Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - ŞEHRİN RENGİ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

ŞEHRİN RENGİ

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 31 Ekim 2008, Cuma 03:38:27    Mesaj Konusu: ŞEHRİN RENGİ Alıntıyla Cevap Ver

ÖNCELİKLE SİTE YÖNETİCİSİNE KENDİMİ TANITAYIM..
ZAFER ERSOY OĞUM YERİ BATMAN,KÜTÜĞÜ TRABZON YOMRA ÖZDİL,EVLİ İKİ ÇOCUKLU,35 YAŞINDA..RADYODA KÜRTZAFER VEYA KOMANDO NİCKLERİYLE ZAMAN ZAMAN GÖRÜNÜR..2 YIL ÖZEL KUVVETLERDE 6 YIL BOLU KOMANDODA TERÖRLE MÜCADELEDE EN ÖN SAFLARDA GÖREV YAPTI.ONUN KÜRTLÜĞÜ ŞEYH SAİTLE VATANI SATMAYA ÇALIŞANLARDAN DEĞİL,KAZMA KÜREKLE URFADA ANTEPTE DÜŞMANI DENİZE KADAR KOVALAYIP ORDA BOĞANLARDAN GELİR..TABİ AYNI ZAMANDA LAZ..ANNE URFA, BABA TRABZON, DOĞUM YERİ BATMAN, İKAMETGAH TRABZON OLUNCA AÇIKSASI TAM BİR MELEZ..BEŞİKTAŞIN HERŞEYE KARŞI ÇARŞISI VARDI..LAĞV EDİLDİ. BENDE ONLAR GİBİ HEMEN HEMEN HERŞEYE MUHALEFETİM.HATTA MUHALEFETE BİLE..
MEKTUPLA BAŞLADIK DEĞİŞEN ŞEHİRLE DEVAM EDELİM..ZAMAN ZAMAN TÜRK TARİH VE DİL KURUMUNUNDA TOPLUMU BİLİNÇLENDİRMEK AMACIYLA VE ÖZÜMÜZÜ UNUTMAMAK İÇİN YAPTIĞI BİLGİLENDİRME BRİFİNGLERİ VARDIR.KONU ŞEHİRLERDE ESNAFLARIN TABELALARININ ARTIK NE YAZIKKİ TÜRKÇE OLMADIĞI, BİR ŞEHRE GİRİLDİĞİNDE ORANIN HERHANGİ BİR AVRUPA ŞEHRİNDEN FARKSIZ GÖRÜNTÜDE OLDUĞU..GERÇİ TÜRKÇE DEDİĞİMİZ DEVRİM İLE GELEN TÜRKÇEMİZİ BİLE LATİN ALFABESİNDEN ALMAMIZ AYRI BİR HUSUS..AMA ONU KABULLENİP SONRADA YAVAŞ YAVAŞ HAYATIMIZDAN ÇIKARMAYA BAŞLAMAMIZ ÜZÜNTÜ VERİCİ.TRABZONDA UZUN SOKAKTA DOLAŞIN 100 MAĞAZADAN EN FAZLA BEŞİNDE TÜRKÇE İSİM GÖRÜRSÜNÜZ.BATILAŞMAK İÇİN ELİMİZDEN GELENİ YAPIYORUZ AMA ONUNLA BİRLİKTE BİR ÇOK DEĞERİMİZİ KAYBEDİYORUZ.YURT DIŞINA ÇIKACAĞIZ,TATİLE GİDECEĞİZ VEYA HERHANGİ BİR İŞİMİZ VAR..YAPMAMIZ GEREKEN İLK ŞEY İLETİŞİM İÇİN GİDECEĞİMİZ ÜLKENİN DİLİNİ ÖĞRENMEK VEYA ÖĞRENMEYE ÇALIŞMAK..YURT DIŞINDAN İŞ VEYA GEZİ AMAÇLI BİRİLERİ GELECEK,YİNE YAPMAMIZ GEREKEN, GELECEK OLAN ÜLKE VATANDAŞININ DİLİNİ ÖĞRENMEK VEYA ÇALIŞMAK..BU BİR TEZAT DEĞİLMİ?NEDEN ONLAR BİZİM DİLİMİZİ ÖĞRENEREK GELMİYORLAR? .BU KONU BİR ÇOK KİŞİ TARAFINDAN ELE ALINMIŞTIR AMA BEN YİNEDE KÜÇÜK BİR HATIRLATMA YAPAYIM DEDİM..
BU ARADA FORUM YAZILARINI BAŞKA YERLERDEN KESİP KOPYALAMAYI HİÇ SEVMEM..BİR KELİMEDE OLSA BİN SAFYADA OLSA KENDİM YAZARIM..EMEK SARFEDİP ONU BEN YAPTIM DEMEK ÇOK GÜZEL

SAYGILAR

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

musti_show

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: istanbul(sessiz şehir)

