Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - mektup
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

mektup

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 30 Ekim 2008, Perşembe 10:52:30    Mesaj Konusu: mektup Alıntıyla Cevap Ver

POSTACILARIN ARTIK SADECE KREDİ KARTI EXTRE'Sİ VE TELEKOM FATURALARI GETİRDİĞİ ŞU GÜNLERDE BİRDEN MEKTUP'A VE YAZI YAZMA ÖZLEM DUYDUĞUMU HİSSETTİM..
MEKTUBUMA BAŞLARKEN SELAM EDER ELLERİNİZDEN ÖPERİM KELİMELERİYLE BAŞLAYAN ÖNCE HAVA TAHMİNİ SONRA MANEVİ OLAYLARLA İLGİLİ SORULARLA DEVAM EDEN VE BU HER MEKTUPTA STANDART OLAN DEĞERLERİMİZDEN BİRİNİ YANİ MEKTUBU KAYBETTİKüzgün
HELEDE YAZARKEN OLAYLARI YAŞIYORMUŞ GİBİ VE SANKİ OKUYAN KİŞİYİ KENDİ HAYATININ İÇİNDE HİSSEDİYORMUŞCASINA MEKTUBUN HERHANGİ BİR YERİNDE ^ŞUAN BİRAZ İŞİM VAR İŞLERİMİ BİTİRİNCE YAZMAYA DEVAM EDERİM^O ANI KARŞIDAKİNE YAŞATMA HİSSİ OLUYORDU.
UZAK AKRABALARIMIZDAN,ASKERDE İKEN SEVDİKLERİMİZDEN ÇOĞUMUZ MEKTUP BEKLEMİŞİZDİR.İNTERNET'İN YAYGINLAŞMASI,TEKNOLOJİNİN GELİŞMESİ,CEP TELEFONLARININ YAYGIN OLARAK KULLANILMASIYLA YENİ NESİL MEKTUBU ÇOK AZ GÖRDÜ BİZDEN SONRAKİLERDE BELKİ HİÇ GÖREMEYECEK..SEYREDENLER BİLİRLER POSTMAN FİLMİNDE'DE BU OLGUYA DİKKAT ÇEKİLİYORDU..GELİŞEN TEKNOLOJIDEN SONRA ÇIKAN BÜYÜK BİR SAVAŞ,SONRASINDA TEKNOLOLİNİN KULLANILAMAZ HALE GELMESİ VE ATLI POSTACILARIN MEKTUP DAĞITMA UĞRUNA BAŞKA GURUPLARLA ÖLÜMÜNE MÜCADELESİ..BİDE BİZİM FİLMLERİMİZDEN POSTACI ADEM VAR..KEMAL SUNAL İLE FATMA GİRİK'İN OYNADIĞI HALEN HEPİMİZİN BEĞENEREK İZLEDİĞİ YAPITLAR..

MANEVİ DEĞER OLAN MEKTUP'A SAHİP ÇIKALIM..ÇOCUKLARIMIZA ÖĞRETELİM BU GELENEĞİ YAŞATALIM.

SAYGILARIMLA
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

^^KaRaYeL^^

Miss Admin
<b>Miss Admin</b>

MesajTarih: 30 Ekim 2008, Perşembe 13:49:28    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Mektup yazdım acele
Al goynuna gecele
Yazdığım satirlari da
Ağla ağla hecele

...diye sonlarında manilerle donatılan mektuplar…Daha zarfının renginden kendini ele veren mektuplar, resmiyse haki renkli zarflı, pembeyse aşk, beyaz ise akça pakça yürekli…

Ucu yanmışsa hasret yüklü…

Türkülere konu olmuş mektuplar “yine yakmış yar mektubun ucunu, askerlikte sevda çekmek zor diyor...” , Ellerin mektubu gelmiş okunur, benim yüreğime hançer sokulur”, Mektup selam söyle benden sılaya..”

Kelemum siyah idi
Kagidum beyaz idi
Daha da yazacaktum
Mürekkebum az idi

^^KaRaYeL^^
"Kişinin Rütbe-i Aklı Görünür Eserinde"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

ASLI

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 30 Ekim 2008, Perşembe 13:54:46    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

alkış alkış ben ne zaman bi mektup yazdım unutmuşum yazdım mı acaba diye de düşünüyorum
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

musti_show

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: istanbul(sessiz şehir)

MesajTarih: 30 Ekim 2008, Perşembe 14:40:48    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

ve hatta babamıza amcamıza halamıza dayımıza yazdıgımız mektubun arkasına beş parmagımızı cizmek için kardesler arasında yarattıgımız tatlı rekabet"i bile özler oldum.geçmişe yolculuk tadı veren yazın için tesekkurler zafersoy..ders niteliğindeki ilaven için sanada tesekkurler karayelll..

