Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Ah Yasemin... Ah
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Ah Yasemin... Ah

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 21 Şubat 2009, Cumartesi 00:17:33    Mesaj Konusu: Ah Yasemin... Ah Alıntıyla Cevap Ver

Bir tek şeye yanar içim, göynür özüm,

Genç yaşında ölenlere, gök ekini biçmiş gibi...

Yunus Emre

22 Ocak 2009 Perşembe…

Bunluyum…

Bir şey beni sıkıyor. Kıskaçtayım.

Dönem sonu… Öğrencilerin karnelerini, Takdir ve Teşekkür belgelerini hazırlıyorum. Genel ağ bazen yavaşlıyor. Yaptığım iş aksıyor.

Bunalımım öfkeye dönüşüyor!

Akşam, eve gidince doğruca yatak odasına geçtim. Sırt üstü yatağa uzandım.

Eşim geldi, “Neyin var, hasta mısın?” diye sordu.

Aslında hasta değilim; bir şeyim de yok. Ama beni sıkan, cendereye alan bir şey var!

Ah onu bilebilsem…

23 Ocak 2009 Cuma…

Okuldayım…
Sıkıntım devam ediyor. Hem de garip bir biçimde devam ediyor.

İyi gelir düşüncesiyle bir aspirin sulandırıp içiyorum.

Öğrencilerimiz heyecanla karnelerini bekliyorlar. Son hazırlıkları da tamamlıyorum. Her şey hazır, öğrencilerimize karnelerini verebiliriz…

Müdür beye gittim. Müdür bey, karneleri öğlen sonrası vereceğimizi söylüyor.

Abdest alıp Cuma namazı için camiye gittim.

İmam kürsüde vaaz veriyor. Ama onu dinleyemiyorum.

Kafam bir şeylerle meşgul…

Okuldaki işlerimi bitirdim. Boş duramam. Bir şeyler okumalıyım…

Elimde Victor Hugo’nun BİR İDAM MAHKÜMUNUN SON GÜNÜ adlı romanı.

İdam hükümlüsü bir insanın dramını gözler önüne seriyor. Bunu bitirmeliyim.

Kitap bitiyor…

Eve geldiğimde torunlarımı görüyorum. Koridorda oynuyorlar. Aman Ya Rabbi, bu ne kadar güzellik, bu ne kadar masumiyet… Metehan koşarak bana geliyor. Mehmet Can da onu takip ediyor.

Onları kucakladım. Yanaklarından doyasıya öptüm.

Birden sıkıntılarım kayboldu.

Adeta kendime geldim.

Yatağa girerken biraz daha huzurluyum… Yarın tatil, diyorum kendi kendime. Biraz geç kalkarım…

24 Ocak Cumartesi…

Yine huzursuz uyandım.

Sabah ezanı okunuyor. Müezzin Arapça “Namaz, uykudan hayırlıdır” diyor. Bu ilahi çağrıya icabet ediyorum.

Tekrar yatağa girdim. Ama uyuyamadım.

Her sabah kalktığım saatte yine kalktım.

Tıraş oldum. Kahvaltı ettim.

Bunlu bir şekilde Öğretmen Evi’ne gittim.

Günlük gazeteleri gözden geçirdim.

Hep aynı haberler: Ergenekon Terör Örgütü(!) davası, ekonomik sorunlar. ABD’nin yeni başkanı Obama’nın Beyaz Saray’daki ilk günleri. Cinayet haberleri…

Saat 13.00 civarında Taksim yokuşundayım.

Hava güzel. Yürüyerek eve çıkıyorum.

Yokuşun başında karşı taraftan tanıdık bir yüz dikkatimi çekiyor. Yasemin aşağı iniyor…

O da beni görüyor.

Beni görünce, daima gülen yüzünde güller açıyor…

Benim bulunduğum tarafa geçiyor.

“Hocam nasılsınız?” diye soruyor.

Teşekkür ediyorum.

Elini uzatıyor, ben de elimi uzatıyorum. Zarif bir şekilde elimi tutuyor. Sonra boynuma sarılıyor.

Hatırını soruyorum. Bir solukta okulu bitirdikten sonra kendi alanında yüksek lisans yapamadığını, ama İşletme alanında yüksek lisansa devam ettiğini söyledi. Doğalgaz işi yapan bir şirkette çalıştığını ilave etti.

Sonra öğretmen olan kızımı sordu. “ Vahide hâlâ Erzurum’da mı?” dedi.

Kızımın Erzurum’da sadece bir dönem kaldığını söyledim. Evlenip Trabzon’a geldiğini ilave ettim.

Mutlu oldu.

Dede olduğumu söyledim. Dünyalar tatlısı iki torunumun isimlerini duyunca mutluluğu bir kat daha arttı.

