Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - 8. KONUK.......... NESLİ !!!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

8. KONUK.......... NESLİ !!!
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu... Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 09 Temmuz 2009, Perşembe 05:46:08    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sorular için teşekkürler sair_alpaslan kırmızı gül

1-hayatta yapmak isteyipte yapamadığın 3 şey nedir?

1) Çok mutsuz olduğum ve hayatın anlamsız olduğunu düşündüğüm zamanlarda, tanıdığım herkesten uzak, kimsenin bilmediği, yalnız kalabileceğim bir yere gitmek istediğim çok oldu ama; hiç yapamadım.
Daha basit düşünecek olursam,

2) Ailemden ayrı bir eve çıkıp, kendi düzenimi kurmak
3) Yurtdışında dil eğitimi almak

2-hayatında en çok neye değer verirsin

Arkadaşlarım, dostlarım benim için çok değerlidir. Karşılıklı sevgi olduğuna inandığım sürece kaybetmemek için çok şey yapabilirim.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Soruların ve güzel dileğin için teşekkürler esmerelda. kırmızı gül
Ben de aranızda olmaktan memnunum.

1- BUGÜNE KADAR YAPMAK İSTEYİPTE YAPMADIGIN VE HER ZAMAN İÇİN DÜŞÜNDÜGÜN İLERİKİ ZAMANDA YAPACAGIM DEDİGİN BİR ŞEYLER VAR MI... VARSA BİZİMLE PAYLAŞMAK İSTER MİSİN?

Aslen karadenizli olmama rağmen, karadenizde belirli yerlerin dışındaki doğal güzellikleri, tarihi yerleri görmedim. Bu nedenle, hep bir karadeniz turu yapmak istemişimdir. Bir ara, buradan birkaç arkadaşla, özel turlarla karadenizi gezmeyi düşünmüştük ama; bir türlü bu isteğimizi gerçekleştirme fırsatımız olmadı.

- BİR ÜNİVERSİTELİ OLARAK NELER TAVSİYE EDERSİN?

Açıkçası bu soruyu anlayamadım. Hangi konuda tavsiyeler?
Üniversiteli olmakla bağlantı kurduğuna göre onunla ilgili sorduğunu düşünerek yorum yapacağım.
Üniversite okumak isteyenler için tavsiyelerim, çalışmayı elden bırakmamaları, bölüm seçerken o bölümün gelecekte meslekleri olacaklarını unutmayıp ona göre yetenekleri doğrultusunda sevdikleri bir bölüme yönelmeleridir.
Bu konuda tavsiye verecek durumda olmasam da, üniversiteden sonraki hayat için tavsiyelerim, bazen hayatın planladığımız, ya da hayal ettiğimiz gibi devam etmeyeceğini bilmeleri ve sabır göstermeleridir.
Herkes için geçerli genel yorumum: Eğitim sadece okul ile sınırlı kalmamalı, kişiler hayatlarına olduğu gibi değil, sürekli bir gelişim içinde devam ettirmeyi sürdürmeli. Size tavsiyem, "Kendinizi geliştirmek için uğraşılar edinin."

Merhaba RaMLe! kırmızı gül

Alıntı:
...umarim seni yormuyoruz...

Genel olarak yorulmuyorum ama; "Soruyu anlamak, çözümün yarısıdır" denir ya, işte ben de, bazı sorular açık olmadığı için cevaplamakta zorlanıyorum diyebilirim.
Soruların ve güzel dileğin için teşekkürler.

1.Eger kendine bir soru soracak olsaydın ne olurdu..?Cevabınıda verirsen sevinirim.

Önceki konuklara genellikle aynı soruları sordum. Bu klasik sorularımı şimdi kendime sorma zamanı geldi.

** Sizi en çok ne güldürür?

Beni en çok, zekice yapılmış doğaçlama espriler(nükteler) güldürür.
- Tv de, "Avrupa Yakası" ve "Çok Güzel Hareketler Bunlar" ı seyrederken çok gülerim.
- Cem Yılmaz, John Stewart .... 'a çok gülerim
Oymalitepe için düşünürsem, @TESIN^^PRENSI ve -KoÇeRo- nun espirilerine çok gülerim.

** Sizi en çok hangi davranış ya da durum sinirlendirir?

- Haksızlık
- iyi niyetimin suistimal edilmesi
- Küçümseyici bakışlar ve sözler
- Düşüncesizce hareket eden, saygısız kişiler

** Doğaya dair seyretmeyi sevdiğiniz manzarayı ya da manzaraları bize tasvir eder misiniz?

Doğal güzelliklerin oluşturduğu tüm manzaralar gözüme hoş gelir ancak; en sevdiğim manzara, durgun bir denizde, güneş ufukta batarken gökyüzünün kızıla büründüğü an oluşan manzaradır. Hem gözüme hem gönlüme hitap eder.

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

Bana huzur verdiği için göz alabildiğince uzanan yeşil alanları, ormanları seyretmeyi de severim.

Doğadan ayrı olarak, gece şehir ışıklarını seyretmeyi severim.

** Mutsuz olduğunuzda neler yaparsınız?

Çok mutsuz olduğumda genelde, kimseyle görüşmek, konuşmak istemem. Kendi başıma kalmak için bir köşeye çekilip dua eder ve olumlu yönde kendimi avutmaya çalışırım, kimi zaman da ağlarım. Ya da beni mutsuz eden şeyi unutmak için farklı şeylere dikkatimi veririm. (Özellikle, roman okumak böyle bir durumda işe yarıyor.)