MesajTarih: 31 Ekim 2008, Cuma 11:02:26    Mesaj Konusu: Re: ŞEHRİN RENGİ Alıntıyla Cevap Ver

yerinde tespitlerinizi içeren güzel yazınız için tesekkurler zafersoy alkış

<div>OYUN BİTİNCE ŞAH'DA PİYON'DA AYNI KUTUYA KOYULUR!!!!</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

likapa

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: istanbul

MesajTarih: 31 Ekim 2008, Cuma 12:02:46    Mesaj Konusu: Re: ŞEHRİN RENGİ Alıntıyla Cevap Ver

zafersoy öncelikle aramıza hoş geldiniz..kürtzafer yada laz zafer olmanız hiç birşeyi değiştirmez önemli olan aynı vatanın aynı toprağın çocukları olmamız hepimiz bir bütünüz...yazınızı okudum kesinlikle katılıyorum size ama malesef demekten başka bişi yapamıyorum...aslında yapcağımız çok şey var ve ilk yapcağımız şey bir bütün olmak bu bütünlük sağlanmadıkça tek başımıza hiçbirşey yapamayız..güzel bi konuya değinmişiniz paylaşımınız için teşekkürler...

Beni 'Bir ALLAHIM BiLsin" Birde DostLarim " Gerisi İLerLeSin...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

ayandira

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: kocaeli

MesajTarih: 31 Ekim 2008, Cuma 17:18:55    Mesaj Konusu: Re: ŞEHRİN RENGİ Alıntıyla Cevap Ver

Kardeş doğru diyosunda şu dil meselesine gelince bu konuda Peygamber efendimizin(s.a.v.) hadisi bile var yabancıların dilini öğreninizki onların sizin hakkınızda ne düşündüklerini bilesiniz diye onun dil öğrenmek iyi bişey fakat tabela konusunda sana sonuna kadar katılıyorum

<div>inşaALLAH derse yaradılan,inşa eder yaradan.</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 31 Ekim 2008, Cuma 17:41:08    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

zafersoy, öncelikle aramıza hoşgeldiniz diyor ve değindiğiniz anlamlı konular için teşekkür ediyorum.

Özellikle Türkçe' mizin yanlış kullanılışı hakkındaki yorumlarınıza katıldığımı belirtmek istiyorum. Batılılaşmak adına ya da daha çok ilgi çekmek için ticari amaç uğruna Türkçe'mize zarar veren, yarı Türkçe yarı İngilizce olan uydurma marka, işyeri... isimlerine (Shark Sofrası, Chatlaq Cafe... gibi) ben de karşıyım. yalnız; ülkemize gelen yabancıların dilimizi öğrenmesi konusundaki görüşünüze çok da katılmıyorum. Dilimizi öğrenen birçok yabancı olduğunu da görüyoruz ve kabul edersiniz ki evrensel kabul edilen İngilizce hatta Almancaya oranla Türkçe çok daha köklü olsa da öğrenilmesi daha zor bir dil...

Bu arada, görüş bildiren yazıların kopya edilerek eklenmesi bence de hoş değil, herkesin iyi ya da kötü kendi fikrini açıklaması daha doğru yoksa haber niteliği taşıyan yazılar,bilimsel bilgiler, çeşitli konularda faydalı olabilecek bilgiler, hikayeler, şiirler, eğlenceli bir takım yazılar....vs. paylaşımların kopya edilerek eklenmesinde bir mahsur görmüyorum.

Bir de dikkat ettiğim bir husus var. Forum Kurallarını okumadığınızı fark ettim özellikle alttaki iki maddeyi dikkate almanızı tavsiye ederim...

5 - Mesaj yazarken büyük harflerle yazı yazmak karşınızdaki kişiye bağırmak anlamına geldiği için büyük harflerle mesaj yazmamaya özen gösteriniz.
12 - Yeni konu açarken uygun bölüme açmaya lütfen dikkat ediniz. Konuyu hangi bölüme açacağınıza karar veremedıysenız moderatörlere danışınız. Aksı takdirde uyarmaksızın actıgınız konu silinebilir veya tasınalabilir. Bu konudaki karar bölüm moderatörü yada forum yöneticilerinin takdirindedir.

Saygılar...

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

sair_alpaslan

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: Bayrampaşa/İstanbul/yıldırım mah

MesajTarih: 31 Ekim 2008, Cuma 18:18:43    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

evet zafer abi haklısın ama biz kendi kültürümüzü bilmiyoruz ki gelenler bizim dilimizi öğrenip gelsinler.teşekkürler

<div>KELİMELERİN GÜCÜNE İNANMIYORSAN İNSANLARIN GÜCÜNÜ ASLA TAHMİT EDEMEZSİN...</div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 31 Ekim 2008, Cuma 22:11:35    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