“Hocam, bir gün Fen Lisesi’ne ziyaretinize geleceğim.” Dedi.

“Şeref verirsin, Yasemin Hanım. Her zaman beklerim.” Dedim.

Nazikçe elini uzattı. Tekrar boynuma sarıldı. Eşime selam gönderdi.

Duygulandım…

Sıkıntım azaldı.

Eve gittim…

1990 yılı Eylül ayı.

Kırşehir’den tayinim çıkarak Trabzon’a geldim. Akçaabat Derecik İlköğretim okulunda Türkçe öğretmeni olarak göreve başladım.

Her gün Derecik’e gitmek için Boztepe mahallesinden Moloz’a iniyorum. Oradan dolmuşa binip Derecik’e gidiyoruz. Dönüşte aynı güzergâhı takip ederek eve dönüyorum.

Merkez postane sırasında ünlü bir markanın ayakkabı dükkânı açıldı.

Vitrine bakarken birden içerideki kıza gözüm ilişti…

Ben bu güler yüzlü kızı bir yerden tanıyordum! Bu dünyalar güzeli kız kimdi acaba?

İçeri girdim. Hayırlı olsun dedim.

“Sağ ol hocam. Hoş geldiniz!” cevabıyla karşılaştım.

Aşağı yukarı kızımla yaşıt olan bu kız beni tanıyordu ki bana “Hocam” diye hitap etmişti.

Kafamı kaldırıp yüzüne dikkatlice baktım.

Evet, bu “AKTAŞ”lardan biri; ama kim?

Karşımdaki bu sempatik hanımefendi merakımın zirveye çıktığını anlamış olmalı ki “Hocam ben Yasemin AKTAŞ! Halil AKTAŞ’ın kızıyım!” diye kendini tanıttı.

Oturdum; bana çay söyledi. Kısa hal hatırdan sonra sohbet koyulaştı.

Kız kardeşimin ortaokuldan sınıf arkadaşı olduğunu söyledi.

Samimi ve candandı.

Kendi kendime “Aferin Yasemin’e; Oymalı’dan kalkmış gelmiş, kendine bir iş bulmuş. Burada hayata tutunmaya çalışıyor.” Dedim.

O dükkân kapanıncaya kadar sık sık yanına uğradım.

Ne zaman yanına gittimse hep güler yüzlüydü, hep zarifti.

Ayakkabıcı kapanınca başka bir yerde çalışmaya başladı. Beni iş yerine davet etti.

Ama yeni işinde bir türlü Yasemin’i ziyaret edemedim!

Fakat şehirde ara sıra karşılaştık, selamlaştık.

O beni bir ağabey olarak bildi, ben de onu kendi kızım, kız kardeşim kadar çok sevdim.

Her karşılaşmamızda mutlaka eşime selam gönderdi.

Daha sonra Oymalıtepe Net açıldı.

Tüm Oymalıtepelilerin buluşma noktası oldu.

Ben de bu sitede yazmaya başladım.

Bir gün bir olumsuzlukla karşılaştım ve artık siteye yazı göndermeme kararı aldım.

Kızgındım.
Halil abi aradı. Bir yanlış anlama olduğunu anlatmaya çalıştıysa da ikna olmadım!

Gazetelere, dergilere yazmaya devam ediyordum.
Bir gün telefonum çaldı.
Karşımda Yasemin vardı.

Önce hal hatır sordu. Sonra da küskünlüğümün sebebini…
Ortada bir yanlış anlamanın olduğunu, gerekçeleriyle uzun uzun anlattı.

Karşımda nezakette zirveye çıkmış bir hanımefendi, çok değer verdiğim bir insan vardı. İkna oldum. Kendisine yazı göndereceğimi söyledim.

Onun ricasını kıramazdım…

Hemen bilgisayarın karşısına oturdum. Kısa bir yazı yazdım ve (YENİDEN MERHABA DERKEN) MSN üzerinden kendisine gönderdim.

Yayınladı. Sonra da teşekkür etti.
Her yazımdan sonra güzel duygular içeren elmekler (mail) gönderdi.

Gerçi yazılarım fazlaca okunmuyordu ama Yasemin’in hatırı için yazı göndermeye devam ediyordum.

25 Ocak Pazar…

Yine huzursuzum…

Son hafta iki eser okudum:

Biri Mustafa KUTLU’nun HUZURSUZ BACAK, diğeri Victor Hugo’nun BİR İDAM MAHKÜMUNUN SON GÜNÜ…

Acaba bu eserler mi beni etkiledi de böyle huzursuzum.

Yok, bu çok uzak bir ihtimal…

Kahvaltıdan sonra amaçsız bir şekilde Uzunsokak’ı arşınlayarak Öğretmen evine gittim. Günlük gazetelere kısaca baktıktan sonra çıktım.