** Hayvanları sever misiniz? Beslediğiniz hayvan var mı?

Hayvanları çok severim. Çocukken bacağımı bir köpek ısırmış olmasına rağmen, en sevdiğim hayvan köpektir. Şu an beslediğimiz bir hayvan yok ama; geçmişte farklı zamanlarda 2 köpeğim, 2 kedim, 2 muhabbet kuşum oldu. Her gittiğim yere benimle gelen ve saatlerce dışarıda beni bekleyebilen köpeğim "Mani", kucağımda horul horul uyumayı seven kedim " Marko" ve fanatik Fenerlilerin olduğu bir evde "şampiyon Beşiktaş" demeyi öğrettiğim "Çiko" nun yeri farklıdır.
Hayvanları sevdiğim için çok da acırım. Özellikle sokaklarda yaşayan hayvanlara acımasızca davranılmasına çok kızar, hemen müdahele ederim.

** Hangi tür müzik dinlemeyi seversiniz? Kimleri dinlersiniz?

Arabesk müziği, argo tabirle damar şarkıları dinlemeyi sevmem. Onların haricinde kulağıma hoş gelen her müziği severim.
Bir çok sanatçıdan sevdiğim şarkılar var ama; genel olarak tüm şarkılarını beğendiğim sanatçıları sıralayacak olursam:
Rock müzikte: Haluk Levent, Kıraç, Emre Aydın, Funda Arar...
Pop müzikte: Barış Manço, Sezen Aksu, Kayahan...
Halk müziğinde : Onur Akın...
Karadeniz müziğinden, Volkan Konak, Kazım Koyuncu...

** Hangi ortamlar, kişiler, olaylar siz de can sıkıntısı oluşturur?

Fazla ciddi ortamlarda veya fazla ciddiyetsiz(laubali) ortamlarda canım sıkılır. Ayrıca, kalabalıkta yalnız kalınca da sıkılırım.

** Takıntı ya da batıl inançlarınız var mı?

Nazara inanırım. Belirgin batıl inançlarım yoktur. Sadece gece kötü yaratıkların isimlerini anmamaya dikkat ederim o kadar.
Biraz simetri takıntısı var. Dağınıklığı sevmem, öyle bir ortamda rahat olamam, çalışamam, dikkatimi toplayamam, düzensiz duran eşyalar gözüme takılır. Eşyaları gruplandırarak yerleştiririm.
Plakalarda, saatlerde ,tarihlerde....sayılara dikkat eder anlam çıkarırım.

** Gezip görmek istediğiniz ülkeler, şehirler, tarihi-turistik yerler var mı?

Avrupa ülkelerinin çoğunda görmek istediğim yerler var. Prag, Roma, Venedik, Paris, Stockholm, Barcelona, Viyana...
Ayrıca Malezya, Hindistan (Tac Mahal), Mısır (Şarm El-Şeyh, Piramitler) ve Güney pasifik adalarını merak ediyorum.

** Çevrenizdekilerin, sizi tanıyanların sizce hakkınızda söyleyebilecekleri olumlu ya da olumsuz özellikleriniz nelerdir? /Dışarıdan nasıl göründüğünüzü düşünüyorsunuz?

Olumlu olarak, güvenilir, sadık, yardımsever, mütevazı, mantıklı, espirili, iyimser olduğum söylenir.
Olumsuz olarak inatçı, pasif, üşengeç, soğukkanlı, ukala, bazen de can sıkıcı olduğumu düşünenler olabilir.
Tanımadıklarıma mesafeli davranırım. Bu sebeple dışarıdan, ilk tanıyan biri için soğuk göründüğümü düşünüyorum, hatta biliyorum.

Merhaba _BuTKa_

Konuk olmamda zafersoy'un çok az bir sebep olma durumunu inkar edemem ama; koltuğa kendi isteğimle, gönüllü oturdum. Teşekkürleri ben kabul ediyorum.
Sorularla bunalmıyorum, istediğinizi sorabilirsiniz. Soru bulamadım diyorsanız sorun değil, ben kendime soru buldum.
Teşekkürler kırmızı gül

Hangi futbol takımını destekliyorsunuz?

Beşiktaş

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 09 Temmuz 2009, Perşembe 12:44:59    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

merhabalar nesli seni burada görmek ve o güzel cevaplarını okumak gerçekten çok keyifli

seni forum sayesinde tanıdım güzel yazıların ve kendine has bakış ve yorumlarınla gerçekten tanımaya değecek kadar önemli ve değerli bir insansın

hayatta tutmuş olduğun çizgi ve yoldan dolayı takdir ettiğim insanlar arasındasın (:

gelelim soruma öyle herkese yaptığım gibi uzun uzun sorular sormayacağım

soru hayatta gerçekleşeceğinden emin olduğun 3 dilek hakkın olsa neler dilerdin?

şimdiden teşekkürler kırmızı gül

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 10 Temmuz 2009, Cuma 03:48:20    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Bence demiş ki:
Merhaba Nesli,

Forumla ilgili görüşlerinizin tamamına katılıyorum.

Siz, çok bilmiş demeden bu kadar yeterli deyip bitirdim” demişsiniz.

Yazım ve imla kurallarına dikkat ederek,emeğe saygı göstererek, hatta eklenen yazıların gerçek sahibini bulup ekleyemeyenlere yardım edip aynı konu başlığında ilgili yazarın adını vererek bu eleştiriyi yapmayı herkesten daha çok hak ediyorsunuz.

Yazılarınızı ve yorumlarınızı keyif alarak okuyorum.

Maalesef, günümüz gençliğinde MSN kullanımının da yaygınlaşması ile ucube bir yazı dili hakim oldu.
Orta yaş üzerindekiler bu durumu, “bizim neslimiz tükeniyor” diye üzülerek dile getirirler.

Siz, bu genç yaşta, bu duruşunuzla Nesli’mizin tükenmediğinin belgeseli gibisiniz.