AÇIKÇA SÖYLEMEK GEREKİRSE FORUM KURALLARINI OKUMAMIŞTIM ŞİMDİ OKUDUM..artık büyük yazmıyacağım..peygamber efendimizin (s.a.v.)söylediği her söz sünnettir katılmama gibi şansımız olamaz tabiki.ancak her sünnetinide harfiyen yerine getiriyoruz diyemeyiz.özellikle din gibi hassas bir konusunda insan önce kendisini sonra karşısındakini yargılamalı..ben yapıyorum yapmayanlarıda uyarıyorum gibi..ama yinede bilmediğim hadisi örettiğiniz için teşekkürler..ben bir mağazanın kapısında türkçe tabela omazsa ordan içeri girmem de demedim hayatın gerektirdiği ihtiyaçlarımızın çoğu ;konu başlığı altında yazdığım tabelalarda hizmete sunuluyor.üstelik o tür şeyleri kendi başıma asla yapamam birlik olması lazım.evet türkçe çok zor bir dil'miş benim anadilim ama anadan öğrendiğim dili toplum zamanla yozlaştırdı bu duruma getirdi.basitleştirdi ve parçaladı ve kısalttı.evrensel dil neden arapça veya türkçe değilde ingilizce veya almanca tabi bunun politik ekonomik birçok nedeni var ama biz biraz daha duyarlı olabilirsek belki bizden sonrakilere bozulmamış bir türkçe,türkçeyi seven bir toplum bırakabiliriz.
alıntı konusuna gelince tabiki bencede herhangi bir siteden fıkra,şiir,hoş bir yazı buraya kopyalayıp yapıştırmak burdakilerlede paylaşmak gerekir.ama en azından kopya edilen yazının varsa yazarını yoksa site ismini vermek daha doğru olur.böylece emek verenin emeğine saygı göstermiş oluruz.

saygılarımla
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 01 Kasım 2008, Cumartesi 09:13:02    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

güzel bir konuya değinmişsin zafer tesekkür ederiz
toplum olarak hepimizin dikkat etmesi gereken hususlar

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

kuzeyinoglu

Administrator
<b>Administrator</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 10 Kasım 2008, Pazartesi 16:20:08    Mesaj Konusu: Re: ŞEHRİN RENGİ Alıntıyla Cevap Ver

zafersoy,

"Hoşgeldiniz" ile başlayalım söze

Önemli ve çoğu defa aydınlar tarafından da dile getirilen bir konu.. ama çözümü aydınların ya da bizi yönetenlerin elinde değil.. çözümü yine bizde biter! herkes dilimize sahip çıkıp manevi değerlerine gereken önemi verirse çocuklarına etrafındakilere bunu aşılarsa sorun önemli ölçüde düzelir... "markalaşmak" yabancı dil ile çok daha kolay oluyor! neden? çünkü hem yerli vatandaşa "havalı" görünmek hemde dünyada tanınabilmek adına.. ama unutmayalım ki Türkçemizde de marka olabilecek çok güzel isimler sıfatlar kelimeler mevcut.. yeterki yabancı dil ya da dilleri kendi dilimizden üstün görmekten kaçınalım.. diğer dilleri bilelim konuşalım ama ana dilimiz Türkçe kalsın... yani yarı Türkçe yarı İngilizce modasına uymadan hepsini olduğu gibi kullanalım..

Teşekkürler zafersoy

zafersoy demiş ki:
BU ARADA FORUM YAZILARINI BAŞKA YERLERDEN KESİP KOPYALAMAYI HİÇ SEVMEM..BİR KELİMEDE OLSA BİN SAFYADA OLSA KENDİM YAZARIM..EMEK SARFEDİP ONU BEN YAPTIM DEMEK ÇOK GÜZEL

SAYGILAR

Ve en önemli konulardan biride bu bence.. bu konudaki tavrınız için ayrıca teşekkürler... bayramlarda özel günlerde cep telefonundan gelen hazır meajlara benzetiyorum ben bu durumu.. ruhsuz hissiz ve hazır duygular kullanmak yerine bize ait kelimelerden oluşan devrik bir cümle bile başkalarına ait en ala yazıdan daha samimidir...

Bununla beraber "mektup" konusundaki merakımıda gidermiş oldum (o yazının kime ait olduğu)

Tekrar hoşgeldiniz..

Ayrıca nesli rumuzlu üyemize de forum kuralları konusundaki hassasiyeti ve bu kuralları yeni üyelerimize hatırlatmadaki saygılı tavrı için ve onu dikkate alan üyelerimize de hoşgörüleri için teşekkür etmek isterim...

zafersoy bu konular "köşe yazıları... sizin kaleminizden" bölümüne alınabilir.. bilginize bu gibi yazı ve yorumlarınızı o bölümden okumak isteriz..

"Şiddete Meyyalim Vallahi Dertten"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 16 Kasım 2008, Pazar 17:39:06    Mesaj Konusu: Re: ŞEHRİN RENGİ Alıntıyla Cevap Ver

bir adminden övgü almak çok hoş.daha kim tutar beni ben teşekkür ederim
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^