Eve döndüm. Normalde bu saatte eve dönmem…

Televizyonu açtım. Saat 11.30 civarı. Bir son dakika haberi geçiyor: Zigana’da çiğ düştü. Çiğ altında en az 12 kişi var. Trabzon’dan Zigana’ya çıkan dağcılar çiğe yakalandı!

Aman Allah’ım! Bunların içinde tanıdık birileri var mı acaba? Günlerce süren bunalımlarımın sebebi bu mu Allah’ım?

Dağcı öğrencilerim var. Kimi eczacı, kimi doktor… Hafta sonları geziler düzenliyorlar. Oğlum da ara sıra onların gurubuna katılır, hafta sonları gezerlerdi…

Birkaç yere telefon ettim. Giden gurup benim öğrencilerim değil…
Biraz ferahladım…

Ama bu uzun sürmedi. Kızım çiğ altında kalanlardan birinin de Yasemin olduğunu söyledi.

“Olamaz!” diye bir çığlık attım! Daha dün Yasemin’le konuşmuştum! Olamaz!

Hemen Cengiz’i aradım. Sesi tedirgindi. “Torul’a gidiyoruz, Yasemin’de hayat belirtisi varmış…”

İnşallah Allah’ım, inşallah… Diye dua ediyorum.
Yasemin dirençli bir kızdır, kardelendir; dayanır! Diyorum kendi kendime.
Durmadan dua ediyorum…

Bir saat sonra tekrar Cengiz’i arıyorum. Müjdeli haber bekliyorum. Sesi ağlamaklı. “Maalesef Yasemin’i kaybettik ağabey!” diyor.

İçim cız ediyor!

Çığlığım, “Ah Yasemin, ah!” şeklinde…
Yasemin, ne kadar da hayat doluydu, ne kadar sevecendi…
Ama Rabbimin emri öyle; kim ne yapabilir ki!

Kadim dostum Ahmet’in acısı küllenmeden olağanüstü meziyetleri olan bir kardeşimizi kaybetmek ne kadar acı!

Ahmetler, Yaseminler kolay yetişmiyor…

Gayri ihtiyari Yahya Kemal’in RİNDLERİN ÖLÜMÜ şiiri dökülüyor dudaklarımdan.
Hafız’ın kabri olan bahçede bir gül varmış;
Yeniden her gün açarmış kanayan rengiyle.
Gece, bülbül ağaran vakte kadar ağlarmış
Eski Şiraz’ı hayal ettiren ahengiyle.

Ölüm asude bahar ülkesidir bir rinde;
Gönlü her yerde buhurdan gibi yıllarca tüter.
Ve serin serviler altında kalan kabrinde
Her seher bir gül açar, her gece bir bülbül öter.

Pazar günü beyaz ölüm pek çok değerimizi aldı götürdü.
Rabbim, başta anneleri ve babaları olmak üzere tüm sevenlerine sabırlar versin.

Hepsinin mekânı cennet olsun.

Ruhları şad olsun…

Hasan BEŞER

beserhasan@hotmail

kaynak: Yomra haber gazetesi

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

ASLI

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 21 Şubat 2009, Cumartesi 14:34:49    Mesaj Konusu: Re: Ah Yasemin... Ah Alıntıyla Cevap Ver

ağlamak ağlamak Okurken gözyaşlarımı tutamadım hepimiz seni çokk özlüyoruz seni asla hiçbir zaman unutmayacağız kalbimizde içimizde sevgiyle dualarla yaşayacaksın herkesin sevgilisi sevgi abidesi Karayelimiz inanıyorum ki şimdi çok güzel yerdesin ve mutlusun kırmızı gül eminim bir yanın burada bizimle bizde dualarımızla senin yanındayız Yasemin kırmızı gül ruhun şad olsun cennette buluşmak dileğiyle ağlamak kırmızı gül

Halil abi acını yürekten paylaşıyorum senin kadar değil belki ama benimde canım acıyor artık dualarla yanında olacağız Yaseminin Allah sabır versin sizlere biz sevenlerine hepimize ağlamak kırmızı gül
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Bir_Beyaz_Mendil

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: samsun

MesajTarih: 21 Şubat 2009, Cumartesi 15:50:27    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

ağlamak ağlamak ağlamak ağlamak ŞEHİTLER ÖLMEZ... "SEVGİLİ ^^KaRaYeL^^" KALBİMİZDESİNNN... ağlamak ağlamak ağlamak ağlamak
kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül
Resmi büyütmek için üzerine tıklayın.

