Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Kazım KOYUNCU Şarkı Sözleri
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Kazım KOYUNCU Şarkı Sözleri
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Türkçe ve Yabancı Şarkı Sözleri Türkçe ve Yabancı Şarkı Sözleri
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 27 Mart 2008, Perşembe 09:17:22    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Memisinapi Ma

Ôeyaûi ezmocepesüani memisinapi
Şüurinapesüani momplum şüimişa
Mişüun si ti xvala re
Xvala re şüimi şuüu
Memisinapi hini
Gonwi him wupi odape
Memisinapi na iyupe
Meyoxvi him méudişi üidape
Evelisüanişi isinapi a wulu
Doloxesüani na onpe momplum şüimişa
Mişüun si ti xvala re
Xvala re şüimi şuüu

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 27 Mart 2008, Perşembe 09:20:50    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ma A Üoçi Vore

Zuğa üinöepe şüala
Evusûumtu zuğa cindo
Ma a üoçi vore
Ordo öumanepe nosi gverdi
Si uncire a bere ore
Ğura mekaderi
İûur xeleri iyare
Vana uxeleri
İûur süida naüu yaüininna
Ğura ti hiüu
E ho
Ma a koöi vore
Leba lumcepeşi

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 27 Mart 2008, Perşembe 09:25:13    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Koçari

Kulani çiçku çiçku
Muço lukuşi morçi
Kapulas mogigidap
Monkata var na çorçi

Yur katişi gomalu
Skanişeni meptkoçi
Dido xelebas vore
Kudi n8aşa yeptkoçi

O nenni koçari
Kodopskidi beçayi
Bozo si ekçopayi
O nenni koçari

Skanda razi vartaşa
Nana baba maptkoçi
E nazoba skanite
Ma nosis mejamptkoçi

Çkvapes nusimini do
Ma muşeni memtkoçi
Si na coxo gegodu
Namuren ya nam koçi

O nenni koçari
Kodopskidi beçayi
Bozo si ekçopayi
O nenni koçari

Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 27 Mart 2008, Perşembe 09:28:51    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Karşıya Çifte Çamlar

Evun alti arpalık oy evun ne kalabaluk
Oy oy oy oy
Yarum sen de varmidur oy benum gibi sevdaluk
Oy oy oy oy
Yarum sen de varmidur oy benum gibi sevdaluk
Oy oy oy oy

Karşiya çifte çamlar oy sakizi yere damlar
Oy oy oy oy
Sevup alamiyanin oy yüreğini buz bağlar
Oy oy oy oy
Sevup alamayanin oy yüreğini buz bağlar
Oy oy oy oy

Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 27 Mart 2008, Perşembe 09:31:09    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Kız Sen Yaşayamazsın ( Ka Tun Mita Xendasoç )

DİLERİ KIZ SEN YAŞAYAMASSIN
YAŞAYIPTA GÜLMEYESİN
SEN EVLENDİĞİNDE
IŞIK VE ÇİÇEK OLMAYASIN

KIZ CEFUKAYA ÇIKTIĞINDA
KUMAR AĞACINDAN YAPRAK KOPART
SIRTINI AŞANA KADAR
TEKRAR TEKRAR GERİ BAK

Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 27 Mart 2008, Perşembe 09:33:21    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ka Tun Mita Xendasoç

KA TUN MİTA XENDASOÇ
XENDAS UZİZAĞİSOÇ
TUN U GARKEVİSANA
LUS U ZEĞİK ELLİSOÇ

KA CEFUKANU ELLES
LAŞE3AN DEEP KAŞA
İNCUK OĞEYEDOSNİS
MEMAL MEMAL YEDAŞA

Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 27 Mart 2008, Perşembe 09:38:06    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

K3aperi Oropa

Viduşunam
Mu dosüudu
Süani şüala na voçodinit
Ndğalepeşa
Si dopxvi şüule
Mutu goiktuyi
Si kodopxvi mara
Mişüun
Va kéu xurasüani
Ma vore mara
Va kéun xuraşkimi
E do mu
Xolo a üale şura
Momaûen
Guri dudi oüomaûaxen
Kéaperi ora
Kéaperi oropa

Nena : M.B.Beşli
Üaide: G.Tanç

ÇÜRÜMÜŞ AŞK

Düşünüyorum
Ne kaldı
Seninle bitirdiğimiz
Günlerden
Seni gömdükten sonra
Bir şey değişti mi
Seni gömdüm ama
Biliyorum
Çürümedi bedenin
Ben varım ama
Çürümüyor bedenim
Peki ne
Yine bir yerden bir koku
Vuruyor
Kalbim başım kırılıyor
Çürümüş zaman
Çürümüş aşk

Söz : M.B.Beşli
Müzik : G.Tanç

Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 27 Mart 2008, Perşembe 09:41:20    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İşte Gidiyorum

İşte gidiyorum
Birşey demeden
Arkamı dönmeden
Şikayet etmeden
Hiçbirşey almadan
Birşey vermeden
Yol ayrılmış, görmeden gidiyorum

