Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Eğer
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Eğer

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Serbest Kürsü... Kategori Dışı... Serbest Kürsü... Kategori Dışı...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 05 Temmuz 2009, Pazar 11:48:21    Mesaj Konusu: Eğer Alıntıyla Cevap Ver

Eğer.......!

Eğer rızkı Allah veriyorsa, rızık için "tasalanmak" niye?
Eğer herkesin rızkı taksim edilmişse, bu "aç gözlülük" niye?
Eğer Allah malını infak edene yenisini vereceğini va'd etmişse, bu cimrilik niye?
Eğer gerçekten cennet varsa, bu "rahat" niye?
Eğer gerçekten cehennem varsa, bu "günah işlemek" niye?
Eğer Münker ve Nekirin sorgusu gerçekse, bu "gevşeklik" niye?
Eğer dünya fani ise, bu "gönül rahatlığı" niye?
Eğer insan kazandığının hesabını gerçekten verecekse,"mal biriktirip yığmak" niye?
Eğer herşey kaza ve kaderle oluyorsa bu "üzüntü" niye?

İnsan islamla güzelleşir.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

gecem

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 05 Temmuz 2009, Pazar 18:07:33    Mesaj Konusu: Re: Eğer Alıntıyla Cevap Ver

alkış alkış alkış alkış alkış alkış alkış
harika bi paylasim emegine saglik RaMLe

Evet Sıradan Biriyim Ama Ön Siradan...!!!!
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 05 Temmuz 2009, Pazar 21:24:44    Mesaj Konusu: Re: Eğer Alıntıyla Cevap Ver

Bencede harika paylasimin icin sonsuz tesekkurler RaMLe cok cok guzeldi gercekten.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

nazayse

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 05 Temmuz 2009, Pazar 21:39:19    Mesaj Konusu: Re: Eğer Alıntıyla Cevap Ver

alkış alkış alkış
Başa dön

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 05 Temmuz 2009, Pazar 21:58:09    Mesaj Konusu: Re: Eğer Alıntıyla Cevap Ver

tsk ederim okuyup yorumladiginiz icin...........
Başa dön

Bence

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 05 Temmuz 2009, Pazar 22:45:57    Mesaj Konusu: Re: Eğer Alıntıyla Cevap Ver

Eğer.......!

Eğer,rızık için "tasalanmak" olmasaydı,rızkın kıymetini bilir miydik?
Eğer, "aç gözlülük" olmasaydı “gönlü tokları” takdir edebilir miydik?
Eğer, “cimrilik” olmasaydı “ eli açık”ların farkına varabilir miydik?
Eğer, "rahatlık", "günah işlemek","gevşeklik", “dünyaya sahip olma duygusu”, kıskançlık,olmasaydı insana bahşedilen en önemli üstünlük olan aklı kullanmayı becerip beceremediğimiz nasıl ölçülecekti?

Önemli olan şu:

Yeryüzünde insanı diğer yaratılmışlardan üstün kılan “aklı”, doğru mu kullanıyoruz yoksa heba mı ediyoruz ?

Okuyan herkesi, öz muhasebesini yapmaya zorlayan güzel bir paylaşımdı.

Teşekkürler “Ramle”…

Bence

…………………………
Başa dön

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 06 Temmuz 2009, Pazartesi 08:42:00    Mesaj Konusu: Re: Eğer Alıntıyla Cevap Ver

Bence demiş ki:
Eğer.......!

Eğer,rızık için "tasalanmak" olmasaydı,rızkın kıymetini bilir miydik?
Eğer, "aç gözlülük" olmasaydı “gönlü tokları” takdir edebilir miydik?
Eğer, “cimrilik” olmasaydı “ eli açık”ların farkına varabilir miydik?
Eğer, "rahatlık", "günah işlemek","gevşeklik", “dünyaya sahip olma duygusu”, kıskançlık,olmasaydı insana bahşedilen en önemli üstünlük olan aklı kullanmayı becerip beceremediğimiz nasıl ölçülecekti?

Önemli olan şu:

Yeryüzünde insanı diğer yaratılmışlardan üstün kılan “aklı”, doğru mu kullanıyoruz yoksa heba mı ediyoruz ?

Okuyan herkesi, öz muhasebesini yapmaya zorlayan güzel bir paylaşımdı.

Teşekkürler “Ramle”…

Bence

…………………………

Sevgili bence bu konuyu eklerken cok düsündüm acaba eklesemmi eklemesemmi diye ?O bakimdan serbest kürsüye tartisma konsusuda olabilir diye ekledim benim bekledigim yorumu yaptiniz .Annemlebir gün muhabbet ederken ben neden ,eger ,gibi buna benzer ,benimki daha cok bir sikayet mahiyetinde gibiydi .Tabiki bana cok güzel bir cevap vermisti ve neye ugradigimi sasirmistim ve mantikli düsündügüm zaman cok cok hakli oldugunu anlamistim .Simdi sizin cevabinizda bana onu hatirlatti yorumlarda bunu bekliyordum tesekkür ederim.. kırmızı gül
Başa dön

mavideniz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: ANKARA

MesajTarih: 06 Temmuz 2009, Pazartesi 21:38:37    Mesaj Konusu: Re: Eğer Alıntıyla Cevap Ver

ramle nefis bir yazı yazmış neden diye düşündüğümüz anda harika yorumuyla bence üstüne eklemiş gerçekten çok güzel olmuş kaç kere okudum

Düşündükçe bir parça MAVİ DENİZ alır beni
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Serbest Kürsü... Kategori Dışı... Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^