SEN DEĞERLERİNLE, SONSUZA DENK YAŞAYACAKSIN... SEVGİLİ KARDEŞİM "YASEMİN AKTAŞ" RAHAT UYU... alkış alkış alkış alkış
(Çok sevdiği şarkılardan bir tanesiydi)
Gün biter gülüşün kalır bende
Anılar gibi sürüklenir bulutlar
Ömrümüz ayrılıklar toplamıdır
Yarım kalan bir şiir belkide
ağlamak ağlamak ağlamak ağlamak
Aykırı anlamlar arayıp durma
Güz biter sular köpürürde köpürürde
Kapanmaz gülüşün açtığı yara
Uçurum olur cellat olur her gece
Her gece yeni yeniden bir talan başlar
Acı ses olur ses deli bir yagmur
Eski bir eylüle gireriz böylece
Gün biter gülüşün kalır bende

Evet sevgili kardeşim ^^KARAYEL^^ gün bitti gülüşün kaldı bende... ağlamak Mekanin cennet olsun sevgili kardeşim seni asla unutmayacağız... kırmızı gül ağlamak

CENAZE TÖRENİNE AİT DİĞER RESİMLERİ BU LİNKTEN GÖREBİLİRSİNİZ...
http://www.yomrahaber.com/site/yasemin/index.html

Gün biter gülüşün kalır bende...---->^^KaRaYeL^^
Başa dön

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 23 Şubat 2009, Pazartesi 01:13:43    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Paylasimdada anlatildigi gibi Yaseminler kolay yetismiyor seni asla unutmayacagiz ^^Karayel^^ ......... ağlamak ağlamak
Başa dön

gecem

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 23 Şubat 2009, Pazartesi 18:06:48    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

ağlamak ağlamak ağlamak ağlamak Mekanin cennet olsun KaRaYeL... ağlamak ağlamak ağlamak

Evet Sıradan Biriyim Ama Ön Siradan...!!!!
Başa dön

melek225

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 02 Mart 2009, Pazartesi 20:10:11    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

o kadar şaşkınım ki ne yazacağımı bilmiyorum.Başın sağolsun halil amca ben melek siteye daha bugün baktım ve kızınızın ziganada şehit olduğunu öğreniyorum.O kadar üzgünüm kü ne söyleyeceğimi ne yazacağımı bilmiyorum.Sana nasıl ulaşacağımı bilmiyorum,bende olan telefon numaranız çalmıyor eğer mesajımı okursanız size tekrardan başımız sağolsun diyorum.Çok üzgünüm ağlamak ağlamak Mekanı cennet olsun.... kırmızı gül kırmızı gül ağlamak ağlamak ağlamak kırmızı gül
Başa dön

BLaCKSeAGiRL

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 08 Mart 2009, Pazar 23:23:34    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

seni hic unutmayacagiz Yasemin
Başa dön

sozakyuz

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 10 Mart 2009, Salı 20:14:46    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Sadece sözün bittiği yerdeyim.Acının tarifi olmadığı gibi ,gidenlerin arkasından üzüntününde anlatımı olmuyor.Kaybedilenlerin sevgisi çok büyük olunca,acısıda çok büyük oluyor,acıtıyorve çok ağlatıyor.....
Kabrin nur,mekanın CENNET olsun,güzel kardeşim...
Başa dön

sozakyuz

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 10 Mart 2009, Salı 20:15:09    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Sadece sözün bittiği yerdeyim.Acının tarifi olmadığı gibi ,gidenlerin arkasından üzüntününde anlatımı olmuyor.Kaybedilenlerin sevgisi çok büyük olunca,acısıda çok büyük oluyor,acıtıyorve çok ağlatıyor.....
Kabrin nur,mekanın CENNET olsun,güzel kardeşim...
Başa dön

MaviNick

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 15 Mart 2009, Pazar 11:01:04    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İfade etme ve yazma kabiliyetim duygularımı aktarmaya asla yeterli değil.

Çok sevdiği yüce dağlarda,ıslık çalarak adaşını arayan karayel rüzgarlarının, hissettiklerimi
O’na ulaştıracağını ve ^^ KaRaYeL^^ in beni anlayabileceğini ümit ediyorum.

Kimbilir belki birgün o dağlara tırmanırsam aynı rüzgarlar kulağıma, bu hissedişin işareti olarak,
bütün içtenliği ile O’nun “Mavinickkkkkkkkkkkkk” diyen sesini getirir.........

.........
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 19 Mart 2009, Perşembe 12:56:42    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Mekanin cennet olsun seni özleyeceğiz ve unutmayacağız ağlamak

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 30 Temmuz 2009, Perşembe 21:38:56    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 30 Temmuz 2009, Perşembe 23:37:56    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

ağlamak ağlamak

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Sizin Kaleminizden... Köşe Yazıları... Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^