Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - YAŞAMAK GÜZEL
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

YAŞAMAK GÜZEL

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

selamtugba0854

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: istanbul artvinşavşat memleketim

MesajTarih: 20 Haziran 2009, Cumartesi 09:00:18    Mesaj Konusu: YAŞAMAK GÜZEL Alıntıyla Cevap Ver

hatırlanmak gönüldagındaki gül kadar güzel ise,unutulmak hüzün dagındaki diken kadar acıdır.Hatırlansak ta,unutulsak ta,yaşam acı tatlı hatıralarıyla devam ediyor...Hayatı güzel yaşaya biliyormuyuz acaba? Dünyanın en zor işi güzel yaşamaktır bence.Bazı insanlar sıkı sıkıya sarılırken yaşama,bazılarının kendilerine sarılmasını bekler çoğu zaman.Günlük yaşamımızda bazen hersey yolunda gitmeye bilir. Bu nedenle çevremizdeki insanlarla daha dengeli ve etkili iletişim kurmada zorlanabiliriz.Buarada önemli olan,sabırlı olmak ,azimli olmak mücadeleyi elden bırakmayarak zoru yenmektir. fakat sevginin karışmadığı insan ilişkileri ise,çıkar ilişkileri olmaktan öteye gidemez. Saygı ,sevgi ile,birlikte insan ilişkileri kimlik kazandırır.Yaşamak, dünyanın en zor işi olmasına ragmen güzel şeyve akıllı insan işidir.Akıllı insan,dayanışma ve paylaşmayı bilir,saygı çerçevesinde insanlarla dostluk kurmayı bilir.Başkalarının davranışlarına hoş görüyle yaklaşır.Negüzeldir dünyaya gülen gözlerle bakabilmek ve insanlara tebesümler saçabilmek.Hayatımız gizemli bir deneyimdir aslında.Hayata ve içindekilere nerden ,nasıl baktıgımız bizler için çok önemlidir.sevgiyi bulmak kolay,önemli olan onu elinde tutabilmektir.sevgiyi duyabilmekle de iş bitmiyor onu göster gerekiyor.Hayat kısa bugün olan yarın yok.sevgiyi göstermek beklemeye gelmez,yarın çok geç olabilir.İnsan elindekini kaybetmeden,kıymetini bilmelidir. Gülmek varken surat asmak niye? Güldermek varken agletmek niye?Güzel sözler varkenkalpleri kırmak niye?Hayat çok kısa,onun içinbu dünyadaki hiç birşey kırılan kalplere degmez.Güzel görüp güzel düşünmeyi başardığımız an hayatı güzel yaşaya biliriz.Hatırlansak ta,unutulsak ta yaşam devam ediyor.YAŞAMAK GÜZELLLLLLLLLLLL.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 20 Haziran 2009, Cumartesi 09:42:48    Mesaj Konusu: Re: YAŞAMAK GÜZEL Alıntıyla Cevap Ver

Kesinlikle katılıyorum selamtugba0854, güzel düşünüp, yaşamalı, yaşatmalı hissetmeli, hissettirmeli. En azından niyet iyi olmalı. Seneler önce Yunus Emre'in dediği gibi:

SEVELİM SEVİLELİM
Hak cihana doludur, kimseler Hakkı bilmez,
Onu sen senden iste, o senden ayrı olmaz,
Dünyaya gelen geçer, bir bir şerbetin içer,
Bu bir köprüdür geçer, Cahiller onu bilmez.

Gelin tanış olalım, işin kolayın tutalım,
Sevelim sevilelim, dünya kimseye kalmaz ,
Yunus sözün anlar isen, mani'sini dinler isen,
Sana iyi dirlik gerek, bunda kimseler kalmaz.

Yunus Emre

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 20 Haziran 2009, Cumartesi 11:15:25    Mesaj Konusu: Re: YAŞAMAK GÜZEL Alıntıyla Cevap Ver

bütün dünya senin olsun,bir dost bir post yeter bana..müslümden duymuştum kimin sözüdür bilmem ama herşeyi açıkça anlatıyor
tuğba emeğine sağlık güzel sözler içeren bir paylaşım.bu arada noktalama işaretlerinede dikkat etmişsin ayrıca tebrik ederim kırmızı gül

ben en çok düşmanlarımı seviyorum ancak ben senin düşmanınım diyebilenleri
''şarapçı metin''

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 20 Haziran 2009, Cumartesi 17:07:51    Mesaj Konusu: Re: YAŞAMAK GÜZEL Alıntıyla Cevap Ver

Hocam yaziniz cok guzeldi cok cok tesekkurler. Bu gerceklere hasretiz ne yazik ki, Zafer gercekten serapci metin super soylemis tamamen katiliyorum ona. Tugrul bey yine yorumunuz ve mevlana siiriniz superdi hepinize tesekkurler. alkış

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Oymalitepe.Net Muabbet Salonu - Çay Bahçesi Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^