Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - SEVGiYE DAiR
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

SEVGiYE DAiR
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 28 Nisan 2009, Salı 12:37:35    Mesaj Konusu: SEVGiYE DAiR Alıntıyla Cevap Ver

Degeli arkadaşlar
Köşe yazılarımızda Hasan Beşer Hocamızın köşesinde yayımlanan Sevgiye dair Bu güzel anlatımını oraya bakmayanlar için Burayada almayı uygun gördüm. Hepimizin ihtiyacı var sevgiye.

SEVGİYE DAİR

Sevgi;

İki hece!
Bir kelime…
Sevgi;
Açılmaz denilen kapıları açan, pek çok imkânsızı mümkün kılan sihirli bir anahtardır…

"Bir insanı sevmekle başlar her şey…" diyor ünlü hikâyecimiz Sait Faik…
Ne kadar da çok sevgiye ihtiyacımız vardır!
Birinin bizi sevdiğini bilmemiz kadar güzel bir duygu var mıdır acaba?

Sevgi;
Kuşlar kadar hür, bulutlar kadar özgür olmaktır…
Sevgi;
Hayatın zorluklarına göğüs gerebilmektir…
Sevgi;
Hayata bağlanmaktır…
Sevgi;
Ferhat olup dağları delebilmektir…
Sevgi;
Kerem olup bir “Âh!” ile yok olabilmektir…
Sevgi;
Hallacı Mansur gibi dimdik “dâr”a gidebilmektir…
Sevgi;
Hz. Mevlana gibi “Ne olursan ol, yine gel!” diyebilmektir…
Sevgi;
Yunusça “Yaratılmışı hoş gördük/Yaratandan ötürü…” diyebilmektir…
Sevgi;
Yanacağını bilerek ışığa koşan pervaneler (kelebekler) gibi sevgide ısrarcı olabilmektir...
Sevgi;
Tatlı bir rüyadır ki o rüyanın hiç bitmemesini arzulamaktır…
Sevgi;
Çocuklarına omuzlarında yer açmaktır…
Sevgi;
Çocuklarıyla candan, samimi arkadaş olabilmektir…
Sevgi;
Torunlarını bir gün görmeyince yıllarca görmemiş gibi özlemektir…
Sevgi;
Maç naklen yayını esnasında başka bir kanala geçerek torunuyla çizgi film izlemektir…
Sevgi;
Hayat arkadaşına saygı duymaktır; onu baş tacı etmektir…
Sevgi;
Güven duymaktır…
Sevgi;
Güven vermektir…
Sevgi;
Sevdiğini haykırabilmektir…
Sevgi;
"Bir insanı sevmekle başlar her şey…" diyerek sevgide yoğunlaşabilmektir…
Sevgi;
Bir yetimin başını okşayabilmektir…
Sevgi;
Karlı bir kış günü pencerenizin önüne, balkonunuza konabilecek kuşlar olabilir düşüncesiyle oralara bir miktar yem bırakabilmektir…
Sevgi;

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir!”
anlayışıyla sıkıntıda olan komşuları düşünebilmektir…
Sevgi;
Sadece bizim değil tüm canlıların sevgiye ihtiyacı olduğunu bilmektir…
Sevgi;
Güneşi görünce sevinmek, yağmura yakalandığında şükredebilmektir…
Sevgi;
Sıkıntıları, üzüntüleri metanetle karşılayabilmektir…
Sevgi;
Geçici olanlara sırtını dönebilmektir…
Sevgi;
Kayıtsız şartsız Yüce Allah’a teslim olmaktır…
Sevgi;
Gönülden, içten gelerek
Cennet cennet dedikleri,
Birkaç köşkle birkaç huri,
İsteyene ver onları,
Bana Seni gerek, Seni…

Diye haykırabilmektir…
Ve son söz olarak sevgi;

Her şeyin sahibi olan Allah’ı ve âlemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed’i her şeyden, ama her şeyden daha çok sevmektir…

Yüce Allah, sevgisine mazhar olan kulları arasına bizleri de dâhil eylesin…
(Âmin)

Hasan BEŞER
beserhasan@hotmail

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>

En son ZaKDaRiZa tarafından 28 Nisan 2009, Salı 16:24:05 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

pamuk-61

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: ADANA

MesajTarih: 28 Nisan 2009, Salı 13:15:56    Mesaj Konusu: Re: SEVGiYE DAiR Alıntıyla Cevap Ver

