Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - ÇOCUKLARIMIZI NASIL EGİTMELİ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

ÇOCUKLARIMIZI NASIL EGİTMELİ

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Serbest Kürsü... Kategori Dışı... Serbest Kürsü... Kategori Dışı...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

selamtugba0854

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: istanbul artvinşavşat memleketim

MesajTarih: 01 Ağustos 2009, Cumartesi 09:49:59    Mesaj Konusu: ÇOCUKLARIMIZI NASIL EGİTMELİ Alıntıyla Cevap Ver

Beni bunu yazmaya gittigim bir yerde genç bir kızın konuşmaları sebeb oldu okadar üzldümkü!kuaföre eli sarılı bir genç kızımız geldi geçmiş olsun ne oldu hayırdır diye sordular kapıya vurdum cam kırıldı kesildi dedi
neden diye sorduklarına anneme sinirlendim yoksa ona vuracaktım kapıya vurdum sinirimi aldım dedi gerçekten üzüldüm biz gecemizi gündüzümüzühiç karşılık beklemeden tek kişi annelerimiz babalarımız degilmi?yozlaştırılan hayatın en büyük payını gençlerimiz aldı.Yeni yetişen çocuklarımız malesef bu nasipsizligin içindeler.kadınlarımız ayrı bir sıkıntı.Yüregimizin ferahlıyacagışeyler olmuyor degil ama genel vaziyet bizleri biraz daha sorumlu olmamız gerektigini söylüyor.Manevi degerlerimizi,örf adetlerimizi,saygıyı sevgiyi kayıpmı ettik?bunları kaybetmemizin biraz medyanın katkılarını büyük oldugu inancındayım.Ancak sadece medya degil tabiki çocuklarına aşırı müshamalı davranan onların yaptıkları ahlakı zafiyetleri pek tabi karşılıyan hatalı davranışlarına aldırış etmeyen anne ve babalarda sorumlu.Çocuklarımız başımızın tacı.Tamam iyi güzel.Fakatşimdi ailelerde ilgi alaka okadar fazlaki evlerde ve ailelerde çocukla karar mekanızması adeta onların sözü geçerli evde onlar ne derse o oluyor.Her istedikleri yerine geliyor.Şımarık tavırlar sergileyen çocuklarımız yarının nasıl gençleri olcagına dair ipuçları.cocuklarımız bir ülkenin teminatıdır.Bu çocuklar egitimlerini tamaldıktan sonra devlet dairelerinde göreve başlıyacak.kimi doktor kimi avukat kimi ögretmen olacak.onun için aileler ve devlet çocuklara önem verirse oderece yükselecek.devlete millete duyarlı çocuklar yetiştirmeliyiz.çocuk egitiminde ailenin önemi çok büyük.gerek çocukluk yılları gerekse okul yılların da ailenin vermiş oldugu egitim veya takındıgı tavır çocugun kişilik gelişimini o denli etkiler.Duygusal durumda olan anne babalar gerçegi dogru algılamakta güçlük çekerler. Bazı anne babalar aşırı hoş görülü olurlar çocuklarının her dedigini yaparak onların mutlu olmasını saglarlar.Her dedigini yaptıran çocuklarımız ailenın dışına çıktıgı zaman çok büyük problemlerle karşılaşıyorlar.cocuklarımıza bir birey oldugunu onlarında sorumluluk almalarını saglamalıyız.albetteki her anne baba çoklarını iyi bir evlat olmasını ister.onların iyi birer evlat olması bizim iyi bir anne baba olmasına baglıdır.Çocuk egitimi sevgi,sabır ve emek gerektirir.Sorunları çözmek hiç bir zaman geç degildir.unutmayalım ki mutluluk kaynagımız olan çocuklarımızı mutsuzluk kaynagına dönüştürmemek biz anne babaların elindedir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Serbest Kürsü... Kategori Dışı... Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^