Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Görmek sadece gözle mi olur..?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Görmek sadece gözle mi olur..?

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

=FLOWERS=

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 18 Aralık 2008, Perşembe 13:23:26    Mesaj Konusu: Görmek sadece gözle mi olur..? Alıntıyla Cevap Ver

Adamın biri ilk defa gittiği küçük bir kasabada şaşkın şaşkın gezindikten sonra yol kenarında duran bir arabanın yanına sokulmuş ve arka koltukta tek başına oturan çocuğa:

__- Buraların yabancısıyım, parkın hemen yanıbaşındaki fırını arıyorum, çok yakın olduğunu söylediler...

Çocuk arabanın penceresini iyice açtıktan sonra:

__- Ben de buraya ilk defa geliyorum ama sağ tarafa gitmeniz gerekiyor sanırım.

Adam, çocuğun da yabancı olmasına rağmen bunu nasıl anladığını sormuş ister istemez.
Çocuk :

__- Ihlamur çiçeklerinin kokusunu duymuyor musunuz ? diye gülümsemiş. Kuş cıvıltıları da oradan geliyor zaten..

__- İyi ama bunların parktan değil de tek bir ağaçtan gelmediği ne malum demiş adam ?

__ Tek bir ağaçtan bu kadar yoğun koku gelmez diye atılmış çocuk. Üstelik manolyalar da katılıyor onlara. Hem biraz derin nefes alırsanız ,fırından yeni çıkmış ekmeklerin kokusunu da duyacaksınız

Adam gözlerini hafifçe kısarak denileni yaptıktan sonra, cebinden bir kağıt para çıkartıp teşekkür ederken farketmiş onun kör olduğunu... Çocuk ise konuşurken bir anda sözlerini yarıda kesmesinden anlamış adamın kendisini fark ettiğini...

Işığa hasret gözlerini ondan saklamaya çalışırken :

__- Üç yıl önce bir kaza geçirmiştim demiş. Görmeyi o kadar çok özledim ki. Siz görebiliyorsunuz değil mi ..?

Adam, çocuğun tarif ettiği yerde bulunan fırına yönelirken :

__- Artık emin değilim demiş. Emin olduğum tek şey, benden iyi gördüğündür...

---------------------------------------------------------------------------------
YORUMUM: Evet sadece gözlerimizle görmek yeterli olmuyor, bazen gözlerimizle gördüklerimiz de doğru olmayabiliyor. Biz hayatımızda neyi doğru görebiliyoruz ki, yaşadığımız felaketleri,aç susuz insanları, işsiziliği,
sefaleti, terörü görebiliyor muyuz? Sizce biz görüyor muyuz...?

<div> __________ EDEP ile gelen LÜTUF ile gider __________</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

ayandira

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: kocaeli

MesajTarih: 18 Aralık 2008, Perşembe 14:30:20    Mesaj Konusu: Re: Görmek sadece gözle mi olur..? Alıntıyla Cevap Ver

Gönül gözü görmeyen, can gözünü neylesin

Dünyada dönmeyen dil mahşerde ne söylesin

Hz. Mevlananın bu şiiri birçok şey anlatıyo sanırım.

<div>inşaALLAH derse yaradılan,inşa eder yaradan.</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

stratejik

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 18 Aralık 2008, Perşembe 14:39:02    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bunu okuyunca bir ayeti hatırladım,gözleri var görmezler,diye hakikaten bakmakla görmek arasında epey ferk var.

paylaşım icin teşekkür.

<div>eğride tok,doğruda aç görmedim...<br>                                AREL ŞAHİN<br>
Başa dön

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: Bayrampaşa/İstanbul/yıldırım mah

MesajTarih: 18 Aralık 2008, Perşembe 16:07:28    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

sadece gözler görmez kalp gözümüz herşeyi daha iyi görür.biz yeterki güzellikleri görmek isteyelim...