Herkese örnek olması açısından bu özelliği nasıl kazandığınızı izah eder misiniz?

Hakkımda düşündüğünüz, yazdığınız övgü dolu bu güzel sözlerden dolayı çok teşekkür ederim "Bence" kırmızı gül
Siz benim için forumda, yazılarını beğenerek okuduğum, engin bilgi ve hayat tecrübesine sahip olduğunu düşündüğüm, duruşuyla örnek aldığım nadir üyelerden birisiniz. Bu nedenle, sizin tarafınızdan yapılmış olumlu eleştiri görmek, bana büyük bir onur verdi ve beni son derece memnun etti.

Bahsettiğiniz özelliklerimin temelinde sizin de belirttiğiniz gibi "dikkat, özen ve saygı " var. Gelişigüzelliği sevmem. Bir şeylerin doğru olması için dikkat eder, özen gösteririm. Böyle olmak benim için içten gelen, belkide irsi olarak kazandığım, kişiliğimle ilgili bir durum. (Annem de çok düzenli, özenli ve dikkatlidir.) Bir de şu var, kişilik olarak genel yapım böyle olsa da geçmişe baktığımda hep böyle olmadığmı görüyorum. Sanırım zamanla doğru örnekler görerek gelişiyor ve olgunlaşıyorum.

Herkese örnek olması açısından, yukarıda verdiğiniz örneklerden yola çıkarak bazı çıkarımlar yapacağım.
Bilgisayar başındayken
Türk Dil Kurumu websitesi çoğu zaman altta açıktır bende. Bir yerde yazıyla yorum yaparken bildiğim ama, anlamı veya yazımı ile ilgili tereddüt ettiğim kelimeleri oradaki sözlük veya yazım kılavuzuna bakar, öyle kullanırım. Bunu yapmadığımı ve yanlış yazdığımı düşünelim. Bu durumda doğrusunu bilmeyen bir kişi okuduğunda, kelime o kişinin hafızasına yanlış olarak kaydedilecek ve artık o da yanlış kullanacaktır. Bunun zincirleme devam etmesi de Türkçemize zarar verir. (Bu örneği noktalama için düşündüğümüzde de sonuç aynıdır.) Bu nedenle yazımla ilgili özen göstermeliyiz diye düşünüyorum.

Şunu itiraf etmeliyim ki, günlük hayatımda, konuşma dilimde bu kadar dikkat etmiyorum. "Söz uçar, yazı kalır" denir. Görsel hafızanın işitsel hafızadan daha kuvvetli olduğu da bilinir. Dolayısıyla konuşurken bunlar o kadar önemli olmayabilir, söylenir geçer ama; forumdaki yazılar kalıcı.

Msn sohbetlerimde, buradaki kadar insana hitap etmemenin rahatlığından olsa gerek, yine bu kadar dikkat etmediğim de bir gerçek ama; en azından slm değil "selam", a.s. degil "aleyküm selam", hg ve hb değil "hoş geldin, hos buldum", ok. değil "peki, tamam" yazmaya dikkat ediyorum.
İmla ve noktalama konusunda benim de çok eksiklerim var ama; hiç olmazsa nerede nokta, nerede virgül, nerede soru işareti kullanılır, biliyorum.

* * *

Siz neslinizin tükenmediğine örnek bulmussunuz. Ne yazık ki ben sonraki nesilden umutlu değilim.

Saygı ve sevgilerimle...
kırmızı gül

Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 10 Temmuz 2009, Cuma 10:25:59    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

soru-1...idealizm ;herhangi bir yola kendini adamak anlamına gelir..idealistmisin?..kendimi vatana hizmet etmeye adadım diye beyanat veripde çöpçülüğü kendine yakıştıramayan insanlar hakkındaki düşüncen nedir.?

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 10 Temmuz 2009, Cuma 13:42:58    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

aslında sana çok daha soru sormam lazım..çünkü sorulara ustalıkla verdiğin cevaplar çok hoşuma gidiyor

bunlar eliften çaldığım sorular

1-Forumdan arkadaş edindiğiniz, reelde tanıştığınız kişiler var mı??
2-Metafizik alem sizin için ne ifade ediyor??
3-Kendini severmisin ?
4-En sevdiğin yemek ve tatlı?
4-Araba ile süraati sever misin?
5-Okuduğunda çok etkilendiğin ve tavsiye edebileceğin bir kitap var mı?
6-Sevdiğiniz bir şiiri bizimle paylaşabilir misiniz ?
Ve neden o şiir ?
7-Zamanı geriye alacak olsan yeniden yaşamak istdiğin bir an var mı? (:
8-Hayatımın dönüm noktası dediğin bir yaşanmışlığın var mı?
9-Ülkemizin geleceğini iç açıcı buluyor musun ?
10-Trafikte kendini canavar olarak hissettiğin anlar oldu mu ?
11-Bir futbol takımı kursan kimleri bu takıma alır ve hangi mevkide oynatırdın?
12-Hayatında hiç kimseyi dövdünmü?
13-Çok güvendiğin biri sana yalan söylerse tepkin ne olur?
14-Haksız yere azarlandığın oldumu ne yaptın.?
15-Senin için çok yorucu olarak tanımladığın bir şey varmı?
16-Uyumayı severmisin. sabah kaçta kalkarsın, gece kaçta yatarsın.?
17-Yaşadığın yerde gitmekten zevk aldığın yada bunaldığında kaçtığın bir yer varmı? Özel değilse paylaşırmısın?
18-Akıllı bir insan olduğunuzu düşünüyormusunuz?
19-Hayatınızın bir evresinde mükemmeli yakaladığını an oldu mu?
20-Kendinizi daimi sürette eleştirme gibi bir ahlaka sahipmisniz?
21-Yeni karşılaştığınız insanda ilk neyine dikkat edersiniz?
22-Sizce duygusallık bir zaaf mıdır?
23-Hiç yaşamaktan yorulduğun yada bunaldığın oldu mu?
24-Yardım sever biri misin?
25-En son nezaman ve ne için ağladın ?
26-Kıskanç mısın ?Yada nelerden kıskanırsın?
27-Genel anlamda mutlu musun ? ve yaşadağın hayattan memnun musun?
28-En son kendine ne zaman hediye aldın?
29-bir insanın kalbini kırdığın zaman ne hissedersin ? telafisi için çaba sarfeder misin?
30-Haksızlığa uğradığın zaman tepki verirmisin?nasıl olur bu?
31-Hüzünlü olduğun zamanlar bunu dışarı yansıtır mısın?
32-Değiştirmek istediğin en belirgin özelliğin?
33-Kendine sözünü geçiremediğin zamanlar oldumu hiç?olduysa sonuç ne oldu?
34-Geceleri gökyüzüne bakar mısın?
35-Korku filmi izler misin?
36-Çocukken en sevdiğin çizgi film hangisiydi?
37-Her kesin bir çocuk yanı vardır derler bu senin içinde geçerli mi?
38-Denizi sever misin?
39-Yağmur yağınca ne hissedersin?
40-bu sorular senin için zormuydu ?

