Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Oymalitepe fm senliklerinden
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Oymalitepe fm senliklerinden

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalıtepe FM Oymalıtepe FM
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 15 Ocak 2009, Perşembe 23:45:03    Mesaj Konusu: Oymalitepe fm senliklerinden Alıntıyla Cevap Ver

ÇATALTEPE

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Degerli arkadaslar albumlerimizde olan bir resim ve yaziyi buraya aldim. O gunlere geri donmek cok guzeldi.

Oymalitepe Fm Şenliklerinde İlk Durağımız...

Oymalıtepe Belediye Başkanı Metin ŞAHİN eşliğinde şehitlik ziyareti yapıldı, dualar okundu. Ölümsüz kahramanlar her yıl olduğu gibi hüzünle ve gururla anıldı.

Ermeni ve Rumların bölgemizde yaptığı vahşetlerden biri... Çataltepe'de Ruslarla mücadele eden ordumuzun uğradığı hain pusu. 9-10 Haziran 1916 gecesi, Türkçe'yi iyi konuşabilen Ermeni ve Rumlar'ın, Türkçe konuşarak mevzilerimize yanaşıp 450'ye yakın askerlerimizin Ruslar tarafından şehit edilmesine yardım ettikleri yer.. Bir tarihe bir kurtuluşa tanıklık eden kutsal bir yer; Çataltepe...

İşte bu duyguların *ZiFiN* 'e o an yazdırdığı dörtlük:

Kuzeyden esen dağ rüzgarında,
Ay ve yldız bir başka heyecanlıdır.
Yurt yurt ayrılan bu koca dünyada,
Hangi bayrak bu kadar ihtişamlıdır !!?

2008 Oymalıtepe FM Şenliği

Fot ve Yazı: kuzeyinoglu 2008

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 16 Ocak 2009, Cuma 01:54:49    Mesaj Konusu: Re: Oymalitepe fm senliklerinden Alıntıyla Cevap Ver

yıl yanılmıyorsam 95 idi.sadettin teksoy (star tv muhabiri) ve beraberindeki bir heyetle birlikte özdil'e geldiler..^^karayel^^ in röpoj yaptığı o yomralı yazarda vardı.belediye otobüsüne doluştuk istikamet çataltepe şehitliği..şuanki halini görmedim ama o zaman tepenin üzeri öbek-öbek taşlarla kaplanmıştı..birileri mezar olduğu düşüncesiyle kemik çıkan yerlerin üzerini taşlarla çevirmişlerdi.bir yerde durup dire yaptılar.teksoy eline mikrofonu alıp evet sayın seyirciler diye başlayıp birşeyler söyledi..sonra biri yeri parmaklarıyla eşeledi gerçektende her santimetrekarede kemikler çıkıyordu.halil abininde bahsettiği gibi orda resmen bir vahşet yaşanmıştı.koskocaman toplu bir mezarın üstünde duruyorduk.yere çömeldik fatihamızı okuduk ve oradan ayrıldık..nihayet şehitlerin anısına orya bir anıt dikmişler..emeği geçenlerden allah razı olsun

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 16 Ocak 2009, Cuma 14:50:41    Mesaj Konusu: Re: Oymalitepe fm senliklerinden Alıntıyla Cevap Ver

ağlamak diğer milletler değerlerine nasıl sahip çıkıyor biz ise gözardı edip savunmuyoruz sonra vatanı biz nasıl mücadelelerle kazandık diye kabarıyoruz ne yazık ağlamak

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

=FLOWERS=

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 16 Ocak 2009, Cuma 16:06:29    Mesaj Konusu: Re: Oymalitepe fm senliklerinden Alıntıyla Cevap Ver

üzgün geçmişi olmayanın geleceği olmaz..lafta milliyetçiyiz..özde olduğumuz gün zaten kimse yıkamaz...bileğimizi bükemez..üzgün

<div> __________ EDEP ile gelen LÜTUF ile gider __________</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalıtepe FM Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^