Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - DOSTCA KARDEŞCE
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

DOSTCA KARDEŞCE

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Romantizm Forumu Romantizm Forumu
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 03 May 2009, Pazar 09:49:58    Mesaj Konusu: DOSTCA KARDEŞCE Alıntıyla Cevap Ver

DOSTCA KARDESCE

Kıascık ömrümüz yalan Dünyada,
Gelin geçinelim dostca kardeşca,
Büyüklere hürmet,küçüge şevkat,
Gelin gösterelim dostca kardeşce.

Allah sevgisiyle yogrulalım biz,
Sevelimki sevsin bizi çevremiz,
Sona erebilir her an ömrümüz,
Gelin geçinelim dostca kardeşce.

Bir cennet bahçesi güzel yurdumuz,
Tarihlere destan yazmış ordumuz,
Kalkınır böylece güzel yurdumuz,
Gelin geçinelim dostca kardeşce.

Olsun gönüllerde hoşgörü birlik,
O zaman yurdumda olacak dirlik,
El ele beraber bir beraberlik,
Gelin başlatalım,dostca kardeşce.

halil Aktas (ZaKDaRiZa)

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

zamansiz_zamanlarr

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 03 May 2009, Pazar 10:36:01    Mesaj Konusu: Re: DOSTCA KARDEŞCE Alıntıyla Cevap Ver

yüregine saglik abim...cok güzel bir siir olmus... alkış

<div align="right"><strong>tü๓ ђคкlคгı๓ รคкlı๔ıг®™</strong></div><div align="right"><strong>|l|lllll|lll||ll||lll</strong></div><div align="right"><strong>³³&
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

EL-Mecnun

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: ADIYAMAN

MesajTarih: 03 May 2009, Pazar 10:45:33    Mesaj Konusu: Re: DOSTCA KARDEŞCE Alıntıyla Cevap Ver

Çok güzel bir şiir halil agam yalın ve anlaşılır çok sade emeğine yüreğine sağlık.
Şiir sever birisi olarak şiirlerini dört gözle bekliyicem agam.
kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

musti_show

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: istanbul(sessiz şehir)

MesajTarih: 03 May 2009, Pazar 12:30:21    Mesaj Konusu: Re: DOSTCA KARDEŞCE Alıntıyla Cevap Ver

bu güzel dörtlukleri dizen engin yüreğine saglık abim alkış alkış

<div>OYUN BİTİNCE ŞAH'DA PİYON'DA AYNI KUTUYA KOYULUR!!!!</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 03 May 2009, Pazar 15:17:28    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yorum yazan butun arkadaslarima tesekkur ederim. sag olun var olun. Bu arada EL MECNUN Murat kardesim siirlerimin buyuk bir bolumune BURADAN Ulasabilirsiniz. hepsi olmasada 40 in ustunde burada var. Ilginiz icin tesekkurler.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

ASLI

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 04 May 2009, Pazartesi 00:25:38    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Yüreğine sağlık abim her zaman olduğu gibi çok güzel yazmışsın alkış Halil abi eminim şiir kitabı çıkarsan yok satar ilk alan da ben olurum..
Başa dön

a_bektas

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 04 May 2009, Pazartesi 00:33:54    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

eline saglik bu güzel siir icin tesekkürler insanlari kirmak karsimiza almak hic de zor deyildir fakat bir seyi gözumuzle görmeden ve net olarak bilmeden yorum yaparsak veya konusursak hem bu dunyada hem de ahret de bunun altindan kalkamayiz ne mutluki insanlari insan oldugu icin sevip deger vere bilin insanlar a hersey gönlunce olsun allah gönlune gore versin
Başa dön

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 04 May 2009, Pazartesi 09:45:23    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Yüreğinize sağlık Halil Bey, sevgiyle dolu harika yüreğinizden taşanların bir kısmını okuyabildiğim için kendimi çok şanslı buluyorum.
İnsanın nasıl olması gerektiğini ne kadar da hoş bir dille anlatmışsınız. Verdiğiniz linki bookmark'ladım, her fırsatta okuyacağım. Çok teşekkürler yeniden.kırmızı gül

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 04 May 2009, Pazartesi 10:42:46    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

değerli halil abi ..keşke şiirdeki dizelerdeki istekler gerçek olabilse..şiir güzel olduğu kadar anlamlıda emeğine yüreğine sağlık. alkış

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 04 May 2009, Pazartesi 22:40:51    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.
En son ne zaman
bir dost elinin size uzanmasını istediniz ya da
elinizi uzattınız bir dostunuza?
Dostlarımız...
Fırtınalarımızdaki dalgakıranlarımız...
Hırçın denizden, asi dalgalardan kaçarken gözümüz
hep uzaktaki bir dalgakıranı aramaz mı?
Koşulsuzca, sorgusuzca, sınırsızca sığınabileceğimiz,
bizi koruyacak biri mutlaka vardır, dalgakıran misali...
Ulaşabilmişsek oraya, bir de atabilmişsek halatlarımızı limana,
korkmayız artık fırtınalardan...
Dışarıdaki korkunç fırtınanın gölgesi bile giremez içeri...
Herkesin bir dalgakıranı olmalı fırtınalı günlerde sığınabileceği ve
herkes bir dalgakıran olmalı koşulsuzca, sorgusuzca, sınırsızca...
Dostlukların ve sevginin bile yozlaştırılmaya çalışıldığı günümüzde,
ne mutlu bir dalgakıranı olanlara,
ne mutlu bir dalgakıran olmayı başarabilenlere...

