Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - GORİL VE ASLAN
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

GORİL VE ASLAN

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

enasfe

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 06 May 2008, Salı 11:09:02    Mesaj Konusu: GORİL VE ASLAN Alıntıyla Cevap Ver

Aylardır iş bulamayan delikanlı artık önüne gelen her yere müracaat etmeye başlamıştı.
Hayvanat bahçesinin önünden geçerken durdu ve 'neden olmasın' deyip, oraya da müracaat etti.
Olacak ya; bahçenin gözdesi goril önceki gece ölmüştü ve bunu müşterilerden bu günlük gizlemeyi başarmışlardı.
'Yeni gorilimiz gelene kadar, onun postunu giyip goril taklidi yapabilir misin?' diye sordular.
Delikanlı önce şaka herhalde diye düşündü, ama hayır adamlar gerçekten ümitsiz görünüyorlardı.
'Parada anlaşırsak yaparım' dedi. Anlaşmaları uzun sürmedi.
Ertesi sabah geldi, hazırlanmış postu giydi, gorilin kafesine girdi ve o güne kadar seyrettiği belgesellerden aklında kaldığı kadarıyla goril gibi davranmaya başladı:
Ara sıra homurdanıyor, göğsünü yumrukluyor, dört ayak üzerinde yürüyor, bir dala sıçrıyor, sallanıyor, seyircilerin attığı meyveleri yiyordu.

Birkaç gün sonra işine öyle adapte olmuştu ki, daha yüksek dallara bile tırmanıyor, daldan dala atlayabiliyordu.
Ama son atladığı dalı tutamadı, kafesini yan kafesten ayıran fensin üzerine düştü, yıpranmış fens teli yırtıldı ve kendini yan kafesin içinde buldu.
Bu aslanın kafesiydi.

Delikanlı yutkundu, kelime-i şahadet getirdi. 'İmdat!' diye bağırdı ama kendi sesini kendi bile duymadı. Korkudan sesi kısılmıştı.
Tekrar bağırdı. Eh! hiç olmazsa kendi duymuştu.
Önce neler olduğunu anlayamayan aslan yavaşça yattığı yerden kalktı, delikanlıya doğru ağır adımlarla yaklaştı.
Seyirciler çığlık çığlığa idi. Bir çocuk sanki goril anlayacakmış gibi (!) 'tırman, fense tırman' diye bağırdı.
Ama korkudan gorilin sadece sesi kısılmamış, eli kolu da felç olmuştu.

Aslan affetmedi, geldi, önce pençesini gorilin göğsüne dayadı, sonra başını başına yaklaştırdı
ve fısıldadı:
'Kapa çeneni aptal! Beni de işimden edeceksin'

''Allah'ım! Senden sevgini ve Seni sevenlerin sevgisini ve Senin sevgine beni ulaştıracak ameli taleb ediyorum...''
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 06 May 2008, Salı 12:56:09    Mesaj Konusu: Re: GORİL VE ASLAN Alıntıyla Cevap Ver

Odami aslan postu giymisti ))) gercektende hostu tesekkurlerrrr alkış

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

ZiFiN

Moderatör
<b>Moderatör</b>

MesajTarih: 06 May 2008, Salı 15:39:17    Mesaj Konusu: Re: GORİL VE ASLAN Alıntıyla Cevap Ver

alkış kahkaha Hayvanat bahçesine bak ve işsizlik yüzünden insanımızın (fıkrada bile olsa) düştüğü durumlara bak ! Ya aslan gerçek olsaydı?
iyi ki aslan olmayı da kabul eden bi işsiz çıkmış vaktiyle ...

Hibirşey göründüğü kadar kolay değildir...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

LaZKoPaT

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: Den Haag, NL

MesajTarih: 06 May 2008, Salı 19:31:59    Mesaj Konusu: Re: GORİL VE ASLAN Alıntıyla Cevap Ver

Zurafanin icindeki adami merak ettim... baya ilginc olmali.

Yardim almaya alisanlar, emir almayada alisir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

Pembe-Patikli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: Giresun

MesajTarih: 06 May 2008, Salı 23:52:51    Mesaj Konusu: Re: GORİL VE ASLAN Alıntıyla Cevap Ver

kahkaha kahkaha kahkaha yerlerdeyim kahkaha alkış

Dirime selâm vermeyen, Ölüme de fazla yaklaşmasın! ...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

By_AKINCI

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 07 May 2008, Çarşamba 11:00:27    Mesaj Konusu: Re: GORİL VE ASLAN Alıntıyla Cevap Ver

ZiFiN demiş ki:
: Ya aslan gerçek olsaydı?

gerçek olduda ne oldu. kahkaha

"Yazılan gelir başa..."
Başa dön

bahar

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 07 May 2008, Çarşamba 14:10:59    Mesaj Konusu: Re: GORİL VE ASLAN Alıntıyla Cevap Ver

HAY ALLAHIM TEK NEFESTE OKUDUM HEYACANLA GERİLDİM DARALDIM OHBE BİR NEFES ALDIM SONUNDA kahkaha kahkaha kahkaha

Başa dön

_PiRYoZ_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: MeLBoUrNe"AUstRaLiA"

MesajTarih: 07 May 2008, Çarşamba 19:08:07    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Gulmek ıstedıgımız de bızı baya guldurucek bır konu baslıgı aslında...
ama derın dusunerek bakdıgımız da bır dusunurmusunuz nede yazık.... zıfın ın soyledıgı gıbı ıssızlık ınsanımızı ne hale sokmus...

bosa demıyorlar demekkı her sakanın ve espırının % 50 dogruluk payı vardır.. demekkı espırılerde hayatın gercek yuzlerınden sadece "Kesıt"ler..

Tesekkurler paylasımın ıcın "enasfe"

"Önceki güneşlerin hepsi battı ve gitti, bizim güneşimizse batmayacak ebedi" Seyyid Abdûlkadir-i Geylani
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^