Çok güzel bir yazı...Yüreğinize ve kaleminize sağlık... Sevgi bu kadar güzel ifade edilebir ancakk...Evet çok doğru ''SEVGİ'' herşeydir...Bende çok beğendiğim bir sözü buraya taşımak istedimm...''Dünya'yı güzellik kurtaracak;Bir insanı,sevmekle başlayacak HERŞEY... Teşekkürler...HASAN BEŞER kırmızı gül alkış
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

pamuk-61

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: ADANA

MesajTarih: 28 Nisan 2009, Salı 13:18:50    Mesaj Konusu: Re: SEVGiYE DAiR Alıntıyla Cevap Ver

Bu arada bu güzel anlatımı bizlerinde okumasına vesile olan,bizlerle paylaşan Sevgi Abidesi;Sevgili Zakdariza Abime de sonsuz teşekkürler kırmızı gül
Başa dön

HACER-ALBAYRAK

Yeni Üye
Yeni Üye

Nereden: HANNOVER

MesajTarih: 28 Nisan 2009, Salı 14:23:02    Mesaj Konusu: Re: SEVGiYE DAiR Alıntıyla Cevap Ver

Sevginin anlami tamamiyla ancak bu kadar anlatilabilir halil abim.bunu Hasan Beser Hocamiz yazdi ve sende bizlerle paylastigin icin cok cok tesekkürler,Tek kelimayla harika.saygilar sevgilerle hacer albayrak alkış alkış alkış
Başa dön

alibeser

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 28 Nisan 2009, Salı 14:29:52    Mesaj Konusu: Re: SEVGiYE DAiR Alıntıyla Cevap Ver

Çok güzel.Cenabı ELLAH kendisini Habibini ve sevmeye layık dost ve kullarını sevmeyi bizlere nasip etsin. Ali BEŞER
Başa dön

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 28 Nisan 2009, Salı 15:47:16    Mesaj Konusu: Re: SEVGiYE DAiR Alıntıyla Cevap Ver

Harfler kelimeleri, kelimeler cümleleri, cümleler ifadeleri ancak bu kadar güzel oluşturabilirdi. Hayranlıkla okudum, hem konuyu hem de dile getirilişini. Hasan Beşer hocamıza yazdığı, Halil Bey'e de bizlerle paylaştığı için çok teşekkürler. alkış kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

Hasan BEŞER demiş ki:
Yüce Allah, sevgisine mazhar olan kulları arasına bizleri de dâhil eylesin.

Amin.

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

bordobereli_61

Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 28 Nisan 2009, Salı 17:36:08    Mesaj Konusu: Re: SEVGiYE DAiR Alıntıyla Cevap Ver

Cümleler hiç bu kadar güzel anlatamamıştı sevgiyi. Hocamı alkışlamamak elde değil. Paylaşımın için teşekkürler hocam.
Deryada bir damla olan ben, sevgiden bana düşen payı söleyeyim; 1. dakikadan 2. dakihaya hasrest, özlem. her hasret, he özlem kalbe akan bir damla yaş....
Sevhili Halil Ağbey buraya eklediginiz icin tesekkurler.. üstüne denecek laf yok aslında
Başa dön

orhan

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: adana

MesajTarih: 28 Nisan 2009, Salı 18:03:15    Mesaj Konusu: Re: SEVGiYE DAiR Alıntıyla Cevap Ver

sayın hocam.

Evet, kesinlikle uzerine destanlar yazilasi bir konuya deginmissiniz... Insani harekete sevkeden iki durum varsa ki biri sevgidir, digeri korku. Dilerim tum eylemlerimiz sevgi kaynakli olsun.
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 28 Nisan 2009, Salı 22:12:26    Mesaj Konusu: Re: SEVGiYE DAiR Alıntıyla Cevap Ver

Sevgi o kadar güzel anlatilmiski bize söyleyecek tek bir kelime kalmadigini düsünüyorum yüreginize saglik Hasan BESER alkış kırmızı gül
Başa dön

EL-Mecnun

Aktif Üye
Aktif Üye

Nereden: ADIYAMAN

MesajTarih: 28 Nisan 2009, Salı 22:16:40    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sayın hocam bu güzel paylaşımınız için çok teşekkürler devamını dört gözle beklemekteyim, ayrıca kıymetli agam zakdarizanında ellerine sağlık teşekkürler. kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 28 Nisan 2009, Salı 23:01:56    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Arkadaslar Hocamizin yazilari her zaman kose yazilari bolumunde mevcuttur. Bundan sonrada siz ilgi duydugunuz surece yayimlanacaktir. Boyle kalemlere ihtiyacimiz cok.