bunlarda senin bana sordukların

1- Halil abinin eliferdem e sorduğu soruyu ben de size soruyorum, oymalitepe.net ve oymalitepefm ailesine nasıl katıldınız?
2 - Sizi en çok hangi davranış ya da durum sinirlendirir?
3 - Sizi en çok ne güldürür?
4 - Doğaya dair seyretmeyi sevdiğiniz manzarayı ya da manzaraları bize tasvir eder misiniz?
5 - Hangi ortamlar, kişiler, olaylar siz de can sıkıntısı oluşturur?
6 - Mutsuz olduğunuzda neler yaparsınız?

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 10 Temmuz 2009, Cuma 18:00:33    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Benim için söylediğiniz güzel sözlerden dolayı çok teşekkür ederim eliferdem. kırmızı gül
Bunları duymak beni mutlu etti.

soru Hayatta gerçekleşeceğinden emin olduğun 3 dilek hakkın olsa neler dilerdin?

Biraz felsefi bir yorum olacak ama; sadece 3 değil sayısız dilek hakkımız zaten var. Hepimiz dualar ederek sürekli Rabbimizden bir şeyler dilemiyor muyuz?

Genelde bu hayata dair maddi şeyler dilemem. Dualarım manevi şeyler içindir ama, soruyu somut bir yanıt aradığınız şeklinde yorumladığımdan, o şekilde cevap vereceğim.

Genel dilediklerim bir kenara, hayatla ilgili anlık dileklerimin çoğu kabul olmuştur. Henüz gerçekleşmeyen ama, er ya da geç gerçekleşeceğine inanarak kendi adıma dileyebileceğim somut şeylerden üçü, 1) Sevebileceğim, emeğimin karşılığını alabileceğim bir işimin olması, 2) kendi kazancımla bir araba alabilmek, ve 3) kendi zevkime göre döşeyeceğim bir evimin olması

* * *

Bu bölümün amacı konuğu tanımak. Bunu sorularınızla sağlayacak olan da sizlersiniz. Buna göre, konuk bölümü fikrinin sahibi olarak sizin daha çok ilgilenmenizi ve uzun uzun olmasa da daha çok sormanızı beklerdim eliferdem.
Sizin, sorularla beni bunaltmaktan çekinmiş olacağınızı düşünerek, sormamış olsanız da, önceki sorularınızdan bazılarını seçip yanıtlar vereceğim.

*** Sence sen nasıl bir insansın?

Bu soruya kendi cümlelerimle değil de, burcum ve kan grubuma göre kişilik özelliklerini anlatan yazılardan alıntı yaptığım cümlelerle cevap vermek istiyorum. Çünkü, ben bile kendimi bu kadar doğru ifade edemezdim

Boğa burcu insanı bazen can sıkıcı olmasına karşın, genelde sevimli ve sıcak kanlıdır. Nabza göre şerbet vermeyi bildiği için her ortama çabucak alışır. Fakat bu, yabancı insanlara samimi davranacağı anlamına gelmez. Kuşkucu ve kararsız karakterli boğa, yabancılara karşı soğuk ve çekingen olacaktır.
Alışkanlıklarından kolay kolay vazgeçemez. En kötü huyu inatçılıktır. Yönetilmekten ve emir almaktan hoşlanmaz.
Boğa insanının önemli özelliklerinden biri de estetik zevkidir. Yaşamın artistik yanlarından zevk almayı bilir.
Bireysel ilişkiler konusunda son derece güvenilir olan Boğa'lar, insanlara yardım etmekten hoşlanırlar.
Onlar nadiren karsisindakinin canini yakacak bir hareket yapar. O sadece herkesin kendisini rahat birakmasini ister. Üzerinde bir baski hissettigi an inatçi olur.

Olumlu yönleri: Dikkatli, sempatik, özverili, kibar, dürüst, sadık, uyumlu, empati kurabilen...
Olumsuz yönleri: duygusal, sinirli, kararsız, içine kapalı..

Sinirlense bile sakin kalmayı başarır.
İçe dönük, kamuoyuna duyarlı, sorumluluk sahibidir
Bir doğa düşkünüdür ve kalabalık ortamları pek sevmez. Değişime çok açık değildir, kendine ait bir dünyaya ihtiyaç duyar.Temkinlidir, yardımseverdir, sorumluluk sahibi, iç huzura ve güçlü bir hafızaya sahiptir, resmiyeti sever, sakindir, kurallara uyar, insanlarla olan ilişkilerine değer verir, çok hassastır.