Canımın içi değil
İçimin canı olup da
Sen
Geldin
Üstelik
Dost'un ta
Kendisiydin...

bende sizlerle bu misralari paylasmak istedim tskler abicim emegine saglik..
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 05 May 2009, Salı 10:48:06    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

emeğine yüreğine sağlık abim yine muhteşem

ramle sanada teşekkür ederiz bizim için güzel şiirler seçip ekliyorsun ... (:

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

HACER-ALBAYRAK

Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: HANNOVER

MesajTarih: 05 May 2009, Salı 19:23:34    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

İyiliğin temelinde Allah yatar.İnsanlara en büyük iyilikleri o yapmıştır.Zaten yüce Allahımızın yarattığı insanlara karşı kötülük yapması mümkün degildir.ta ki insanın yaratıcısına karşı kulluğunu unutup, nankörlük yapana kadar.

Nankörlük ,bir kişinin görmüş olduğu iyilikleri unutup,sanki hiç olmamış gibi davranmasıdır.Bu iyilik Allah tarafından, bir kişi tarafından yada bir kurum tarafından olabilir.Nankör insan buralardan gördüğü iyilikleri unutup, onlara karşı hissiz kalır.tabi ki burada şeytanıda unutmamak gerek.şeytan: ya ne olacak der,senin onlara yaptıkların daha fazla,hem bunun temeli sana bağlı.Onlar sana borçlu gibi sözler fısıldar.

İnsan doğuşu itibarıyla kendisine düşkündür.Kendi başına bırakıldığında bu düşkünlük yerini bencilliğe bırakır.Bencil insanın anlamıda yanlızca kendisine değer veren, kendi özelliklerini seven ve bunla övünendir.Bu tip insanların diğer kişilerle diyaloğ kurması bulundukları konum,ihtiyaçlarına imkan sağlamak ve diğer kişilerin konumlarını en iyi şekilde degerlendirmektir.Çıkar durumları bir yerde bittiğinde , artık kendilerine ait bişeyler hisstmeye başladıklarında bu yakınlaşma biter ve kademeli olarak uzaklaşmaya başlarlar.

Kendilerine yapılan iyiliklerin doğal bir hakları olduğunu düşünürler.Gördükleri iyilikleri yok sayıp, karşılık olarak vermemeyi ise kazanç olarak görürler. İçlerinde biriken şeytani dürtüleri ortaya çıkmaya başlar.

Nankörlükten sonra kişide müstağnilik oluşur.Yani kişinin kendi kendini yeterli görmesi.Çünkü artık kendine bir yer bulduğunu düşünmektedir ve diğer insanlarında kendisinden faydalandığını düşünmektedir.aslında bu düşüncenin temelinde de şeytanın oluşturduğu; Benim geleceğim ne olacak düşüncesidir.Kişiyi zayıf gören şeytan bunu hep yapar.Kişi eger yeterli imanı yüklenmemişse bu oyuna yenik düşecektir. Önceleri BİZ olan kavram, kişi müstağni olduktan sonra yerini BEN kavramına bırakır

. Elinde gücü, parası, bilgisi ve yetkisi olmayan bir insan müstağni olmaz, olamaz... Belki içinde istek olsa bile bunu ortaya çıkaramaz. Aslında müstağnileşmenin sebebi, kendisine bir şükür ve imtihan aracı olarak verilmişleri “ben kendim kazandım” deyip kendisine ön plana çıkartmasıdır.
Müstağni insan dinlemeyen insandır. Müstağni insan umursamayandır. Müstağnileşen insan, nefsini yüceltmiş ve kendisinin hiçbir şeye ihtiyacı olmadığını, “zengin ve yeterli” olduğunu düşünen insandır.

Müstağnilikten Kurtulmanın Yolu (kalbi mühürlü olanlar hariç)
Hz. Peygamber (sav) diyor ki: "Dünyevi konularda kendinizden aşağıdaki insanlara bakın, uhrevi ve ilmi konularda kendinizden yukarıdaki insanlara bakın." Aslında bu hadis en iyi formüldür. Ancak bununla birlikte müstağnilikten kurtulmak için şunlara dikkat etmek gerekir; 1) Mütevazılığı tercih etmek. 2) Takvaya önem vermek. 3) İlme ve öğrenmeye ilgi göstermek. 4) Nefsilikten kalbiliğe geçmek. 5) Hakkı ve sabrı tavsiye edenlerle birlikte olmak. 6) Allah'ı unutmamak.

Aslında bu yazının yarısından çogu alıntı.ve devamı var uzun olmasından dolayı konuyu burda kesiyorum.İnşallah bir dahaki sefere devamında buluşuruz.

Selam ve dua ile…

cok güzel bir siir yapmissin halil abim emeyine yüreyine saglik alkış alkış alkış kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül
keske hep insanlar böyle olabilseler
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Romantizm Forumu Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^