<div>OYUN BİTİNCE ŞAH'DA PİYON'DA AYNI KUTUYA KOYULUR!!!!</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 30 Ekim 2008, Perşembe 16:56:12    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

alkış zafersoy, teşekkürler

E-posta göndermek daha kolay, posta masrafı yok, masrafsız postaneye gitme durumu yok, zahmetsiz, gönderdiğin mektubun iletilmesi için bir haftaya kadar beklemek yok, hızlı.... Evet avantajları çok ama samimiyet yok, heyecan yok... Hatırlıyorum da uzaktaki arkadaşlarımla mektuplaşırken heyecanla mektup gelmesini beklerdim, gelince tekrar tekrar okuyup hatta mektubu koklardım

Teknoloji hayatımızı kolaylaştırırken maalesef bu güzel duyguları yok ediyor...

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 31 Ekim 2008, Cuma 03:01:10    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

AHMET ÇAVUŞA BÜYÜK BİR ZARF GELMİŞTİ..HANİ ŞU VERGİ İADESİ DOLDURDUĞUMUZ ZARFLAR VARYA ONUN BENZERİ BİRŞEY..ARKADAŞLARI 20 TANE A-4 KAĞIDINI BANTLA BİRBİRİNE YAPIŞTIRIP MEKTUP YAZMIŞLARDI.. KOĞUŞTAKİ HAVASINI KİBİRİNİ HİÇ UNUTAMIYORUM..HALAMIN OĞLUNU ARADIM HALEN BEŞİRLİDE OTURUR..BANA ÖYLE BİR MEKTUP YAZKİ HEM ÇOK UZUN OLSUN HEMDE KİMSENİN AKLINA GELMEYECEK BİR DÜZENDE OLSUN DEDİM
BİR HAFTA SONRA KORİDORDA BİR SES YANKILANIYORDU..ZAFER ÇAVUŞŞ SANA BİR KOLİ GELMİŞ YAZANEYE UĞRA..KOŞARAK GİTTİM ALDIM VE YATAĞIMIN ÜSTÜNDE ONU AÇTIM.. kahkaha
BİR RULO TUVALET KAĞIDI....
Başa dön

musti_show

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: istanbul(sessiz şehir)

MesajTarih: 31 Ekim 2008, Cuma 11:04:03    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

fıkra gibi valla hatta gibisi fazla resmen fıkra kahkaha kahkaha alkış

<div>OYUN BİTİNCE ŞAH'DA PİYON'DA AYNI KUTUYA KOYULUR!!!!</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 01 Kasım 2008, Cumartesi 09:34:54    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

çok güzeldi zafersoy gerçekten fıkra gibi (:

kahkaha kahkaha

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 01 Kasım 2008, Cumartesi 23:34:02    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

vallahi fıkra değil billahi fıkra değil
Başa dön

kuzeyinoglu

Administrator
<b>Administrator</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 10 Kasım 2008, Pazartesi 15:59:42    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

bu konuda hepimizin eksiklikleri olduğu şüphesiz.. mektuba sahip çıkamayanlar en azından "e-mail" lerinde "Doğru Türkçe" kullanarak dilimize sahip çıksınlar.. hiç değilse buna özen gösteriyorum... msn de olsa cep telefonu mesajıda olsa dilimizi bozmayalım

Bu arada; konu uygun bölüme taşınacaktır.. üyelerimizin konuları uygun bölümlere açmaları konusunda da "manevi değer mektup" ve "Türkçemiz" konularında olduğu gibi hassasiyet bekliyoruz... Ayrıca konudaki yazının kime ait olduğunuda merak etmiş bulunmaktayım.. Üyemizin kendisine ait ise ayrıca takdir etmemiz gerekir ama değilse de bu yazının sahibini bilmek en azından "alıntı" olduğunu yine yazının sonunda görmek isterim.. bu konularada dikkat etmemiz gerekmez mi

sevgiler... kırmızı gül

"Şiddete Meyyalim Vallahi Dertten"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 16 Kasım 2008, Pazar 17:47:37    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

teşekkürler kuzeyinoğlu.tanıdığına sevindim..önyargı ile ilgili'de bir yazı yazacaktım onu'da buraya yazacam heralde..
ama artık başlasak diyorum.bu mektup işi sadece forumda kalmasın..pazartesiden sonra postacıları şaşırtmaya ne dersiniz??
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^