<div>KELİMELERİN GÜCÜNE İNANMIYORSAN İNSANLARIN GÜCÜNÜ ASLA TAHMİT EDEMEZSİN...</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 18 Aralık 2008, Perşembe 19:43:38    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Cok guzel di cok cok guzel bir paylasimdi. Gercekten goremiyrouz cok seyi bir tanemiz deyil Bir cogumuz goremiyrouz. bazanda gorup gormezlikten geliyoruz. Hele iste asil gozun haricinde gorulmek isteneni ise cocgu kez hic gormuyoruz dinlemiyoruz. Ama inaninki goz tek basina gormuyor.Beyinle ve kalble birlesince goruyor.
Misal: Cogu kez bir yolda giderken geriye baktigimda ben suradan ne zaman gectim veya ben ordan gectim ama sunu neden gormedim diye kendime cok defa sormusumdur. Oradan gectigim halde kendim bile bunu hatirlayamadigim olmusturki. Hepinizde olmustur. Hatta belki bir cogunuz benimde yaptigim gibi elinizin birinde olan maddeyi oteki elinize alarak dolaplarda raflarda aramissinizrdir yalanmi ))))

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Bir_Beyaz_Mendil

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: samsun

MesajTarih: 18 Aralık 2008, Perşembe 20:12:35    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

=FLOWERS demişki
Alıntı:
YORUMUM: Evet sadece gözlerimizle görmek yeterli olmuyor, bazen gözlerimizle gördüklerimiz de doğru olmayabiliyor. Biz hayatımızda neyi doğru görebiliyoruz ki, yaşadığımız felaketleri,aç susuz insanları, işsiziliği,
sefaleti, terörü görebiliyor muyuz? Sizce biz görüyor muyuz...?

Bence bu forumda çok güzel gören dostlar var sevgili =FLOWERS= tıpkı sizin gibi . kırmızı gül konuda, içeriğide çok güzeldi, yüreğine sağlik... alkış

Gün biter gülüşün kalır bende...---->^^KaRaYeL^^
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 18 Aralık 2008, Perşembe 22:50:26    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yine güzel bir hikaye eklemissin foruma =FLOWERS=, tesekkürler kırmızı gül

Görmenin sadece gözle olmadigini anlatmis bizlere.
Bazen sadece bakıyoruz, görmüyoruz aslinda ve anlamiyoruz da... Bakmak için gözün açik olmasi yetiyor ama gerçekten görmek ve anlamak için dimağin da açik olmasi gerekiyor, belkide bundandır bu bos bakislar soru

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 20 Aralık 2008, Cumartesi 14:05:34    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

1_) Bakmak şahitliği , görmek derinliği ifade eder...

2_) Bakmak sadece gözle olur ,görmek akıl kalp ve gözün devreye girmesiyle gerçekleşir...

3_) Bakmak bir göz hareketi , görmek bir şuur faaliyetidir...

4_)Bakışta geçicilik ,görüştü seçicilik vardır...

5_)Bakmak en fazla tanımakla ,görmek anlayıp kavramakla sonuçlanır...

6_)Bakınca yanlız seyrederiz ,görünce bir hükme varırız.

7_)Bakmanın üst seviyesi tanımak ,görmeninkiyse yaşamaktır...

8_) Bakan kişi anlatır gören kişi yorumlar...

9_)Bakınca kenardan tutarız , görünce iki elimizle sarılırız...

10_) Bakınca severiz , görünce hayran oluruz....

Peki ya siz bakıyormusunuz yoksa görüyormusunuz
Yada baktıklarınızı görebiliyormusunuz....

bir eklentide benden olsun (:

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 20 Aralık 2008, Cumartesi 15:25:14    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

biz bazı şeyleri göremememiz için özellikle gözlerimiz mil çekilmiş.gördüğümüz zamanda sadece bakıyoruz..bakmak ile görmek arasındada fark olduğunu bilirsiniz umarım.
teşekkürler flovers alkış
kobra tipi taarruz helikopteri vardır sadece mühimmat taşır ve opersyonlarda sürekli kurtarıcıdır.son yıllardada modernizasyon çalışmalarıyla süper kobra imal edildi ama görüntü olarak ikiside aynıdır.bir değişikliği vardır pal'in altında süper kobrada iki tribün kobrada tek tribün vardır.varmış (eksoz)
komutan gelip önümümüzden geçen kobralara bunlar hangi tip diye sordu 15 arkadaş bunu bilmeyecek ne var kobra dedik.komutanda bu hafta sonu siz hem tugayda spor yapın hemde süper kobra ile normal kobra arasındaki farkı öğrenin dedi ağlamak ve ekledi..bakmak ile görmek arasındaki farkıda böylelikle anlarsınız...o gün bugün hep ayrıntılara önem veririm
ben ne mevlanadan nede ayetlerden örnek veremiyorum..bildiğim şeylerden sadece..kusurabakmayın

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^