Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - ŞEHİTLERİMİZ İÇİN
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 30 Nisan 2009, Perşembe 13:27:02    Mesaj Konusu: ŞEHİTLERİMİZ İÇİN Alıntıyla Cevap Ver

ŞEHİTLERİMİZ İÇİN

29 Nisan 2009 Çarşamba sabahı radyo ve televizyonlarını açanlar, sıcak bir gelişmeyle güne başladılar.
Diyarbakır’ın Lice ilçesinde sabah saat 06.30 sularında devriye görevi yapan zırhlı askeri bir aracımıza hainler tarafından mayınlı tuzak kuruldu. Araç geçerken uzaktan kumandayla patlatılan bombalar neticesinde zırhlı araç parçalandı, dokuz askerimiz şehit oldu…
Arkasından vatan coğrafyasından başka şehit haberleri de geldi…
Canımız acıdı, içimiz yandı!
Şenliklerle güle oynaya askere uğurladığımız yavrularımızın acı haberi yüreklerimize bir kor gibi düştü…
Şehit anne babaları askere gönderdikleri yavrularının al bayrağa sarılı tabutlarını karşıladılar…
İçinde zerre kadar insan sevgisi olan biri böyle bir şey yapabilir mi? Bir cana kıyabilir mi? Peygamber ocağında, kutsal görevini yapan vatan evlatlarına tuzak kurabilir mi? Kurşun sıkabilir mi?
Bu acıya yürek mi dayanır?
Ateş, sadece düştüğü yeri yakmadı; haberi duyan herkes (tabii ki hainler hariç) vurgun yemiş gibi oldu!
Hepimiz sarsıldık!
Şehitler için dualar edildi; hainler lanetlendi…
Tüm milletimiz, şehit “kınalı kuzular” için ağıtlar yakmaya başladı!
Sözün bittiği yerdeyiz!
Acımız sonsuz!
Hepimizin başı sağ olsun…
Biliyoruz ki bu topraklar kolay kazanılmadı.
Her şeyin bir bedeli olduğu gibi özgürlüğün de bir bedeli vardır.
Bu bedel, bizim coğrafyamızda maalesef ağır ödeniyor…
Gencecik, fidan boylu yavrularımız, “Bir gül bahçesine girercesine…” toprağın bağrına düşüyorlar…
Şair diyor ki:
Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır.
Toprak, eğer uğrunda ölen varsa vatandır.

Dün dedelerimiz bu coğrafyayı vatan yapmak için mücadele ettiler. Kanlarını döktüler, canlarını verdiler. Gazi oldular, şehit oldular…
Bugün, görevi devralan evlatlarımız iç ve dış düşmanların, hainlerin oyunlarını bozmak için mücadeleye devam ediyorlar.
Türk milleti, bu kutsal mücadeleyi terör bitene kadar büyük bir azim ve kararlılıkla devam ettirecektir…
Bu coğrafyayı gezen herkes bilir ki her köyümüzün, her kasabamızın mezarlığında şanlı bayrağımız şehitlerimizin başucunda dalgalanmaktadır. Onlara yoldaşlık etmektedir…
Şu bir gerçektir ki her canlı mutlaka ölümü tadacaktır…
Hepimiz bir gün öleceğiz!
Ama ne mutlu şehitlerimize ki kutsal bir amaç için öldüler; şehit oldular…
Rütbelerin, makamların en şereflisini kazandılar…
Yüce Allah Kur’anı Kerim’de şöyle buyuruyor:
“Allah yolunda öldürülenlere ölü demeyin! Bilakis onlar diridir; fakat siz bunu anlayamazsınız…” (Bakara-154)
Onlar artık ölü değildirler…
Bu itibarla metanetimizi koruyacak, hainleri asla sevindirmeyeceğiz.
İçimiz kan ağlasa da şehitlerimizi büyük bir gururla son yolculuğuna uğurlayacağız.
Onlar bizden bunu bekliyorlar…
Mehmet Akif, şehitlerimize şöyle sesleniyor:
Ey şehit oğlu şehit isteme benden makber,
Sana ağuşunu açmış duruyor Peygamber…

Bu duygularla şehit yakınlarına ve bütün Türk milletine sabırlar diliyorum.
Tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun…
                                           Hasan BEŞER

Not: Yazılarıma yorum yazan, iltifatlarını esirgemeyen tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum. Sizlerin iltifatları inanın beni sizlerle buluşturmaya mecbur bırakıyor…
Hepinize sevgi ve saygılarımı sunuyorum…

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

zamansiz_zamanlarr

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 30 Nisan 2009, Perşembe 14:26:38    Mesaj Konusu: Re: ŞEHİTLERİMİZ İÇİN Alıntıyla Cevap Ver

ağlamak Bütün sehitlerimize Allahtan rahmet ailelerinede sabir diliyorum...bu yürekten paylasiminiz icinde cok tsk ederim...saygilarr

