Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - GÜZEL İNSANLARDAN GÜZEL SÖZLER
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

GÜZEL İNSANLARDAN GÜZEL SÖZLER

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

enasfe

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 09 May 2008, Cuma 09:09:58    Mesaj Konusu: GÜZEL İNSANLARDAN GÜZEL SÖZLER Alıntıyla Cevap Ver

Haksizligin önünde egilmeyiniz, zira hakkinizla beraber serefinizi de kaybedersiniz. (Hz. Ali r.a.)
Ilimsiz ibadette, tefekkürsüz(anlamadan) Kuran tilavetinde hayir yoktur.(Hz. Ali r.a.)
Kendini hak ile mesgul etmezsen, batil seni mesgul eder. (Imam Safii)
Gencligine güvenme ölen hep ihtiyarmi? (Imam Safii)
Güzel gören güzel düsünür, güzel düsünen hayatindan lezzet alir. (Bediüzzaman)
Sen verdikce, dost görünen cok olur. Istede gör, hepsi birden yok olur; Sen kendi kendine yetmeyi ögren, Tüm dünya malina gönlün tok olur
Allah rizasi dahilinde ayaklari tozlananin ayaklarina cehennem haramdir.(Hz. Muhammed)
Dört sey sende varsa dünyalik bazi seyler elinden kacmis olsa da üzülme; 1.Emanete riayet 2.Dogru sözlülük 3.Güzel ahlak 4.Helal kazanc (Hz. Muhammed)
Kabe'yi elli defa tavaf eden anasindan dogmus gibi günahlarindan arinarak tertemiz olur. (Hz. Muhammed)
Inanmiyan bir gönül, icinde kus bulunmayan kafese benzer. (Abdülkädir Geyläni)
Kim müslümanların meseleleriyle ilgilenmezse müslüman degildir. Ve kim "ey müslümanlar" diye feryad eden birinin sesini duyar ve onun yardımına koşmazsa müslüman degildir. (Hz. Muhammed)
Öğüt olarak ölüm yeter. Gam çekmeye kabir yeter. (Hizir)
Ey hanımlar! Şeytan feryadından sakınınız. Gözden gelen yaş, Allah’tan ve merhamettendir. Elle olan ve dil ile olan şeytandadır.(Hz.Muhammed)
Ey can, önce farenin şerrini defet sonra buğday biriktirmeye çalış, çabala.(Mevläna)
Ahir zamanda bir kavim olacak ki; güvercin kursağı gibi (tüylerini) siyaha boyayacaklar. İşte bu kimseler cennet kokusu koklayamazlar.(Hz. Muhammed)
Ne elbiseler gördüm içinde adam yok, ne adamlar gördüm sırtında elbise yok.(Mevläna)
El-aceletü min eş-şeytan. (Acele işe şeytan karışır.)(Hz. Muhammed)
Güzellik giyinenlerin süslüğü ile oluşmaz; bilgi ve terbiye ile güzel olunur.(Hz.Ali r.a.)
Aklın saf dışı edildiği yerde, zekânın ürünleri yenir; ama meyve zehirleyici de olabilir!(Ahmed Hulüsi)
Sen Halktan gerçeği gizledin, onlar seni şeref mevkiine oturttular. Ben ise onlara gerçeği söyledim, beni taşladılar.(Cüneyd-i Bagdadi)
Biri sana sırtını çevirirse üzülme, böylece dostunla düşmanını ayırt etmiş olursun.
Bekleyebilen için herşey iyi sonuç verir.(Tolstoy)
Tohum ek, vermezse toprak utansın.(Necip Fazil)
Hac, zayıf olan her kişinin cihadıdır.(Hz. Muhammed)
Allah'tan Firdevs Cennetini isteyin, O Rahmanın arşına dayanır, bütün ırmaklar ondan çıkar.(Hz. Muhammed)
Bilirken susmak, bilmezken söylemek kadar kötüdür.(Eflätun)
Cevizin kabuğunu kırıp özüne inmeyen cevizin hepsini kabuk zanneder.(Gazäli)
Uzun yaşamak için değil, doğru yaşamak için çalışıp çabalamalıyız.(Seneca)
Mü’min’in ferasetinden sakının, çünkü o Allah’ın nuruyla bakar.(Hz. Muhammed)
Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir.(Hz. Ebubekr)
İman edip hayırlı işler yapanların son duaları; 'Alemlerin Rabbi olan Allah'a hamd olsun' cümlesidir.(Hz. Muhammed)
Akıl gibi mal, iyi huy gibi dost, edep gibi miras, ilim gibi şeref olmaz.(Hz. Ali)
Cennete ilk çağırılıcak olanlar, bollukta darlıkta hep Allah'a şükür eden hamdçılardır.(Hz. Muhammed)
Lezzetleri alt üst eden ölümü çokça hatırlayınız.(Hz. Muhammed)
Herkes ateşini buradan götürür. Öteki dünyada ateş, nar olmaz.(Karacaoglan)
Görünen pislik bir parça su ie arınır. Fakat içte olan pislik arttıkça artar. İçteki pislikler gözyaşından başka bir şeyle temizlenmez.(Mevalana)
Hakiki imanı elde eden bir insan kainata meydan okuyabilir.(Said-i Nursi)
Kalp kör olduktan sonra gözün görmesinde yarar yoktur.(Hz. Ali)
İyi dostu olanın aynaya ihtiyacı yoktur. (Hz. Mevlana)
Üç huy vardır ki, kimde bulunursa, onun zararınadır: Sözünde durmamak, hile yapmak, zulmetmek.( Hz. Ebü Bekir )
Iman iki esit parcadir.Yarisi sabir yarisi sükürdür.(Hz.Muhammed)
Dünya yilan gibidir, cildi yumusak fakat zehiri öldürücüdür. Hosuna giden seylerden uzaklas ki sana yaklasmasin.(Hz.Ali)
Gün dogarken sabah horozlari nicin
Aci aci bagirisirlar bilirmisin?
Tan yerini gösterip derlerki sana:
Bir gecen gecti gidiyor, sen neredesin? (Ömer Hayyam)
Isterseniz yanlıs düşünün, ama her durumda kendi kafanızla düsünün.(Doris Lessing)
Akıllı olmak da bir şey degil, mühim olan o aklı yerinde kullanmaktır.(Descartes)
Bir mum diğer bir mumu tutuşturmakla, ışığından bir şey kaybetmez.(Mevlana)
Müslümanların hiçbiri diğerini hakir görmesin. Zira müslümanların küçüğü Allah yanında büyüktür.(Hz. Ebubekir)
Bekletilmemesi gereken bir şey varsa ,o da Allah'a kulluk borcumuzdur.
İçlerinde aşağılık duygusu olanlar,gösteriş yarışıyla kendilerini tatmin etmeye çalışırlar.
Yalnızlık kötü arkadaştan,iyi arkadaş ta yalnızlıktan iyidir.(Hz. Ebu Zer)
Allah’a ancak çağrısına teslim olmakla yakınlaşılır. Düşünmek ve hayal etmekle değil. (Ahmed Faruk Serhendi)
İnsanlığı aradım; bunu doğrulukta gördüm. Gönlüm ululuk istedi, bunu kanaat ve tevazuda buldum. Övünmek istedim, bunu huyda ve benlikte küçülmekte buldum. Gönlümün ganî olmasını aradım, bunu tevekkülde buldum. (Veysel Karâni)

