Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - SİZİN CEVABINIZ NE ?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

SİZİN CEVABINIZ NE ?

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

Bence

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 26 Temmuz 2008, Cumartesi 14:09:09    Mesaj Konusu: SİZİN CEVABINIZ NE ? Alıntıyla Cevap Ver

Japonya’da saygın bir firmada yönetim, işe girmek isteyenlere bir soru sormuş ve soruya en uygun cevabı veren kişiyi de işe almışlar.

SORUNUN İLGİNÇLİĞİ, BU SORUNUN DOĞRU YA DA YANLIŞ CEVABININ OLMAMASI...

İŞTE SORU :

Yağmur bulutları apaçık çok şiddetli bir fırtınanın gelmekte olduğunu söylüyor ...
Karanlık yağmurlu bir gece, şimşekler çakıyor, gök gürlüyor, tam bir fırtına var ve siz arabanızla gece saat 02:00 de yoldasınız.
Genelde tek başınıza yolculuk yapıyorsunuz ve...
O akşam da öyle yaparak ıssız bir yolda ilerlemeye başladınız...
Arabanız 2 KİŞİLİK... Ve ilerde bir otobüs durağı görüyorsunuz.
Arabanızla otobüs duraklarının yanından geçerken oracıkta bekleyen insanlar sizi hep hüzünlendirmiştir oldum olası...
Çünkü otobüs durakları size geçmişinizi hatırlatmaktadır...
Ve işte o yağmurlu ve fırtınalı gecede otobüs durağına yaklaşınca 3 kişinin beklemekte olduğunu fark ettiniz, bunlardan...

Birincisi bir doktor, sizi daha önce geçirdiğiniz kalp krizinden kurtarmış

İkinci kişi, çok yaşlı ve neredeyse ölmek üzere olan birisi.

Üçüncüsü ise, hayatınızın rüyası, her zaman tanışmak istediğiniz birisi...

HAVA GİTTİKÇE KÖTÜLEŞİYOR VE ARABANIZDA SADECE 1 KİŞİLİK YER VAR...
BÖYLE BİR DURUMDA SİZ OLSANIZ NE YAPARDINIZ?
Hemen cevap vermeniz gerekmiyor düşünün unutmayın doğru ya da yanlış cevap yok sizin tercihiniz sadece...

Verilen cevapların ne olduğu ve işe alınanın ne cevap verdiğini daha sonra buraya ekleyeceğim.

Peki sizin cevabınız ne olurdu...?
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

^^KaRaYeL^^

Miss Admin
<b>Miss Admin</b>

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 26 Temmuz 2008, Cumartesi 14:31:46    Mesaj Konusu: Re: SİZİN CEVABINIZ NE ? Alıntıyla Cevap Ver

Bence demiş ki:
...
Ve işte o yağmurlu ve fırtınalı gecede otobüs durağına yaklaşınca 3 kişinin beklemekte olduğunu fark ettiniz, bunlardan...

Birincisi bir doktor, sizi daha önce geçirdiğiniz kalp krizinden kurtarmış

İkinci kişi, çok yaşlı ve neredeyse ölmek üzere olan birisi.

Üçüncüsü ise, hayatınızın rüyası, her zaman tanışmak istediğiniz birisi...

HAVA GİTTİKÇE KÖTÜLEŞİYOR VE ARABANIZDA SADECE 1 KİŞİLİK YER VAR...
BÖYLE BİR DURUMDA SİZ OLSANIZ NE YAPARDINIZ?

Ben, havanın bile romantizme ortak olduğu bu durumda "hayatımın rüyası"nı tercih eder, hayatımın rüyasına ömür boyu talip olurdum.

Ölmek üzere de olsa her zaman umut vardır diyerek, doktorun hastayı kurtarmak için gerekli imkanlara bir an önce kavuşmasını sağlamak içinde arabamı ve hastayı doktora emanet ederdim. Hayatımı kurtaran doktorun yine hayat kurtarıcı olması için arabamdan vazgeçerdim.

Sonrada, çok şiddetli bir fırtınanın gelmekte olduğunu söyleyen yağmur bulutları, karanlık ve şimşekler eşliğinde "hayatımın rüyası" ile otobüsün gelmesini beklerdim.

^^KaRaYeL^^
"Kişinin Rütbe-i Aklı Görünür Eserinde"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

buyuklihamsi

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 26 Temmuz 2008, Cumartesi 17:05:38    Mesaj Konusu: Re: SİZİN CEVABINIZ NE ? Alıntıyla Cevap Ver

arabayı tanıdığım dokto verir ehtiyarla onları yollar genç kızla da durakta takılır iki çift laf ederim insanlık ve romantizm adına...)
Başa dön

LaZKoPaT

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: Den Haag, NL

MesajTarih: 30 Temmuz 2008, Çarşamba 18:02:22    Mesaj Konusu: Re: SİZİN CEVABINIZ NE ? Alıntıyla Cevap Ver

Bence verilen cevaplardan daha akilli ve insani bir cevap kalmadi...bu yuzden alkislamakla yetiniyorum. alkış alkış alkış alkış alkış

Yardim almaya alisanlar, emir almayada alisir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

Reffazum

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: ÇERKEZKÖY

MesajTarih: 31 Temmuz 2008, Perşembe 20:57:40    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Görüşmeye girenlerin cevapları şöyle olmuş :
A. Hasta adamı en yakın hastaneye götürürüm.
B. Doktor daha önce hayatımı kurtardığı için onu alırdım.
C. Manen düşünürsem tabii ki hasta adamı alırdım ama kendi
geleceğim ve hayatım için her zaman tanışmayı arzuladığım bu
kadını arabaya alırdım.