<div align="right"><strong>tü๓ ђคкlคгı๓ รคкlı๔ıг®™</strong></div><div align="right"><strong>|l|lllll|lll||ll||lll</strong></div><div align="right"><strong>³³&
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 30 Nisan 2009, Perşembe 14:52:23    Mesaj Konusu: Re: ŞEHİTLERİMİZ İÇİN Alıntıyla Cevap Ver

Yüreğinize sağlık kırmızı gül Hasan BEŞER kırmızı gül hocam, her yazınızda olduğu gibi, yine o kadar güzel anlatmışsınız ki. Yazdıklarınızı okumak çok keyifli olmasına rağmen, konunun çok üzücü olması dolayısıyla, pek de doyasıya yaşıyamadık sanıyorum.

Öncelikle şehitlerimize yüce Allah'tan rahmet, kederli yakınlarına, sevenlerine ve tüm Türk halkına başsağlığı diliyorum. Nur içinde olsunlar inşaallah.

Ana kuzucuklarımıza kıyanlar, sanıyorlar ki, sindirecekler, bıktıracaklar ve hain emellerine ulaşabilecekler. Hiç sevinmesinler! Attıkları her kurşun, koydukları her bomba, aklı yetmeyen miniklere attırdıkları taşlar, bizleri ancak daha dirençli ve kararlı yapmaktan başka bir şeye yaramayacaktır. Eninde sonunda, kendi pislikleri içinde yok olmaya mahkumdurlar.

Ne mutlu Türk'üm diyene!

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

bordobereli_61

Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 30 Nisan 2009, Perşembe 15:11:12    Mesaj Konusu: Re: ŞEHİTLERİMİZ İÇİN Alıntıyla Cevap Ver

Yüce Allah'tan şehit ailelerine başsağlığı,şehitlerimize rahmet diliyorum. Yuvaları yıkan, yüregimizi yakan terörü, lanetliyorum. HASAN BEŞER HOCAMIZA paylaşimından dolayı çok teşekkür ediyum
Başa dön

Bir_Beyaz_Mendil

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: samsun

MesajTarih: 30 Nisan 2009, Perşembe 19:36:33    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Değerli Hasan Beşer hocamız gerçek "TÜRK" aydını duyarlılığıyla Milletimizin acısına tercuman olmuş…Yaşanan son faciayi kendine has yorumuyla mükemmel bir biçimde dile getirmiştir… alkış

Saygıdeğer hocam’ı bu hassasiyetinden dolayı tebrik ediyor şükranlarımı sunuyorum…Sevgili hocamında belirttiği gibi sözün bittiği yerdeyiz…

Gerçektende acımız çok büyüktür… Ulusumuzun başı sağolsun… kırmızı gül

"Şehit" olan "Mehmetciklerimize" "ALLAH" ’tan rahmet, kederli ailelere başsağlığı diliyorum…

Her defasında bu son olur diyoruz ama ne yazıkki bu hain saldırılar bir türlü son bulmuyor…Çok üzgünüz…Yüreğimiz yanıyor,kanımız adeta donuyor…

Çaresizlik içerisinde Şehitlerimizi toprağa veriyoruz…Çaresizlik diyorum çünkü ben ağlamaktan başka bir şey yaptığımıza inanmıyorum…Ulus olarak elimizi taşın altına sokmadığımıza inanıyorum…
Bekle gör politikalarıyla maalesef günü kurtarmaya devam ediyoruz…Biraz serzeniş,birazda akan kan yerde kalmayacak nutkuyla kendimizi avutmaya çalışıyoruz…

Bu noktada Mukaddes Ordumuzu yalnız bıraktığımıza inanıyorum…Siyasi olarak atmamız gereken adımları bir türlü atamadığımızı görüyorum…

Devletimizin Milli politikasını yeniden gözden geçirmesi gerektiğini düşünüyorum…Emperyalist devletleri müttefik ve dost olarak hala görüyoruz...Bu devletleri dost gördüğümüz sürece akan kanın asla durmayacağını hepimiz çok iyi biliyoruz…

Akan kanın durması için acilen radikal kararlar alınmasını bekliyoruz…Kimsenin dafa fazla gözyaşı dökmesine tahammül edemiyorum…Sabrımız artık taşma noktasındadır…

Bu eşsiz vatan için üzerimize ne düşüyorsa seve seve yapmaya hazır olduğumuzu dünyaya bir kez daha göstermeliyiz…Ülkemiz üzerinde oynanmaya çalışan oyunlara artık dur demeliyiz…
Kısaca şunu söylemek istiyorum "Atamızın" söylediği gibi "TÜRK"'ün "TÜRK"'ten başka dosttu yoktur…