Ne küslük var ne pişmanlık kalbimde
Yürüyorum sanki senin yanında
Sesin uzaklaşır herbir Adımda
Ayak izim kalmadan gidiyorum

Gerdiğin tel kalbimde kırılmadı
Gönülkuşu şarkıdan yorulmadı
Bana kimse sen gibi sarılmadı
Işığımız sönmeden gidiyorum

Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 27 Mart 2008, Perşembe 09:46:23    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İgzas

İgzas
Xvala
Ulun
Süidamuşi va meçu şuri him
Gurimuşi iucu
Moxûi uwu himus
Gema, zuğa do abja
İduşunu
Vida
Va moxelu ham kiana ma
Bzirareyi ôeya
A dixa
Dixo-wunate na dolovincirare
A leûa
Vidiüoyi ôeya ôetraşa
Doviyiüoyi ôeya leûa cari

Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 13 Kasım 2008, Perşembe 07:41:25    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

çok güzel bir paylaşım..HALİL abim eline sağlık..affınıza sığınarak bende biyografisini buraya yapıştırıyorum.ayrıca sizden isteğim ;domi vamis şarkısının türkçeye çevrilmiş halini bulamadım,bulup çevirebilen varsa çok sevinirim. saygılar
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 13 Kasım 2008, Perşembe 07:42:59    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

KAZIM KOYUNCU

Artvin'in Hopa ilçesine bağlı Sugören köyünde doğdu. Müziğe ortaokul birinci sınıfta mandolin çalarak başladı. Çocukluğu, "üstadım" dediği, "Kemençeci Yaşar" lakabı ile tanınan Yaşar Turna'nın yanında türkü dinleyerek geçti. İstanbul'a üniversite eğitimi için geldikten sonra müzikle yoğun olarak uğraşmaya başladı. İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi'nden siyasi nedenlerle ayrıldı. 20 yaşında iken, 1992'de Ali Elver'le "Dinmeyen" adlı rock müzik grubunu kurdu ve profesyonel müzik yapmaya başladı. Daha sonra Lazca müzik yapmak için bu gruptan ayrılsa da rock'tan kopamadı ve Laz etnik müziğini rock tabanlı yorumlamaya başladı. 1993'de Mehmedali Barış Beşli ile, Lazca müzik yapmak amacıyla Şuku grubunu kurdu. İki arkadaş bir yıl sonra aralarına İlhan Karahan ve Metin Kalaç'ı da alarak grubun adını Zuğaşi Berepe (Denizin Çocukları) dönüştürmüş ve 1995 başında Va Mişkunan (Bilmiyoruz) albümüyle Lazca rockın ilk örneğini vermişti. Plak şirketleri ise bu soundu 'Soft Laz Rock' diye tanımlıyordu. Dört yıl içinde Zuğaşi Berepe, kamuoyuna pek yansımasa da önemli işler yaptı ve konserlerle hedefini gerçekleştirmeye çalıştı. Bu etkinliklerden Brüksel konseri sırasında canlı kayıt edilen parçaları, kısıtlı sayıda bastırdıkları Bruxel Live (1998) adlı albümde bir araya getirdiler.
Gruptaki eleman sayısı arttıkça müzikal yapı da güçlenmişti. Kazım Koyuncu (vokal, akustik gitar), Cafer İşleyen (bass, vurmalılar, flüt), Gürsoy Tanç (elektrikli gitar), Uğurcan Sezen (klavye), Zülküfil Murat Dilek (davul), Metin Kalaç (kayıt) Lazcayı yaşatmanın yanında aşk şarkılarına katılan sert söylemli yapıtlar ve modern rock anlayışı üzerine oluşturdukları çizgiyle de kabul görmeye başlamışlardı. 1998'de de İgzas (Gidiyor) adlı albümlerini cikardilar. Albumde Yedi Lazca, bir Hemşince, bir de Türkçe sözlü parçadan oluşan albümün müzikal zenginliği, rockın çeşitli tonları arasında akıllıca gidip gelen sounduyla 1998'in en iyi yerli yapıtlarından biri oldu. Igzas Lazca'nın öne çıktığı kültürel bir misyonun yanında sıkı bir rock albümü özelliği de taşıyordu . İgzas albumunun diğer bir özelliği ise, doğayı katledecek Çamlıhemşin'deki Fırtına Deresi'nin üzerine yapılacak santrale karşı kampanyayı desteklemesiydi. Grup 1999 yılında dağıldı.

Kazım Koyuncu, tek başına müziğe devam etti ve Salkım Söğüt adlı projelerin ikincisinde 3 şarkıyla yer aldı. 2001'de Viya adlı ilk solo albümünü çıkardı. Daha sonra Kanal D televizyonunda yayınlanan ve çok sevilen Gülbeyaz adlı dizinin hem müziklerini yaptı, hem de dizinin bazı bölümlerinde oyuncu olarak görev aldı ve bundan sonra yurt çapında tanınmaya başlandı. Daha sonra da Kemal Sahir Gürel ile birlikte Sultan Makamı adlı televizyon dizisinin müziklerini hazırladı.

