Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Yaşlı kadın ve hoca
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Yaşlı kadın ve hoca

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

AlOaLO

Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 25 Haziran 2009, Perşembe 20:25:44    Mesaj Konusu: Yaşlı kadın ve hoca Alıntıyla Cevap Ver

erzurum’da yaşayan ihtiyar ninenin bir cuma günü kocası vefat eder. Bizim inancımızda cuma mübarek bir gündür ve bu günde meydana gelen her şeyde bir hayır aranır.

İhtiyar ninemizin kocası da cuma günü öldüğü için hayırlı bir ölüm olarak kabullenip, kocasının cennete gitmesini ister ama kendi kendine de; ”Eyi bu herif cuma güni öldi ama ya cennete gidemese” diye şüpheye düşer.

Şüphesini gidermek ve rahatlamak için, çevrede bilinen ve tanınan bir bilgine gidip derdini açar ve aralarında şöyle bir konuşma geçer:

- Hoca efendi rahassız etdim, bir derdim var, içimde bir şübhe var, gendi gendimi yiyir duriram.

- Söyle hele kadın nedir derdin, ne sızlanıp durursun?

- Hoca efendi benim gocam cuma güni öldi, sizce cennete gider mi getmez mi?

- Bre kadın, ben cennet ve cehennemin bekçisi ya da bu işlerin Erzurum sorumlusu muyum, nerden bileyim, senin kocanın nereye gideceğini?

- Ama hoca efendi hani diyirler ya cuma güni doğannarla ölenner, heyirli günde doğmuşdur ve ölmüşdür, isdirem ki, gocam cennete getsin. Hele bir bah hocam.

(İhtiyar kadının hele bir bakıver hocam demesine dayanamayan hoca efendi, başlar ihtiyar kadına sorular sormaya)

- Bre hanım, kocan namaz kılar mıydı?

- VALLAH hocam heç namaz gıldığıni görmedim ama namaz gılannari bir severdi bir severdi, deme getsin.

- Peki, Oruç tutar mıydı?

- Hee, zöhüre (sahur) gahirdi, yiyirdi, içirdi, yatirdi; ama gündüzün gene yiyir içirdi, fakat oruç dutannari bir severdi, bir severdi. Hem de onnarınnan ahşam ifdarlara gatılırdi.

- Peki, zekât verir miydi?

- Şimdiye geder heç zekat verdığıni görmedim ama zekat verenneri bir severdi, bir severdi, onnari hep metedirdi, övirdi.

- Peki, hiç hacca gitti mi?

- Çoooh niyetlendi ama hep gidecaği zaman vazgeçdi. Yalnız hoca efendi, haca gidenneri bir severdi bir severdi, onnarın yoluni gözlirdi, yüzühlerini, tesbihlerini alırdi, hurmalarıni yerdi ve peh severdi.

- Peki, hiç Kelime-i Şehadet getirir miydi?

- Ne yalan diyim de günaha girim. VALLAH oni da heç duymamişam.

- Eee ihtiyar hanım, benim sana söyleyeceğim şudur: Kocam cuma günü öldü cennete gider mi? demiştin değil mi? VALLAHi cumayı bilmem ama cumartesi günü kocanın canına okurlar" demiş

GÜN DÖNER HESAP DÖNER HESAP DÖNER GÜN DÖNER
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 25 Haziran 2009, Perşembe 20:47:30    Mesaj Konusu: Re: Yaşlı kadın ve hoca Alıntıyla Cevap Ver

Aloalo cok guzeldi yuregine saglkik cok guldum. Nede milleti seven bir adamis kahkaha Kadinda yalani sevmiyro takdir ettim. Cok guzeldi aloalo tesekkurler.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 26 Haziran 2009, Cuma 09:07:29    Mesaj Konusu: Re: Yaşlı kadın ve hoca Alıntıyla Cevap Ver

Gerçekten bizim insanımızın ne denli saf olduğunu açıklayan bir öykü. Keşke herşey bu denli basit olsaydı.

Eğlendirici ve gülümseten bir paylaşımdı, çok teşekkürler AloAlo. alkış kırmızı gül

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 26 Haziran 2009, Cuma 09:58:17    Mesaj Konusu: Re: Yaşlı kadın ve hoca Alıntıyla Cevap Ver

emeğine sağlık çok hoş bir paylaşım olmuş (:

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 29 Haziran 2009, Pazartesi 02:46:02    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yaşlı kadın hocaya sormuyor, duymak istediği cevabı almak için hocayı zorluyor Yok öyle pazarlık !

Gülümsetirken düşündüren hoş bir fıkra, teşekkürler AlOaLO kırmızı gül

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^