Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Komando olmak onurumdur
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Komando olmak onurumdur

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Tarihimiz ve Şehitlerimiz Tarihimiz ve Şehitlerimiz
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 12 Aralık 2008, Cuma 14:42:36    Mesaj Konusu: Komando olmak onurumdur Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaslar zaman zaman tv lerde de okunan bu guzel ve duygulu siiri burada sizlerle paylaşmak istedim.

Üzümlü de 12 Aralık 1993 gecesi 21;30 daKuzey Irak a sızan iki komado timinde bulunanve çatışmalar sırasında şehit olan 1972 Sakrya dogumlu, Mustafa oglu Jandarma komando onbaşı Zekeriya Gülyaman in (1972*4 tertip) şahsı eşyaları arasında,kendisinin yazdıgı şu şiir çıktı

Komando Olmak Onurumdur

Oluya bir çatışmada ölürsem
Arkamdan yas tutmayın
Bırakın,Topragımda rahat içinde yatayım
Bedenimden komandomu çıkarmayın
Onlar benim gururumdur
Botlarımı çıkarmayın
Onlar nice yollar aşacak
Şehit olursam sırat köprüsünden geçecek
Elimden tüfegimi almayın
O benim namusumdur
Ölüce mezarıma sembol olacak
Yaramın kanını silmeyin
Ahırette hesabi sorulacak
Gögsümden kör kurşunu çıkarmayın
O benim madalyam olacak

Zekeri yanın herkesin tüylerinş ürperten,inanc, duygu ve sanat yüklü bu şiiriHakkarideki askeri tesislerin tamamına her şekilde görülebilecek yerlere, özel lavhalar izerine yazıldı. her okunuita silah arkadaşlarının kendisini anacak ifadelerle, şiirin altına kimligi ve çatışmanın özeti verildi. Tugayın girişindeki duvarada büyük harflerle kabartma olarak yazıldı.
Bu gün de çeşitli anma törenlerinde okunuyor bu şiir.

Not: Osman pamukoglu'nun Unutulanların Dışında Yeni Bir Şey Yok issimli kitabindan alıntıdır.
herkese bu kitabi okumasini tavsiye ederim. Cok sey ogreneceksiniz.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>

En son ZaKDaRiZa tarafından 13 Aralık 2008, Cumartesi 06:58:56 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 12 Aralık 2008, Cuma 15:39:14    Mesaj Konusu: Re: Komando olmak onurumdur Alıntıyla Cevap Ver

alkış evet bunu her komando bilir..buraya taşıdığın için teşekkürler halil abi

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 13 Aralık 2008, Cumartesi 02:22:52    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

şimdi bizim için sadece şiir olan bu dizelerin, bunları yazan şehidimiz için çok özel bir vasiyet olduğunu düşündükçe ürperiyorum...
Bütün şehitlerimizin Ruhları şad olsun, Allah onlardan razı olsun...

teşekkürler ZaKDaRiZa kırmızı gül , bu dizelere aşinaydım ama detaylarını bilmiyordum, artık biliyorum...

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Tarihimiz ve Şehitlerimiz Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^