--------------------------------------------------------------------------------

''Allah'ım! Senden sevgini ve Seni sevenlerin sevgisini ve Senin sevgine beni ulaştıracak ameli taleb ediyorum...''
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

_PiRYoZ_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: MeLBoUrNe"AUstRaLiA"

MesajTarih: 09 May 2008, Cuma 14:47:00    Mesaj Konusu: Re: GÜZEL İNSANLARDAN GÜZEL SÖZLER Alıntıyla Cevap Ver

Hakiki arkadaşlık, sıhhatten farksızdır, kıymeti,
ancak elden gittiktensonra anlaşılır.
Golti

Hiçbir arkadaş arkadaşlığını ispat edene kadar gerçek
arkadaş değildir.
Baumont Fletcher

İstemek yetmez, amacımıza ulaşmak için şiddetle
arzulamamız gerekir.
Ovidivs

Güzelliğin on para etmez bu bendeki aşk olmasa.
Aşık Veysel

En sürekli aşk karşılıklı olmayan aşktır.
S. Maugham

Aşkın ilk soluğu mantığın son soluğudur.
Antoine Bret

Sevdiğimiz zaman, aşk o kadar büyüktür ki, bir bütün
olarak içimize sığmaz; sevdiğimiz insana doğru yayılır.
Marcel Proust

Erkekler kadınların ilk aşkı, kadınlarda erkeklerin
son aşkı olmak isterler.
Oscar Wilde

Her gün birbirini görmenin tadı başka, ayrılıp
kavuşmanın tadı başka.
Montaigne

Ayrılık içinde insanın gözünü açıp kapayıncaya kadar
geçen zaman yıl gibi gelir.
Mevlana

En büyük kötülük, zorluklara karşı koyamamak
zafiyetinden gelir.
Goethe

Dünyada insana yardım eden şey, tesadüf değil, azim ve
sebattır.
Samuel Smiles

Güçlü olan, yenilmeyen yalnız azimdir.
Yahya Kemal Beyatlı

Suçu bağışlayan asildir, ancak özür dileyen daha
asildir.
Alphons Daudet

En tatlı balın bile fazlasının tadı bıkkınlık verir.
Shakespeare

Acemi avcıların oltasına takılacak ahmak balıklar
çoktur.
Mahmut Yesari

Kuru pantolon ile balık tutulmaz.
Cervantes

Alabalık tutmak için, sineği feda etmelisin.
George Herbert

Kötü bir barış, iyi bir savaştan daha iyidir.
Puşkin

Barış bile, büyük ücretlerle satın alınır.
Benjamin Franklin

Barışı sevin, kini ve kavgayı bir tarafa atın. Çünkü
bunlar kötülüklerin anasıdır.
Tscherming

Küçük şeylere gereğinden çok önem verenler, elinden
büyük iş gelmeyenlerdir.
Eflatun

Basit adam, karmaşık adamdan daha korku vericidir.
Dostoyevski

Tez elde edilen başarı, insanı kararsız ve
maceraperest yapar.
Bacon

Güçlükler başarının değerini artıran süslerdir.
Moliere

Düşünmek ve söylemek kolay, fakat yaşamak, hele başarı
ile sonuçlandırmak çok zordur.
Ziya Gökalp

Hayatta başarılı olanlar, kendilerine gereken
bilgileri öğrenmekten bir an geri kalmazlar ve
hadiselerin sebeblerini her zaman araştırırlar.
Rudyard Kipling

Ne başarırsanız başarın, size yardım eden biri mutlaka
vardır.
Athea Gibson

En sıradan iş bile büyük başarılar getirme
potansiyeline sahiptir.
H. Jackson Brown kırmızı gül

tesekkuler... enasfe bir tutamda bizden olsun... paylasimlariinin devami ile... kırmızı gül

"Önceki güneşlerin hepsi battı ve gitti, bizim güneşimizse batmayacak ebedi" Seyyid Abdûlkadir-i Geylani
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^