GÖRÜŞMEYE GİRENLERİN % 90 I AYNI CEVABI VERMİŞ :

“ YAŞLI ADAMI ALIRDIM ”

AMA BİR KİŞİ FARKLI BİR CEVAP VERMİŞ VE O KİŞİYİ İŞE ALMIŞLAR...

İŞTE O KİŞİNİN VERDİĞİ CEVAP :

Arabadan inip anahtarı doktora veririm, doktor benim hayatımı kurtardığı gibi yaşlı adamı da hastaneye yetiştirip hayatını iyileştirebilir. Böylece ben de hayatımın insanıyla otobüs durağında başbaşa kalır onu tanıma fırsatını yakalarım.

BU ÇOK DA DÜŞÜNÜLMEYECEK BİR CEVAP DEĞİL AMA İNSANOĞLU BENCİLDİR VE HİÇ KİMSE ARABASINI VERMEYİ DÜŞÜNEMEMİŞ.

Gelelim "Reffazum" un yorumuna:
Şu ana kadar bu yazıya 3 kişi cevap verdi. Verilen cevapların üçü de işe alınmayı hak edecek cevaplar.

Japon toplumunda % 1 olan bu cevap Türklerde % 100.
Bu durumda:

1 - Türkler hiç bencil değil aksine son derece hümanisttirler.

2 - Türkler ekstra zekidirler.Bu yüzden içinden gelen cevabı değil
olması gereken cevabı vermişlerdir.

3- İlk cevap veren Karayel en mantıklı cevabı verdiği için sorunun önemi kalmamıştır. Bu sebeple yüzde hesaplamak mantıklı olmaz.

4 - Bu cevabı veren kişiler daha önce benim gibi bu hikayeyi bir yerlerde okumuşlardır.

Sizce hangisi?
Başa dön

kuzeyinoglu

Administrator
<b>Administrator</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 01 Ağustos 2008, Cuma 10:05:26    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Reffazum demiş ki:

4 - Bu cevabı veren kişiler daha önce benim gibi bu hikayeyi bir yerlerde okumuşlardır.

Sizce hangisi?

bence bu

"Şiddete Meyyalim Vallahi Dertten"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

yns

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 02 Ağustos 2008, Cumartesi 19:57:35    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

alkış
Başa dön

LaZKoPaT

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: Den Haag, NL

MesajTarih: 04 Ağustos 2008, Pazartesi 19:19:43    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Cevap hangisi olursa olsun,uzun suredir yorumlarini ozledigimiz Reffazzum' un ilgisini cekebildigi icin cok basarili bir konu basligi oldugu acik.
Insallah kendisini bundan sonra bu kadar ozletmez. alkış alkış

Yardim almaya alisanlar, emir almayada alisir.
Başa dön

By_AKINCI

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 05 Ağustos 2008, Salı 11:58:16    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Cevaplar yorumlar çok güzel, biraz geç olsada bi yorumda ben yapayım, Türkün arabasında 1 kişilk yer, aslında 3 kişiliktir. Dolayısıyla kimseyi bırakmaya gerek yok, örnek, önü iki kişilik olan bir dolmuşun oraya 3 kişi, ve kendi şöför koltuğunun sol tarafınada bir kişi aldığını çok gördüm. Tek kişilik yere hastayla doktoru, sol tarafada sıfır beden hayatın rüyası)

japonun aklı bunu kesmez kahkaha

"Yazılan gelir başa..."
Başa dön

Reffazum

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: ÇERKEZKÖY

MesajTarih: 07 Ağustos 2008, Perşembe 01:17:50    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

By-Akinci, eğer soruyu soran Türk firmasi olsaydi bu cevapla işi kesinlikle sen kapardın.

Çünkü türk firmalari bir kişiye 3 kişilik iş yaptirmak isterler.

Fakat ücret olarak ta asgari ücret verirler haberin olsun:)))
Başa dön

By_AKINCI

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 07 Ağustos 2008, Perşembe 14:33:53    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

haklısın reffazum amca, ama ne yapsın türkiyedeki özel firmalar, kamudaki çalışan fazlalığını dengelemek için 3 kişi yerine 1 kişi alıyorlar, Yani amaç sadece Türkiye ortalamasını düzeltmek. kamuda bi iş için 3 kişi, özelde 3 iş için bir kişi, bizde kamu için donatılmamışız ne yapalım. hem fazla para insanı yoldan çıkarırmış, biz iki kişilik arabamızla yoldan çıkmayalım, gelsin asgari velinimet.)

"Yazılan gelir başa..."
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 18 Ekim 2008, Cumartesi 22:22:05    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

bu yazıyı ve soruyu ilk kez burada görmüyorum ama ilk duyduğumda aklıma gelen cevap,
"hepsini arabaya bir şekilde sığdırmaktı" yani Tipik Türk zekası
kimseyi geride bırakmak istememiştim,
olmadı sığmadılar diyelim "yaşlı olanı alırdım, diğerlerine de az bekleyin geri döneceğim der devam ederdim" diye düşünmüştüm ve cevaplarımdan da memnundum
ama ; işe alınanın cevabını görünce kendimi kötü hissettim, arabamı vermek aklımın ucundan bile geçmemişti çünkü , acaba bencil miyim? yoksa hayatımın rüyasını orada bıraktığım için, aptal mı? bilemedim doğrusu...

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 20 Ekim 2008, Pazartesi 11:07:57    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

bend nesli ile aynı düşünmüştüm bende de bi sorun var mı? kahkaha kahkaha
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^