*** En beğendiğiniz ve beğenmediğiniz yönünüz?

İyimserliğimden, olaylara olumlu yönden bakıyor olabilmekten dolayı memnunum.
Sevdiklerimi fazla sahiplenme ve kıskanma, alışkanlıklarımdan kolay vazgeçememe yönüm, bana çoğu zaman rahatsızlık verdiğinden bu özelliğimi sevmem.

*** Hangi tür filmleri seyretmeyi seversiniz? (En sevdiğiniz filmler?)

Suç (Polisiye), Komedi, Dram, Fantastik, Bilim Kurgu olabilir ama, en çok Korku-Gerilim ve Gizem türündeki filmeleri seyretmeyi severim. "Sherlock Holmes" türündeki dedektiflik hikayeleri ilgimi çeker.
Çok film seyrettiğimi söyleyemem. En sevdiğim olarak, genelde herkesin bildiği yabancı filmleri sayabilirim.
Esaretin Bedeli , Akıl Oyunları, Titanic, Yeşil Yol, Yapay Zeka....gibi.
Son zamanlarda seyrettiğim ve beğendiğim filmler olarak da Prestij, Sihirbaz, Alacakaranlık... var.

*** Hangi tür kitapları okumayı seversiniz? (En son okuduğunuz kitap?)

Kitapta tür, pek seçmem. Benim için konu önemlidir. Her türlü kitabı okuyabilirim.
Daha önce de belirttiğim gibi, okuduğum bir değil, birkaç kitabım vardır. Gün içinde keyfime göre birini belirlerim ya da hepsinden azar azar okurum.
Şu an elimdekiler, 2 dini kitap ve daha önce okuduğum ama tekrar okumaya başladığım Bye Bye Türkçe (Bir New York Rüyası) - Oktay Sinanoğlu, ve Tavuk Suyuna Çorba (Türkiye'den Yüreğinizi Isıtacak Seçme Öyküler) - Ferhan Köroğlu

........

Başa dön

Reffazum

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: ÇERKEZKÖY

MesajTarih: 10 Temmuz 2009, Cuma 22:41:00    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba Nesli...

İnşallah dileklerinin üçü de en kısa zamanda gerçekleşir.

Şimdilik sadece bir sorum var:

- Avatar'ın ile verdiğin bir mesaj var mı? Varsa, bizimle paylaşır mısın?

Muzaffer Aktaş

------------
Başa dön

gecem

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 10 Temmuz 2009, Cuma 23:14:50    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Nesli seni tanimak cok guzel...
hayatinda basarilar ve mutluluklar diliyorum..
soru sormak gerekmiyo sanirim sadece guzel dileklerimi sunmak istedim:)
kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

Evet Sıradan Biriyim Ama Ön Siradan...!!!!
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 11 Temmuz 2009, Cumartesi 17:19:28    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

zafersoy demiş ki:
aslında sana çok daha soru sormam lazım..çünkü sorulara ustalıkla verdiğin cevaplar çok hoşuma gidiyor

Teşekkür ederim zafersoy. kırmızı gül
Çok soru sormuşsunuz zaten Kısa olarak hepsine cevap vermeye çalıştım yalnız, benim size sorduğum 6 soruyu geçtim.
Sanırım fazla dikkatli değilsiniz ya da yazdıklamı okumuyorsunuz. İlk soruyu siz sormuştunuz ve uzun uzun cevap vermiştim. Diğer 5'ini de yukarıda RaMLe'nin sorusunun altında kendime sorup cevaplamıştım.

1-Forumdan arkadaş edindiğiniz, reelde tanıştığınız kişiler var mı?
Yüz yüze sıklıkla görüştüğüm birileri yok. Msn' de kayıtlı 5-6 kişi, telefonunu bildiğim birkaç kişi var o kadar.

2-Metafizik alem sizin için ne ifade ediyor?
Fazla ilgilendiğim, bilgi sahibi olduğum bir konu değil. Soruya tam cevap olmasa da, benim için, bulunduğumuz fiziki aleme etki edebilen iç içe olduğumuz doğa üstü alemi ifade ediyor, şeklinde bir cevapla soruyu geçiyorum.

3-Kendini severmisin?
Kendini sevmek, kendine değer vermektir. Sen değer vermezsen, değer bekleyemezsin. Önce kendini sevmelisin. Ben kendimi seviyorum. (Narsist değilim)

4-En sevdiğin yemek ve tatlı?
Daha önce cevaplamıştım. Yemek olarak yaprak sarması, makarna... severim.
Tatlı olarak en sevdiğim, çikolata (bitter). Sütlü tatlıları ve tulumba tatlısını da severim.

5-Araba ile sürati sever misin?
Hız tehlikedir. Dikkatli olmak, tehlikeden uzak durmak gerekir.
Bu sebeple genel olarak sürat sevmem ama; boş bir yolda yavaş gitmeyi sıkıcı bulurum.

6-Okuduğunda çok etkilendiğin ve tavsiye edebileceğin bir kitap var mı?
Daha önce bu soruya cevap verdiğim için burada farklı bir cevap vereceğim. En çok olmasa da etkilendiğim ve forumda paylaştığım bir kitabı size örnek gösterebilirim.Tıkla. Bir solukta okuduğum kitap sorarsanız aklıma şu an Dan Brown'un Da Vinci Şifresi geliyor.

7-Sevdiğiniz bir şiiri bizimle paylaşabilir misiniz?
Can Yücel'in şiirlerinden bir örnek vereyim. "Herşey Sende Gizli".

