Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - BİZE DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASINMI..??
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

BİZE DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASINMI..??

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

=FLOWERS=

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 19 Aralık 2008, Cuma 01:31:33    Mesaj Konusu: BİZE DOKUNMAYAN YILAN BİN YAŞASINMI..?? Alıntıyla Cevap Ver

Evin minik faresi, duvardaki çatlaktan bakarken çiftçi ve eşinin mutfakta bir paketi açtıklarını gördü...Kendi kendine:''İçinde hangi yiyecek var acaba ?" diye düşündü..

Bir süre sonra gördüğü paketin bir fare kapanı olduğunu anladığında yıkılmıştı.."Evde bir fare kapanı var!, evde bir fare kapanı var!"diye bağırarak telaşla bahçeye fırladı...

Minik fareyi telaş içinde gören tavuk, umursamaz ve bilgiç bir tavırla başını kaldırdı ve gıdakladı:"Zavallı farecik...Bu senin sorunun benim değil.Bana bir zararı olamaz küçücük kapanın" dedi...

Tavuktan destek bulamayan farecik bu sefer telaşla domuzun yanına koştu ve,"Evde bir fare kapanı var!, evde bir fare kapanı var!" diye adeta çırpındı.Domuz anlayışla karşıladı ama,"Çok üzgünüm fare kardeş ama dua etmekten başka yapacağım bir şey yok dedi...

Minik fare çaresizlik içinde ineğe döndü ve ,Evde bir fare kapanı var, evde bir fare kapanı var!" dedi.İnek ;Bak fare kardeş, senin için üzgünüm ama beni ilgilendirmiyor." dedi..

Sonunda farecik, başı önde umutsuz şekilde eve döndü. gece evin içinde sanki ölüm sessizliği vardı.Minik farecik aç ve susuzdu. Tam yorgunluktan gözleri kapanacaktı ki birden bir ses duyuldu.Gecenin sessizliğini bölen gürültü, fare kapanınından geliyordu..

Çiftçinin karısı, ne yakalandığını görmek için yatağından fırladı ve mutfağa koştu.

Karanlıkta kapana, zehirli bir yılanın kuyruğunun kısıldığını fark edememişti..

Kuyruğu kapana kısılan yılanın canı yanıyordu ve aniden çiftçinin karısını ısırdı..

Çiftçi, karısını apar topar doktora götürdü. Doktor,zehiri temizledi sardı. Çiftçi karısını eve getirdi,yatırdı.Karısının ateşi yükseldi ve bir türlü düşmüyordu. Kadıncağız ateş ve ter içinde kıvranıp duruyordu..

Böyle durumlarda taze tavuk suyunun gerekli olduğunu herkes bilir, çiftçi de bıçağını alıp bahçeye koştu..

Karısı taze tavuk suyu çorbasını içti, biraz kendine geldi. Karısının hastalığını duyan komşular ziyarete geldiler..

Onlara ikram etmek için çiftçi domuzunu kesti.Çiftçinin karısı gittikçe kötüye gidiyordu. Yılan, belli ki çok zehirliydi..Birkaç gün sonra çiftçinin karısı iyileşemedi ve öldü...

Cenazesine çok sayıda kişi gelince hepsine yeterli et sağlamak için çiftçi ineği mezbahaya yolladı..

Fare tüm bu olanları büyük üzüntü ile duvardaki deliğinden izledi..

Hepimiz yaşam denilen bu yolculukta yer alıyoruz..Diğerimiz için bir gözümüzü açık tutmalı ve diğerlerini cesaretlendirmek için çaba harcamalıyız...

<div> __________ EDEP ile gelen LÜTUF ile gider __________</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

stratejik

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 19 Aralık 2008, Cuma 11:53:48    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu kelimenin sonradan içimize empoze edilmiş olduğunu düşünüyorum,çünkü iyi bir müslüman,zaten diğer kardeşlerinin sıkıntısına duyarsız kalamaz,haliyle rabbin dediği gibi hakiki müslüman diğer bir müslüman kardeşinin derdiyle dertlenendir buyuruyor.aman uyanık olalım

paylaşım için teşekkür.

<div>eğride tok,doğruda aç görmedim...<br>                                AREL ŞAHİN<br>
Başa dön

gecem

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 19 Aralık 2008, Cuma 22:32:46    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

BİZE DOKUNMAYAN YİLAN BİN YASASİN Olayini cehaleti acik ve net bir sekilde ortaya konulmus bu paylasimda burdan anladigimiz kadariyla komsumuzun derdi bizimde kederimiz olabiliyormus ayni silahtan cikan kursun nasilki birden fazla kisiyi oldure biliyosa basite aldigimiz sorunlar gun gelir kursun gibi bizede vurabilir paylasim icin tesk FLOWERS alkış alkış
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 20 Aralık 2008, Cumartesi 15:09:26    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

evet bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın çok kötü bir kelime.sosyal hak ve özgürlüklerimizi ekde edebilmek için bile hep bunu kullanıyoruz zaman zaman kendi kendime bazı şeyleri yapmaya çalışıyorum ama toplum olarak duyarsız olduğumuz için hep ya yanlız kalıyorum yada fazla taraftar toplayamıyorum..küçük bir anı ile ;
boluda görev yaptığım zamanın birinde çocuk arabasını kaldırımda sürüyordum kaldırımlardan yola inmek için rampalar yapılır sakat arabaları ve çocuk arabaları için..tam kaldırım kenarına bir araba parketmiş aşşağı inilmiyor.durdum etrafa baktım .aslında çevresinden dolansam inerim ama parkeden adamın eşşekliğini yüzüne vurmak için bu arabanın sahibi nerde diye bağırdım.kırtasiyeden bir adam çıktı külhanbeyi tavırla neoldu birşeymi var dedi.hadi ben neyse arabayı kucağıma alır inerim benim yerimde bir sakat arabası olsaydı ve inemeseydi ne yapacaktın dedim..az önceki külhanbeyi öyle bir yumuşadıki özür dileyerek arabasını çekti.
anlayacağınız herkes hata yapanı uyarmayıp nemelazım derse tek başımıza bir yerlere varamayız..belkide o adam arabayı birdaha çekerken hap dikkat edecek belkide ordan alıp başka bir rampayı kapatacak kimbilir??

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: Bayrampaşa/İstanbul/yıldırım mah

MesajTarih: 21 Aralık 2008, Pazar 15:52:11    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

bize dokunmayan yılan bin yaşasın dersek .kendi sonumuzuda ellerimizle hazırlamış oluruz....

<div>KELİMELERİN GÜCÜNE İNANMIYORSAN İNSANLARIN GÜCÜNÜ ASLA TAHMİT EDEMEZSİN...</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 22 Aralık 2008, Pazartesi 10:46:30    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın deme gelir o yılan birgün senide sokabilir..

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^