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 28 Nisan 2009, Salı 23:29:40    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

öncelikle hasan beşer'in yüreğine daha sonra değerli halil abinin eline sağlık sevgiyi paylaştıkları ve burya taşıdıkları için....
açıkça söylemek gerekirse forumlara tamamen adapte olduğumuz için köşe yazılarını pek takip edemiyorum.
sevginin gücü herşeyden üstündür bunu hepimiz biliyoruz yanlız bir şeyi herzaman gözardı ediyoruz karşılıksız sevginin daha mukaddes olduğunu..
sevgi ile ilgili çok sevdiğim bir şarkı sözü var onu paylaşmak istiyorum
Sevgi gözümün kökünde yavrucuğum
Sevgi kuşun kanadında
Sevgi ne göğün yüzünde
Sevgi ne yerin dibinde
Sevgi başucunda
yazar : Ahmet Çahacı

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 29 Nisan 2009, Çarşamba 10:57:25    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

emeğinize sağlık (:

''insan sevdiği kadra yaşasaydı, ölümsüzlüğün adı sevgi olurdu.''

hayatımız sevgi üzerine kurulu

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

Bir_Beyaz_Mendil

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: samsun

MesajTarih: 29 Nisan 2009, Çarşamba 11:33:22    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Sevgiye dair ne varsa değerli hocamız "Hasan BEŞER" takdire şahan biçimde dile getirmiş...

Ekmek kadayıfı şeklinde topluma sunmuş... Sevgili"ZAKDARİZAM"'da ekmek kadayıfına adeta kaymak olmuş... Her ikisini de yürekten tebrik ediyorum...

Bilgiyi paylaştıkça önem ve anlam kazanıyor...Gerçekten çok anlamlı ve güzel bir yazı haz alarak okudum...
Gerek düşüncelerini kaleme alan değerli hocama gerek bu güzel yazıyı bizlere aktaran değerli "Halil AKTAŞ" abime gerekse yorumlarıyla sevgi adına güzellikler sunan arkadaşlara teşekkürler ediyorum...

Ancak bir noktaya takılmadım değil... Değerli hocamın aşağıda alıntı yaptığım cümlesi dikkatimi çekti...

Değerli hocam "Hasan BEŞER" demişki...
Alıntı:
Sevgi;
Maç naklen yayını esnasında başka bir kanala geçerek torunuyla çizgi film izlemektir…

Benim için çok zor bir durum... Henüz dede olmadığım için kesin bir şey söyleyemiyorum ama bana kalırsa ben torunumu çilgi film yerine maça yönlendirirdim (helede maç Trabzonspor maçıysa) gibime geliyor...

Hepinizi saygı ve hürmetle selamlıyorum...

Gün biter gülüşün kalır bende...---->^^KaRaYeL^^
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 29 Nisan 2009, Çarşamba 13:21:56    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

iste asil anlam burda Ali Osman Kardesim o onemli ve cok sevdigin macta torununa zaman ayirabilmek. Sevginin gucude orada iste. Mac da bizim icin onemli tabiki ama torun sevgisine asla degismem.

Aklima geldi anlatmam lazim:

1983 yilinda Ciddede calisirken cok sevdigimiz Yilmaz isminde Trabzon Caykarali bir arkadasimiz vardi. Mac basladimi isi gucu birakir radyoyu kulagina dayardi., Asla kimseyi dinlemez maci dinlerdi. fenatik ama bu kadarida olmaz. herkes onu biliyordu.

Bir gun ailece kalabalik oturuyorlarmis. Birkac aile birarada. Amcasinin oglu demiski yilmaz sana bir soru soracam. O sonraki gun Trabzonsporun maci varmis.
Amacasinin oglu demiski;
- yarin Trabzonun maci var Allah gecinden versin,babaninda cenazesi olsa hangisine gidersin.
Cevap aynen soyle;
- ben maca giderim. Burda bu kadar insansiniz siz babami kaldirirsiniz. ustelik babasida ayni toplulukta imis.
\bu kadar mac tutkunuda olmayalim.
Torunlara sevgi ))) kırmızı gül

Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^