8-Zamanı geriye alacak olsan yeniden yaşamak istdiğin bir an var mı?
Üniversite yıllarım hayatımın en güzel yıllarıydı. Oradaki dostluklarım, anılarımız hep aklımda. Zamanı geriye sarabilsem, onca sınavlara, derslere rağmen tekrar üniversiteye başladığım yıla geri dönmek isterdim.

9-Hayatımın dönüm noktası dediğin bir yaşanmışlığın var mı?
Bir çok şey olabilir. Üniversiteyi kazanıp İzmir'e yerleşmem, oymalıtepe. ailesine dahil olmam, hatta sevdiğim birinin vefatı... Hepsi de hayatıma yeni boyut kazandıran olaylardır.

10-Ülkemizin geleceğini iç açıcı buluyor musun?
Bu yönetim anlayışı ve sistemle devam edilirse, ülkemizi ve bizi daha zor günlerin beklediğini düşünüyorum.

11-Trafikte kendini canavar olarak hissettiğin anlar oldu mu?
Trafiğe çıkacak kadar iyi sürücü değilim. Olsaydım da trafik canavarı olacağımı sanmıyorum.

12-Bir futbol takımı kursan kimleri bu takıma alır ve hangi mevkide oynatırdın?
Futbol seyrederim ama, tekniğinden anlamam. Dolayısıyla, takım kuramam.

13-Hayatında hiç kimseyi dövdünmü?
Hayır. Şiddete karşıyım. Savunma amaçlı düşünürsek; ihtiyacım olmadı.

14-Çok güvendiğin biri sana yalan söylerse tepkin ne olur?
Tepki vermem. Yalanı fark ettiğimi belli etmem.

15-Haksız yere azarlandığın oldu mu, ne yaptın.?
Oldu. Bazen sinirlendim, kendimi savundum. Karşımdakinin anlamayacağını düşündüğüm durumlarda da duymamazlıktan geldim, sustum.

16-Senin için çok yorucu olarak tanımladığın bir şey varmı?
Alışveriş (giyecek). Beğenmem, karar vermem zor olduğundan çok vaktimi alıyor.

17-Uyumayı severmisin. sabah kaçta kalkarsın, gece kaçta yatarsın.?
Uykucu değilim. Gece 03 ten önce yattığım azdır. Geç yatınca da doğal olarak, sabah değil öğle kalkarım.

18-Yaşadığın yerde gitmekten zevk aldığın yada bunaldığında kaçtığın bir yer varmı? Özel değilse paylaşırmısın?
Olsa iyi olurdu ama; belli bir yok.

19-Akıllı bir insan olduğunuzu düşünüyor musunuz?
Akılsız olduğumu düşünmüyorum.

20-Hayatınızın bir evresinde mükemmeli yakaladığını an oldu mu?
"Mükemmel" i yakalamak zor. İlla ki eksikliğini hissettiğim bir şeyler olur.

21-Kendinizi daimi sürette eleştirme gibi bir ahlaka sahipmisniz?
Evet. Kendimi çok sorgular ve eleştiririm.

22-Yeni karşılaştığınız insanda ilk neyine dikkat edersiniz?
Konuşmasına, hitap şekline, tavırlarına, üslubuna...

23-Sizce duygusallık bir zaaf mıdır?
Duygusallık kontrol edilmesi gereken bir haldir. Bu sağlandığı sürece sorun olmaz ama, duygular insanı kontrol ediyorsa, yönetiyorsa o zaman duygusallık, "zaaf" haline gelir.

24-Hiç yaşamaktan yorulduğun yada bunaldığın oldu mu?
Çok üzüldüğüm, mutsuz olduğum zamanlarda yaşamanın anlamsız olduğunu düşündüğüm anlar oldu ama; her defasında bu halimin isyan olduğunu fark edip toparlandım.

25-Yardım sever biri misin?
Yapabileceğim bir şeyse başkası için elimden geleni yaparım, yardımcı olurum. Birinin yardıma ihtiyacı olduğunu düşündüğüm anlarda teklif beklemem, doğrudan yardım ederim.

26-En son nezaman ve ne için ağladın?
Geçen gece, geçmişle ilgili bir şeyler hatırlayıp ağlamıştım.

27-Kıskanç mısın ?Yada nelerden kıskanırsın?
Aşırı olmasa da kıskancım diyebilirim. Sevdiklerimi kıskanırım.

28-Genel anlamda mutlu musun ? ve yaşadağın hayattan memnun musun?
Allah'ıma çok şükür ki halimden memnunum ama; genel anlamda mutlu olduğumu söyleyemem.

29-En son kendine ne zaman hediye aldın?
Hediye başkasına alınır. Kendine alıyorsan onun adı hediye olmaz. İhtiyaç harici olarak, kendime en son takı almıştım.

30-bir insanın kalbini kırdığın zaman ne hissedersin ? Telafisi için çaba sarf eder misin?
Pişmanlık hissederim. Çoğu zaman gurur yapmam, özür dilerim. Telafi etmek için çaba sarf ederim.

31-Haksızlığa uğradığın zaman tepki verirmisin?nasıl olur bu?
Haksızığa tahammül edemem, sinirlenirim ama daha önce de söylediğim gibi duruma göre sessiz kalır ya da kendimi savunurum.

32-Hüzünlü olduğun zamanlar bunu dışarı yansıtır mısın?
Önceden çok soğukkanlıydım. Dışarıya belli etmez, kendi içimde çözerdim. Şimdi özellikle belli etmesem de durgunluğum hüznümü ele veriyor.

33-Değiştirmek istediğin en belirgin özelliğin?
Çekingenliğim . Daha hareketli, girişken olmak isterdim.