Bu duygu ve düşüncelerle sevgili "Hasan Beşer" hocama bu güzel paylaşımı için, sevgili "Zakdarizama" da bu enfes yazıyı bizlere aktardığı için sonsuz teşekkürler ediyorum... kırmızı gülkırmızı gül

Yaşasın "TÜRKİYE"

"HER ŞEY VATAN İÇİN"

Gün biter gülüşün kalır bende...---->^^KaRaYeL^^
Başa dön

musti_show

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: istanbul(sessiz şehir)

MesajTarih: 30 Nisan 2009, Perşembe 20:56:30    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Gönül isterdiki bu talihsizlikler olmasın,bizlerde bu satırları okumak yada yazmak zorunda kalmayalım.yüreklere sızı veren bu elem dolu olayla ve aziz şehitlerimiz le ilgili yazınız için sonsuz tesekkurer.

<div>OYUN BİTİNCE ŞAH'DA PİYON'DA AYNI KUTUYA KOYULUR!!!!</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 01 May 2009, Cuma 00:36:32    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

bolgeyi çok iyi biliyorum 2005 yılında ordaydım..ana üs bölgemiz lice,, destek kuvvetlerimizde tapantepe denilen mayının patladığı yerin biraz üzeriydi.lice nin uslanmayacağıyla ilgili bir şey anlatayım ;

görev yaptığım yıl içerisinde orda 9 ay kaldım halkın büyük çoğunluğu kaçakçılıkla ve uyuşturucu madde ticaretiyle uğraşır..9 ay içerisinde hiç olmadıysa otuz bin kök kenevir imha etmişizdir.yetiştirilen keneviri esrar yapımında kullanıp pkk ya finans malzemesi olarak kullanırlar..yakalanan şahıs hapse girer oğlu devam eder o yakalanır babası çıkar yine devam eder.

licenin 1994 yılındaki ilçe merkezi değiştirilmiştir..nedeni ise kulaktan kulağa anlatımlara göre ;
orda görev yapmakta olan bir birlik arazi arama-taramasına çıkacaktır..önemli bir görev olduğu için komutan tüm izinleri iptal etmiştir.çocuğu olacak olan bir üsteğmen komutana izin için birkaç defa müraacat eder ve sonuç alamaz, mecburen göreve çıkar.görev esnasında üsteğmene eşinin doğum esnasında çocukla birlikte öldüğü haberi gelir.o gece arazideyken silahıyla birlikte firar eder ve pkk'ya katılır.pkk'da kanasçı leyla denen soysuz bir teröristi keskin nişancılık konusunda eğitir.ona izin vermeyen komutanını vurması için görevlendirir..kannas(rus yapımı keskin nişancı tüfeği)..terörist leyla licede tarihi bir caminin minaresine çıkar..komutan karahgah binasının kapısından çıkargen onu gözünden vurur..komutan şehit olduktan ve ateşin lice merkezinden geldiği öğrenildikten sonra komutan yardımcısı alaya emir verir ,licede taş taşın üstünde kalmayacak der.emir uygulanır ve licenin ilçe merkezi haritadan silinir.
bu anlattığım olay resmi kaynaklarca doğrulanmamakla birlikte bölgede görev yapan herkesin bildiği bir olaydır.

değerli hasan beşere ve yazısını burya taşıyan halil abiye sonsuz teşekkürlerimi sunar,şehitlerime allahtan rahmet dilerim..

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 01 May 2009, Cuma 03:03:57    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Yine terör ve teröre kurban giden gencecik askerlerimiz, şehitlerimiz. Yine yüreğimiz yana yana seyrediyoruz haberleri, törenleri, anaların babaların feryatlarını...
Evet! İlk değildi acı ve maalesef hepimiz biliyoruz ki son da değil. Değişen ne var ki? Daha dün gibiydi, yine bu olay gibi Aktütün de 6 şehit vermiştik, Dağlıca'da 12 şehit, yine Yüksekova da 17 şehit... ve daha niceleri... Bunlar daha ne kadar sürecek? Yeter! deyip isyan etmemek elde değil ama bu haince pusuların sonu gelsin artık diye dua etmekten başka elimizden birşey gelmiyor maalesef.
Şehitlerimize Allah tan rahmet, ailelerine metanet diliyorum. Allah'ım vatan savunmasındaki tüm askerlerimizi korusun. Başımız sağolsun.

Hepimizin duygularını dile getiren anlamlı yazınız için teşekkürler sn. Hasan BEŞER, yüreğinize, kaleminize sağlık!

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 30 Temmuz 2009, Perşembe 21:46:59    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

unutun..ama unutulanlar unutanları asla unutmaz ağlamak

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 30 Temmuz 2009, Perşembe 23:34:31    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Tamamen katiliyorum Zafer. Unutulan unutani unutmaz bu cok dogru cokkkk/ tesekkurler/

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^