Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - YOLUNACAK KAZ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

YOLUNACAK KAZ

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 27 Mart 2008, Perşembe 18:29:32    Mesaj Konusu: YOLUNACAK KAZ Alıntıyla Cevap Ver

Çok soguk bir kıs günü padisah, tebdil-i kıyafet gezmeye
karar vermis. Yanına basvezirini alıp yola çıkmıs. Bir dere kenarında
çalısan yaslı bir adam görmüsler. Adam elindeki derileri suya sokup, döverek tabaklıyormus.
Padisah, ihtiyarı selamlamıs:
"Selamunaleykum ey pir'i fani..."
"Aleykumselam ey serdar'i cihan..."
Padisah sormus: "Altılarda ne yaptın?"
"Altıya altı katmayınca, otuz ikiye yetmiyor..."
Padisah gene sormus: "Geceleri kalkmadın mı?"
"Kalktık... Lakin, ellere yaradı..."
Padisah gülmüs: "Bir kaz göndersem yolar mısın?"
"Hem de ciyaklatmadan..."
Padisahla basvezir adamın yanından ayrılıp yola koyulmuslar.
Padisah basvezire dönmüs:
"Ne konustugumuzu anladın mı?"
"Hayır padisahım..."
Padisah sinirlenmis:
"Bu aksama kadar ne konustugumuzu anlamazsan kelleni alırım."
Korkuya kapılan basvezir, padisahı saraya bıraktıktan sonra
telasla dere kenarına dönmüs. Bakmıs adam hala orada çalısıyor.
"Ne konustunuz siz padisahla..."
Adam, basveziri söyle bir süzmüs: "Kusura bakma. Bedava
söyleyemem. Ver bir yüz altın söyleyeyim."
Basvezir, yüz altın vermis. "Sen padisahı, serdar-ı cihan,
diye selamladın. Nereden anladın padisah oldugunu."
"Ben dericiyim. Onun sırtındaki kürkü padisahtan baskas giyemezdi."
Vezir kafasını kasımıs."Peki, altılara altı katmayınca, otuz ikiye yetmiyor ne demek?..."
Adam, bu soruya cevap vermek için de bir yüz altın daha almıs.
"Padisah, altı aylık yaz döneminde çalısmadın mı ki, kıs günü çalısıyorsun, diye sordu. Ben de, yalnızca altı ay yaz degil, altı ay da kıs çalısmazsak, yemek bulamıyoruz dedim."
Vezir bir soru daha sormus... "Geceleri kalkmadın mı ne demek?"
Adam bir yüz altın daha almıs.
"Çocukların yok mu diye sordu. Var, ama hepsi kız. Evlendiler, baskasına yaradılar, dedim..."
Vezir gene kafasını sallamıs. "Bir de kaz gönderirsem dedi, o ne demek..."
Adam gülmüs.

"Onu da sen bul..."

NOT: Bu yazi üyemiz Anesfe tarafından gönderimiştir

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

kuzeyinoglu

Administrator
<b>Administrator</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 24 Nisan 2008, Perşembe 01:07:50    Mesaj Konusu: Re: YOLUNACAK KAZ Alıntıyla Cevap Ver

alkış alkış bu kadar mükemmel bir yazı ve ders olabilir... çok teşekkürler Anesfe ve ZaKDaRiZa alkış

yazık vezire, yani kaz'a bi 100 altın versede anlamaz kazlığını herşeye bir yana adam ile padişahın konuşması bir harika alkış

"Şiddete Meyyalim Vallahi Dertten"
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^