34-Kendine sözünü geçiremediğin zamanlar oldumu hiç?olduysa sonuç ne oldu?
Oldu. Sonunda hep, daha kararlı, güçlü olmadığım için kendime kızdım ve bu kendime sözümü geçiremediğim durumdan dolayı pişmanlık duydum.

35-Geceleri gökyüzüne bakar mısın?
Yıldızlı sakin bir gecede gökyüzünü seyretmek güzeldir.

36-Korku filmi izler misin?
Küçüklüğümden beri çok severim ve izlerim.

37-Çocukken en sevdiğin çizgi film hangisiydi?
Hatırladığım çizgi filmler var ama, içlerinden birini seçip en sevdiğim diyemem. En severek izlediğim "Dünya Klasikleri" adındaki La Fonten, Grim Kardeşler masallarının konu olduğu çocuk dizisiydi.

38-Her kesin bir çocuk yanı vardır derler bu senin içinde geçerli mi?
Çocukla çocuk olabilirim. Bu demektir ki çocuk ruhumu kaybetmedim.

39-Denizi sever misin?
Özel bir deniz sevgim yok ama; genelde severim. Özellikle de seyretmeyi severim. Huzur verir.

40-Yağmur yağınca ne hissedersin?
Ruhum sıkılır. Sevmem.

41-bu sorular senin için zormuydu?
Zor değil ama; fazlaydı.

(Soruları cevaplayınca 40 değil 41 soru sordugunuzu gördüm. iki tane 4 vardı )

Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 11 Temmuz 2009, Cumartesi 17:44:35    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

gecem demiş ki:
Nesli seni tanimak cok guzel...
hayatinda basarilar ve mutluluklar diliyorum..
soru sormak gerekmiyo sanirim sadece guzel dileklerimi sunmak istedim:)
kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

Soru sormasan da, bana özel bir bölümde bir şeyler yazma inceliğini gösterdiğin ve güzel dileklerde bulunduğun için teşekkürler gecem kırmızı gül

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

Teşekkür ederim Muzaffer Aktaş (Reffazum) kırmızı gül
"Şimdilik sadece bir sorum var" dediğinize göre, başka sorular da olacak demektir. Sorularınızı bekliyorum.

- Avatar'ın ile verdiğin bir mesaj var mı? Varsa, bizimle paylaşır mısın?

....................

Satırlari eksiz mektuptan farksız yüreğim...
Bu günlerde canım acıdıkça gözlerim ıslanıyor...
Hüzün mü dersin adi yoksa gözyaşı mı bilemiyorum....
Bir beni bir de yüregimi düşündükçe korkuyor, korktukça susuyorum....

(Alıntıdır)

Genelde sessiz, suskun bir kişiliğe sahip olduğum için bu avatarın bana uygun olduğunu düşündüm.

Ne mesaj verdiği, çok yönlü düşünülebilir. Mesela, "Laf üretme, fikir üret" , "Sen sus, düşüncelerin konuşsun" , "anlamında düşünebilirsiniz. Hatta, hayata dair, "Sus ve sabret" anlamında da değerlendirilebilir.

Başa dön

Bir_Beyaz_Mendil

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: samsun

MesajTarih: 11 Temmuz 2009, Cumartesi 20:50:07    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yeniden merhabalar yine ben geldim "küçük hanım", gelirkende elim boş gelmedim, bu sıcak havada bunalmış olabileceğini düşünerek sana soğuk bir şeyler ikram etmek istedim… Çiko latayı çok sevdiğini bildiğim için dayanamayıp getirdim ama yinede bu sicak havada yemene taraftar değilim…

Şöyle bir geriye doğru yazılanlara baktım ta gerçekten büyük keyif aldım,sorularda cevaplarda harika…"Zafer" zaten sağolsun bize sorulacak soru bırakmamış…Kendisini, bütün arkadaşları ve tabiî ki sizi candan kutluyorum… alkış
Benim merak ettiğim bir kaç soru var sormadan geçemeyeceğim…(bu kadar soru trafiğinde sorulmuş ve gözümden kaçmış olabilir) Şimdiden teşekkürler "Neslihan" kolay gelsin... kırmızı gül

SORULAR

Soru - 1 : Gerek radyoda gerekse forumda, hatırında kalan en önemli 2 olumlu, 2 de olumsuz hatıralarını bizimle paylaşabilirmisin ?
Soru - 2 : Forumda atma türkülerinle ustalar ligindesin, atma türkü sanatını kimden ve nasıl öğrendin ? forumda aktif olmana rağmen bu bölümü ihmal ettiğine inanıyormusun ? Neden ?
Soru - 3 : Yakın tarihimizde dünyada ve yurdumuzda beğendiğin politikacılar varmı varsa kim veya kimlerdir ?

Gün biter gülüşün kalır bende...---->^^KaRaYeL^^
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 11 Temmuz 2009, Cumartesi 23:51:39    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Teşekkür ederim Bir_Beyaz_Mendil kırmızı gül
Sıcak havadan bunalmayan mı var? Maalesef benim konuk olmam, mevsim normallerinin üstünde bir sıcağın olduğu haftaya denk geldi. Bu sıcakta koltukta soru cevaplamanın çok da kolay olmadığını itiraf edeyim.
İkramlarınız olan dondurma , çikolata ve içecek çok makbule geçti, tekrar teşekkürler.

Madem siz kahve seviyorsunuz, ben de size yine bir fincan kahve ikram edeyim.
Buyrun kahveniz!

Soru - 1 : Gerek radyoda gerekse forumda, hatırında kalan en önemli 2 olumlu, 2 de olumsuz hatıralarını bizimle paylaşabilirmisin ?

