Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - __kabirden kalkış__
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

__kabirden kalkış__

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

murat6108

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: trabzon

MesajTarih: 16 Ocak 2009, Cuma 21:17:20    Mesaj Konusu: __kabirden kalkış__ Alıntıyla Cevap Ver

--------------------------------------------------------------------------------

Hz. Muaz, Nebe suresinin (Sura üflendiği gün takım takım kabirlerden kalkıp Mahşere geleceksiniz.) mealindeki 18. ayet-i kerimenin tefsirini Peygamber efendimize sormuş ve şu cevabı almıştır:

(Kıyamette ümmetim 12 sınıf olarak haşredilecektir:

1- Kabrinden karnı yılan ve akreplerle dolu haşredilecek olan, zekât vermiyen.

2- Domuz suretinde haşredilecek olan, namaza gevşeklik gösteren.

3- Ağzından kan gelerek haşredilecek olanlar, alış-verişte yalan söyleyip aldatanlardır.

4- El ve ayakları kesik haşredilecek olan, komşularına eza edendir.

5- Leşten daha pis kokar hâlde haşredilecek olanlar, ALLAHü teâlâdan
korkmayıp gizlice günah işleyendir.

6- Dili kesik haşredilecek olan, yalan söyleyen, yalancı şahidliği yapan.

7- Dilsiz haşredilecek olan, haklı bir şahidliği yapmıyan.

8- Avret yerinden irin akarak haşredilecek olan, zina eden.

9- Karnı ateşle dolu haşredilecek olan, haksız yere yetim malı yiyen.

10- Yüzleri kızarmış; gözleri yerinden fırlamış; dişleri öküz boynuzu gibi sivrilmiş; dudağı karnına, karnı da uyluğuna sarkmış bir şekilde haşredilecek olanlar, içki içenlerdir.

11- Cüzzamlı, baraslı haşredilecek olan, ana-babasına asi olan.

12- Yüzü dolunay gibi haşredilecek olan, Sıraı şimşek gibi geçip, iyi işler yapan, namazı cemaatle kılan ve günaha tevbe edip ölendir.) [Tibyan]

Burada bildirilenler, günah işleyip de tevbe etmeden ölenler içindir. Tevbe edenler veya sevabı günahından daha fazla olan kimseler o şekilde
haşredilmezler.

(Hac edip de, beni ziyaret etmiyen bana cefa etmiş olur.) [M. Ledünniyye]

(Beni vefatımdan sonra ziyaret eden, hayatımda ziyaret etmiş gibidir.) [Beyhekî]

(Kabrimi ziyaret edene, şefaatim vacip olur.) [İbni Huzeyme]

(Sadece beni ziyaret için gelene kıyamette şefaat etmem vaciptir.) [Taberânî]

(İmkânı varken, beni ziyarete gelmiyen, bana cefa etmiş olur.) [İ.Neccar]

(Sevap umarak beni ziyaret eden, kıyamette bana komşu olur.) [M. Ledünniyye]

YA RABBİ. Sen mahşer gününde yüzü ak olanlardan eyle bizileri…

SEN RAHMAN VE RAHİMSİN.SEN TÖVBELERİ KABUL BUYURANSIN. Amin.

_GÜLEREK GÜNAH İŞLEYEN AĞLAYARAK CEHENNEME GİDER_
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder MSN Messenger

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 17 Ocak 2009, Cumartesi 13:17:04    Mesaj Konusu: Re: __kabirden kalkış__ Alıntıyla Cevap Ver

amin

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

=FLOWERS=

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 17 Ocak 2009, Cumartesi 13:17:57    Mesaj Konusu: Re: __kabirden kalkış__ Alıntıyla Cevap Ver

aminnn....

<div> __________ EDEP ile gelen LÜTUF ile gider __________</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> İslam ve İnsan... İbadetler ve Dini Konular Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^