun ümmetinden en hakîr ferde düşen liyakat payını ve üstünlük derecesini göstermek için...
-Zamanı kokutanlar mürteci diyor bana; Yükseldik sanıyorlar, alçaldıkça tabana.
-Ölüm güzel bir şey, budur perde arkasından haber, güzel olmasaydı ölür müydü Peygamber!
-Rahminde cemiyetin ben doğum sancısıyım, mukaddes emanetin dönmez davacısıyım !
-Sizde olan tükenir onda olan sonsuz, Feza sizin olsa ne yapacaksınız Onsuz.
-Ölüm ölene bayram, bayrama sevinmek var; Oh ne guzel, bayramda tahta ata binmek var!..
-Felsefe; çürük cevizlerle dolu bir denizde sağlam cevizi aramaktır.
-Anladım işi sanat Allah'ı aramakmış,Hakikat bu, gerisi yalnız çelik-çomakmış.
-Gaye tek, ölmemek.
-İnsan üç beş damla kan, ırmak üç beş damla su: Bir hayata çattık ki, hayata kurmuş pusu
-Büyük randevu... Bilsem nerede, saat kaçta?
-Tabutumun tahtası, bilsem hangi ağaçta?
-Zaman ancak armutları olgunlaştırır
-Allah'ın on pulunu bekleyedursun on kul Bir kişiye tam dokuz, dokuz kişiye bir pul...
-bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa yaşasın kefenimin kefili karaborsa.

Necip Fazıl KISAKÜREK

kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

zamansiz_zamanlarr

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 02 May 2009, Cumartesi 08:50:35    Mesaj Konusu: Re: ''Necip Fazıl KISAKÜREK'' şairlerin üstadı Alıntıyla Cevap Ver

Oldum olasi Necip Fazil Kisakürek hayranligim vardir.Böyle bir Üstadi unutmayip burda anmanizdan dolayida size ayrica tesekkür ederim.... alkış alkış

<div align="right"><strong>tü๓ ђคкlคгı๓ รคкlı๔ıг®™</strong></div><div align="right"><strong>|l|lllll|lll||ll||lll</strong></div><div align="right"><strong>³³&
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 02 May 2009, Cumartesi 20:55:51    Mesaj Konusu: Re: ''Necip Fazıl KISAKÜREK'' şairlerin üstadı Alıntıyla Cevap Ver

harika bir paylasim yüreginize saglik kırmızı gül
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Romantizm Forumu Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^