Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - PANİK ATAKMISINIZ.?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

PANİK ATAKMISINIZ.?

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Anket Alanı Anket Alanı
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

=FLOWERS=

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 03 Ocak 2009, Cumartesi 14:17:20    Mesaj Konusu: PANİK ATAKMISINIZ.? Alıntıyla Cevap Ver

Panik atak en kısa ve öz tabiri ile ani olarak ortaya çıkan endişe - kaygı nöbetidir... Bu endişe ve kaygı nöbeti kişinin vücudunda bazı fiziksel belirtilerle kendini gösterir, bu yüzden de çoğu zaman kişide yoğun bir korku ve rahatsızlık duygusu yaratır... Bu yoğun korku duygusu içinde kişi, çok kötü birşey olacağını, onun için sonun geldiğini, öleceğini veya kalp krizi geçireceğini düşünür...
Haydi ne kadar paniksiniz test edelim...

1-) Bedenimin herhangi bir yerinde uyuşma ve karıncalanmalar oluyor.
a-) Çok fazla? b-) Kimi zaman? c-)Nadiren? d-) Hiçbir zaman?

2-) Vücudumda sıcak ve ateş basmaları oluyor.a-) Çok fazla? b-) Kimi zaman? c-)Nadiren? d-) Hiçbir zaman?

3-) Bacaklarımda halsizlik ve titreme oluyor.

4-) Çok kötü şeyler olacak korkusu taşıyorum.

5-) Dengemi kaybedeceğim korkusu taşıyorum.

6-) Sinirliyimdir.

7-) Kontrolümü kaybedeceğim korkusunu taşıyorum.

Midemde hazımsızlık ve rahatsızlık oluyor.

9-) Yüzüm kızarır.

10-) Ellerim ve ayaklarım terler.

11-) Ölümden korkuyorum.

12-) Köprüde, sokakta, açık alanda, metroda? Yalnız kalmak istemem.

13-) Yersiz korkulara kapılırım.

14-) Nefesim daralıyor.

15-) Çocuklarım eve 15 dakika geç dönse endişelenirim.

16-) Evden çıkarsam başıma bir şey geleceğini düşünüyorum.

17-) Bir gün sokakta yürürken fenalaşır ve yardım bulamazsam diye endişeleniyorum.

18-) Dışarı çıkarken mutlaka yanımda biri bulunsun isterim.

19-) Bazen hiç sebep yokken kafama takılan felaket senaryoları beni hayata küstürüyor.

20-) Çıldırmaktan ya da bedenimden ayrılmaktan korkuyorum.

DEĞERLEDİRME:Sorulardaki fiziksel belirtilerin herhangi bir rahatsızlık sebebi olmadığını bir dâhiliye uzmanından öğrendiyseniz o halde değerlendirme yapabilirsiniz.

En az 12 A şıkkı işaretlediyseniz; Panik bozukluk yaşıyor olabilirsiniz. Bundan dolayı uzman yardımı almak durumundasınız. Çünkü yaşamadıysanız bir panik atak ve panik bozukluk riski taşıyorsunuz. Panik bozukluk sosyal yaşamı son derece bozan bir rahatsızlıktır.

En az 12 B şıkkı işaretlediyseniz; Olaylar ve durumlar karşısında kolay paniğe kapılan, ters giden bir durumda derhal fiziksel belirtiler gösteren, yüksek ölçüde panik birisiniz. Yaşamınızı sürdürürken kimi zaman soğukkanlı olmanız gerekmekte. Bu sebeple rahatsız edecek kadar panik bir kişiliğiniz varsa uzman yardımı almanızı öneriyorum.

En az 12 C şıkkı işaretlediyseniz; Toplumumuzun çoğunda görüldüğü kadar paniksiniz. Ülkemiz insanının olaylar karşısında kimi zaman sağduyu ve soğukkanlı olmaması, yapımızın bir parçası. Dolayısıyla siz de ailenizden modelleyerek paniği öğrendiniz. Çok küçük bir yardımla paniğinizi yenebilirsiniz.

En az 12 D şıkkı işaretlediyseniz; Panik değilsiniz. Soğukkanlısınız.

Panik Atak Sonucu Gelişebilen Problemler

İlk önce şunun bilinmesi gereklidir, panik atak yüzünden hiçbir şekilde kalpte, solunum sisteminde bir rahatsızlık meydana gelmez. Eğer panik atak uzun süre tedavi edilmezse psikolojik kökenli başka rahatsızlıkları meydana getirebilir. Örneğin bu atak tekrar gelirse diye düşünüp dışarı çıkmak istemezse, geçeceği yollarda hastane olup olmadığı düşünmeye başlayıp bu yüzden dışarı çıkmazsa, özetle kişi evden dışarı çıkmaktan korkar olursa panik atağa “agorafobi” eşlik ediyor diyebiliriz. Bunun dışında sosyal ortamdan kopma sonucu kişide depresif bir duygu-durum oluşabilir. Panik atak tedavisi ile koordineli olarak diğer problemlerinde çözümüne ayrı olarak başlanması gerekmektedir..

Test Kaynak : Psikiyatrist Prof. Dr. Arif VERİMLİ

<div> __________ EDEP ile gelen LÜTUF ile gider __________</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 03 Ocak 2009, Cumartesi 17:28:55    Mesaj Konusu: Re: PANİK ATAKMISINIZ.? Alıntıyla Cevap Ver

yorum yok

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

ASLI

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 03 Ocak 2009, Cumartesi 18:01:53    Mesaj Konusu: Re: PANİK ATAKMISINIZ.? Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkürler flowers bu güzel paylaşım ve test için bu arada panik atak olmadığımı öğrendim
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 03 Ocak 2009, Cumartesi 18:09:34    Mesaj Konusu: Re: PANİK ATAKMISINIZ.? Alıntıyla Cevap Ver

Panik değilsiniz. Soğukkanlısınız.

kanım donmuş yavv benim herşeye soğuk soğuk
bana boş yere bayan nofrost demiyorlar (:

emeğine sağlık flowers kırmızı gül

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

antivirus61

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 04 Ocak 2009, Pazar 23:38:42    Mesaj Konusu: Re: PANİK ATAKMISINIZ.? Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkürler. Kesinlikle panikatak değilim. Kendime güvenim arttı haaa.

<div><strong><u><em>"Beni İsterseniz Dövün, Ama Bırakın İstediğim Kadar Güleyim"</em></u></strong></div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

RePsA

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: BİLMİYOM

MesajTarih: 08 Ocak 2009, Perşembe 16:54:36    Mesaj Konusu: Re: PANİK ATAKMISINIZ.? Alıntıyla Cevap Ver

YOK DESEMDE VARDIR PANIK ATAK
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: Bayrampaşa/İstanbul/yıldırım mah

MesajTarih: 08 Ocak 2009, Perşembe 17:19:08    Mesaj Konusu: Re: PANİK ATAKMISINIZ.? Alıntıyla Cevap Ver

panik ataklık eskiden vardı biraz bende ama şimdi yok.çünkü beni heyacanladıracak birşeyler kalmadı dünyada diye düşünüyorum...

<div>KELİMELERİN GÜCÜNE İNANMIYORSAN İNSANLARIN GÜCÜNÜ ASLA TAHMİT EDEMEZSİN...</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Anket Alanı Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^