Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Özurlu bir cocuk Dünyanin sonu deildir
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Özurlu bir cocuk Dünyanin sonu deildir

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Eğitim Öğretim Forumu Eğitim Öğretim Forumu
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

Pembe-Patikli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: Giresun

MesajTarih: 25 Nisan 2008, Cuma 17:22:45    Mesaj Konusu: Özurlu bir cocuk Dünyanin sonu deildir Alıntıyla Cevap Ver

Hollanda’ya hoş geldiniz.
Bana çoğu zaman özürlü bir çocuk büyütmemin nasıl bir şey olduğunu sorarlar. İşte şimdi anlatıyorum.
Bebek sahibi olacağınızı anladığınızda yaşadığınız duygu, İtalya' ya güzel bir seyahat planı yapmaya benzer.
İtalya hakkında bir sürü kitap, dergi ve broşür alırsınız ve harika planlar yapmaya başlarsınız.
Coliseum. Venedik teki gondollar.
İtalyanca birkaç sözcük bile öğrenmeyi denersiniz. Her şey çok heyecan verici ve hoştur.Aylar süren beklemeden sonra, o gün gelir. Bavullarınızı toplar. Yola çıkarsınız. Birkaç saat süren yolculuktan sonra, uçağınız havaalanına iner.
Hostes mikrofonu eline alarak "Hollanda'ya hoş geldiniz." der.
Hollanda mı? dersiniz. "Ne demek istiyorsunuz? Ne Hollanda'sı? Ben İtalya'ya bilet almıştım. Benim İtalya’ ya gitmem gerekir.
Tüm yaşamım boyunca İtalya’ ya gitmenin düşünü kurdum ben."
Fakat uçuş rotasında bir değişiklik yapmışlardır.
Hollanda’ ya inmişsinizdir ve orada bulunmanız gerekir.
Önemli olan sizi korkunç, iğrenç ve pis bir yere, açlığın ve hastalıkların kol gezdiği bir yerin ortasına bırakmamışlardır. Sadece farklı bir yerdesinizdir.
Bu yüzden çıkıp yeni broşürler dergiler ve kitaplar almanız ve yepyeni bir dil öğrenmeniz gerekmektedir. Ve daha önce hakkında hiçbir şey bilmediğiniz insanlar tanımak zorundasınızdır.
Gittiğiniz yer sadece farklı ve değişik bir yerdir. Oradaki yaşam, İtalya’ dakinden daha yavaştır. İtalya kadar etkileyici ve büyüleyici değildir. Fakat bir süre orada kaldıktan sonra nefesinizi tutar ve çevrenize bir bakarsınız... Ve Hollanda'nın değirmenlerini fark edersiniz...Lalelerini ve doğanın güzelliklerini… Hollanda'nın Rembrandları bile vardır.
Fakat tanıdığınız ve tanımadığınız herkes İtalya'ya gidip gelmektedir... Sürekli orada geçirdikleri güzel günleri ifade etmektedir. Ve hayatınız boyunca "Evet benim de gitmem gereken yer orasıydı.Ben de aynı planı yapmıştım." Dersiniz. Bundan dolayı duyduğunuz acı asla dinmez... Çünkü yitirdiğiniz düş çok önemli bir düştür.
Ancak... Tüm hayatınızı İtalya' ya gidemediğiniz için üzülerek geçirirseniz, Hollanda'nın güzelliklerinin hiçbirinin tadını çıkaramazsınız.

Dirime selâm vermeyen, Ölüme de fazla yaklaşmasın! ...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

kuzeyinoglu

Administrator
<b>Administrator</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 25 Nisan 2008, Cuma 19:07:48    Mesaj Konusu: Re: Özurlu bir cocuk Dünyanin sonu deildir Alıntıyla Cevap Ver

Yazı bu durumu harika ifade etmiş... Üstüne çok fazla söz söylemey gerek yok. Bu anlamlı yazı için çok teşekkürler Pembe-Patikli yazı senin ise de tebrikler alkış

"Şiddete Meyyalim Vallahi Dertten"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Pembe-Patikli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 25 Nisan 2008, Cuma 19:55:11    Mesaj Konusu: Re: Özurlu bir cocuk Dünyanin sonu deildir Alıntıyla Cevap Ver

Rica edrm yazi benim deil benim zihinsel engelliler modulunde idi hemen pc ye aktardim paylasmakta yarar var die dusundum alkış alkış kırmızı gül

Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 25 Nisan 2008, Cuma 20:09:55    Mesaj Konusu: Re: Özurlu bir cocuk Dünyanin sonu deildir Alıntıyla Cevap Ver

cok iyi gidiyorsunuz sizi izlemek gercekten cok guzel. pembe patikli pylasimlarin icin tesekkurler. Yazi cok guzeldi. alkış

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Pembe-Patikli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 25 Nisan 2008, Cuma 20:12:50    Mesaj Konusu: Re: Özurlu bir cocuk Dünyanin sonu deildir Alıntıyla Cevap Ver

Rica edrim abim paylasmak guzeldir

Başa dön

By_AKINCI

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 26 Nisan 2008, Cumartesi 00:12:58    Mesaj Konusu: Re: Özurlu bir cocuk Dünyanin sonu deildir Alıntıyla Cevap Ver

bende tebrik ediyorum, anlatım müthiş.. teşekkurler pembepatik

"Yazılan gelir başa..."
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Pembe-Patikli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 28 Nisan 2008, Pazartesi 19:23:40    Mesaj Konusu: Re: Özurlu bir cocuk Dünyanin sonu deildir Alıntıyla Cevap Ver

By_AKINCI demiş ki:
bende tebrik ediyorum, anlatım müthiş.. teşekkurler pembepatik

Rica edrm beyenmenize sevindim

Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 22 Ekim 2008, Çarşamba 20:58:36    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Çok güzel bir benzetmeydi,
ben de İtalya yı görmeyi çok isteyen biri olarak İtalya diye Hollanda ya gitmenin çok şanssız bir durum olduğunu düşündüm önce ama; yazının devamını okudukça aslında görmesini bilene Hollanda nın da güzel bir alternatif olabileceğini anladım...

Ve başlığı daha iyi anladım..

Pembe-Patikli alkış , paylaşımın çok hoş...

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

Pembe-Patikli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 04 Kasım 2008, Salı 20:21:11    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

alkış tsk ederim cok saol nesli kırmızı gül

Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 05 Kasım 2008, Çarşamba 09:35:24    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

emeğine sağlık çok güzel bir yazıydı

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 05 Kasım 2008, Çarşamba 10:34:19    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

ben hikayeyi anlayamadım özürlü çocukla ne ilgisi var?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

Pembe-Patikli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 05 Kasım 2008, Çarşamba 17:20:17    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

zafersoy demiş ki:
ben hikayeyi anlayamadım özürlü çocukla ne ilgisi var?

ilgisi su ; Doğumu bir yolculuk olarak ele alirsak tatile gidiyoruz ve gitmek istedigimiz yer italya ve bir anda kendimizi holandada buluyoruz...Kimse tabiki elinde olan bir sey olmadan özurlu bir cocuga sahip olunca ilk önce reddetme ve kabulenenme duygusu agir basiyor hayir olmaz neden ben gibi sorulara boguluyor.Etrafdaki tanidigi tanimadigi dier dogan cocuklari dusunurse onlar normel saglkli doguyor kendi cocugu özurlu dogunca hayir ben bunu istemedim vs iradesi istegi disi bir olayda buluyor kendisini...Hikayeden anlam olarak sunu cikartabiliriz ki bebeginz olucagini ögrenince bir hazirlik baslar o bebege bir ilgi alakaaa duyulur fakat beklenmedik bir durumda karsilasilincada umutlarin kirilir yikilirsin fakat bu dunyanin sonu deildir...Özurlu bir cocugun bakimi biraz daha zordur diger cocuklara göre onun egitimi ile yasami ile ilgili yeni bir seyler ögrenmenz onun dilinden anlamnz gerekir bu hikaye biraz olsun umutsuzluga veya kaldiramayacagnz bir yuk olmamasi icin yazilmistir cok hos bir hikaye cok anlamli...
umarim icimdeikleri tam olarak yansita bilmistirim...

Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 05 Kasım 2008, Çarşamba 17:42:12    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

şimdi üzüldüm anlayamadığıma ağlamak her derdin bir dermanı vardır tabiki..ona görede sabır verir mevlam ağlamak
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

Pembe-Patikli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 05 Kasım 2008, Çarşamba 17:57:59    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

kırmızı gül alkış

Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Eğitim Öğretim Forumu Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^