Karadeniz müziğinin güçlü temsilcilerinden Fuat Saka, Volkan Konak ve Bayar Şahin ile birlikte düzenledikleri, büyük ilgi gören Hey Gidi Karadeniz konserler dizisinin de öncülüğünü yaptı. Nisan 2004'te çıkardığı ikinci solo albümü Hayde, sanatçının popülaritesini daha da arttırdı. Anadolu Rock'a kayan soundla ürettiği müziği kısa sürede büyük ilgi görüp, yaptıkları geniş kitlelere tam ulaşmaya başlamıştı ki hastalandı.Hayde aalbumunu kapaginda yadigi yazida:

.... Bu arada; hiç başımızdan eksik olmayan gökyüzüne, günün karanlık saatlerine, ara sıra kopsa da fırtınalara, bir gün boğulacağımız denizlere, eski günlere, neler olacağını bilmesek de geleceğe, kötülüklerle dolu olsa bile tarihe, tarihin akışını düze çıkarmaya çalışan tüm güzel yüzlü çocuklara, Donkişotlar 'a, ateş hırsızlarına, Ernesto "Ç´e" Guevara'ya, yollara-yolculuklara, sevgililere, sevişmelere, sadece düşleyebildiğimiz olamamazlıklara, üşürken ısınmalara, her şeyden sıcak annelere, babalara ve tadını bütün bunlardan alan şarkılara kendi sıcaklığımızı gönderiyoruz. Kötü şeyler gördük. Savaşlar, katliamlar, ölen-öldürülen çocuklar gördük. Kendi dilini, kendi kültürünü, kendisini kaybeden insanlar, topluluklar gördük. Yanan köyler, kentler, ormanlar, hayvanlar gördük. Yoksul insanlar, ağlayan anneler, babalar, her gün bile bile sokaklarda ölüme koşan tinerci çocuklar gördük. Biz de öldük. Ama her şeye rağmen bu yeryüzünde şarkılar söyledik. Teşekkürler dünya. ...

diyerek belkide en buyuk korkusu olan kanser hastaligina yakalanacagi ihtimaliyle onceden veda etti dunyaya.

2004'ün sonlarında akciğer kanseri teşhisi konuldu ve tedavi görmeye başladı. 25 Haziran 2005'de, 33 yaşında, tedavi gördüğü Amerikan Hastanesi'nde yaşamını yitirdi. Ölumunden sonra bir kültür merkezi açılması projesi oluşturuldu.”Dünyada Bir Yerdeyim” isimli albümünü yayınlama sürecinde, albümden elde edilecek olanakların Kazım Koyuncu ismini taşıyacak bir projeyle, kültür sanat alanına aktarılacağı açıklandı ve çalismalar hala devam ediyor.
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 13 Kasım 2008, Perşembe 08:35:02    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Zafer Ersoy cok tesekkur ederim cok iyi oldu emegine yuregine saglik. Domi vamis turkusunun turkcesinide bulmaya calisacagim. ilgin icin cok cok tesekkurler. Dizi yazilarinada bayiliyorum cok faydali. Birine faydali olabilmek cok cok guzel bir sey tesekkurler.

Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 13 Kasım 2008, Perşembe 09:50:38    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

emeğinize sağlık arkadaşlar çok güzel gidiyor
abim çoğu parçası lazca olunca bizde anlamıyoruz doğal olarak
ama anlamamıza gerek yok bazende o ses o tını insanı sürüklüyor içine doğru çekiyor

alkış alkış
kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 13 Kasım 2008, Perşembe 10:07:40    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

helede tsira var anlamak hiç önemli değil..hangi dilde söylerse söylesin insanı derinden etkiliyor
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

MesajTarih: 13 Kasım 2008, Perşembe 11:22:06    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Tsira'yi Turkce siyelk buraya alayim zafer ersoy.

Tsira *

Bağis vordi vardi âiri
Nana éira kogale
3ilvad moüod vamaéopu
Nanaia éira kogale
3ira éira nanaia éira kogale

Muöod mapşaliak teşi
Nana éira kogale
Süan üoropak ma omöopu
Nanaia éira kogale

Si vardisu uçguku do
Nana éira kogale
Tişen goévangvrdişnero
Nanaia éira kogale

TSİRA

Bahçedeydim gül gördüm
Tsira kız kurbanın olayım
Koparmak istiyordum, koparamadım
Nanaia kız kurbanın olayım

Kırlangıçlar gibi
Senin sevdan sardı beni
Tsira kurbanın olayım

Sen gülden daha güzelsin
Bu yüzden tüm sözlerim, övgülerim
Tsira kurbanın olayım

Söz: Anonim(megrelce)
Müzik:İ. Bobohidze
Düzenleme: İberya Özkan, Kazım Koyuncu

Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Türkçe ve Yabancı Şarkı Sözleri Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki
3. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^