Güzel hatıralar çok var. Radyoda canlı yayın eşliğinde geçen eğlenceli sohbetlerin her birini örnek gösterebilirim ama; bana daha özel olanlardan biri geçen hafta radyoda doğumgünümüm kutlanması ve yılbaşı gecesi yine radyoda dj piryozla sabaha kadar olan sohbetimiz ( sabahın erken saatlerinde yılbaşı hediyesi olarak benim için yayını alıp şarkılar armağan etmişti. )
Olumsuz şeyleri hatırlama, düşünme taraftarı değilim kaldı ki, burada konusunu edebileceğim öyle bir olay da olmadı.

Soru - 2 : Forumda atma türkülerinle ustalar ligindesin, atma türkü sanatını kimden ve nasıl öğrendin ? forumda aktif olmana rağmen bu bölümü ihmal ettiğine inanıyormusun ? Neden ?

Atma - Türkü de beni usta görmenize sevindim ama; ben kendimi öyle görmüyorum. Atma-türkü de usta, doğaçlama, yani birdenbire, düşünmeden, içine doğduğu gibi yazabilme yeteneği olana, denir. Oysa ben hem kafiyeyi uydurmak hem 7 heceyi tutturmak, hem de mizahi cevap verebilmek için akla karayı seçiyorum diyebilirim O kadar düşünürseniz siz de bulursunuz. Atma - türkü de ben ZiFiN, kuzeyinoglu, HaZaN 'ı başarılı bulurum. Saydıklarımdan görülüyor ki bu yetenek biraz da ırsi bir durum.

Soru - 3 : Yakın tarihimizde dünyada ve yurdumuzda beğendiğin politikacılar varmı varsa kim veya kimlerdir ?

Siyasetle ilgili değilim. Bildiğim ve kabul ettiğim gelmiş geçmiş en iyi devlet adamı ve siyasetçi Mustafa Kemal ATATÜRK' tür.

Başa dön

Reffazum

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: ÇERKEZKÖY

MesajTarih: 12 Temmuz 2009, Pazar 08:53:37    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

nesli demiş ki:
Sorularım gelmiş bile

Öncelikle prensipleri olan bir konuk olduğumu belirteyim.

1) Cevaplamaya istediğim sorudan başlarım
2) Cevaplamayı istemediğim soruyu atlarım.
3) Misafirliğim bitip de giderken koltuğumu yanıma alırım.

Soruları cevaplamaya yarın başlayacağım. Görüşmek üzere... kırmızı gül

Tekrar Merhaba Nesli...

Başta belirttiğin gibi prensiplerine bağlı kalarak,gelen sorulara dolu dolu cevaplar vererek koltuğu alıp götürmeyi çoktan hak ettin.
Sanırım Ramle de buna hayır demeyecektir.

Fikirlerin,düşüncelerin bana çok tanıdık geldi.
Çünkü fikir ve düşüncelerimiz büyük oranda çakışıyor.

- Trakya'da yaşadığını belirtmişsin. Ailenin İstanbul'dan Trakya'ya geliş sebebi neydi?
- Bir pergelin sivri ucu örneğin Çorlu'ya konularak bir çember çizilse, yaşadığın yerden geçmesi için çemberin yarıçapı kaç kilometre olurdu?
(Fiziği sevmediğini söylemiştin biliyorum. Ama bu biraz geometri biraz da coğrafya sorusu.)

...........
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 12 Temmuz 2009, Pazar 18:33:29    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Merhaba Reffazum

Güzel sözleriniz için teşekkürler.kırmızı gül Evet, koltuk benim. Evde yeri bile hazır.

Fikir ve düşüncelerimizin çakıştığını söylemişsiniz. Sizinle aynı fikirde olmaktan dolayı memnun oldum.

- Trakya'da yaşadığını belirtmişsin. Ailenin İstanbul'dan Trakya'ya geliş sebebi neydi?

Annem ve babam Rize'de evlenmişler. Sonra, Karadenizdeki malum iş sıkıntısından dolayı, babam İstanbul/Pendik' te iş kurmuş ve oraya yerleşmişler. O zamanlar, 12 Eylül Darbesi zamanı, ülkenin özellikle de İstanbul'un karışık olduğu zamanlarmış, işler iyi değilmiş. Bir akrabamızın burada bulduğu ortak iş teklifini kabul edip, Trakya'ya yerleşmişler. Sonuç olarak ailemin geliş sebebi iş, yani geçim derdi. Yoksa o güzelim Karadeniz bırakılır mı?

- Bir pergelin sivri ucu örneğin Çorlu'ya konularak bir çember çizilse, yaşadığın yerden geçmesi için çemberin yarıçapı kaç kilometre olurdu?

Hz. Ömer(R.A)'in beğendiğim bir sözü var. "Bir adamın sorusundan, onun ne derece akıllı olduğu anlaşılır." Sizin de bu soruyu, böyle şekilde sormanızı çok akıllıca buldum.
Geometride fena değilimdir. Sizin soru şeklinize uygun bir şekilde cevap vermeye çalıştım. İşte cevabım :

Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 12 Temmuz 2009, Pazar 19:37:35    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Belkide aynı mahallede oturuyorsunuz. Bu soru da cevapra çok hoşuma gitti dogrusu. ikinizide tebrik ediyorum.

Gelelim soruma. Aslınad sorulacak soru kalmadı gibi. Her şeyi o kadar güzel anlattınki.

1- Nesli sana kimsenin bilmedigi beyaz harflerle bir soru sormuştum. Başkaları okumasın diye. Ne zaman cevaplayacagını merak ediyorum. Zaman uzunmu kısamı sadece onu de yeter. istersen burda sadece evet hayırlada geçebirsin. içimdeki his hep evet ten yana sence ne olur bilmem.

Bu güzel koltugu gerçekten götürmeyi hak ettin. teşekkürler.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu... Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^