Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Mantık Sorusu
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Mantık Sorusu
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Bilmeceler - Zekâ Soruları Bilmeceler - Zekâ Soruları
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 09 Ocak 2009, Cuma 01:22:03    Mesaj Konusu: Mantık Sorusu Alıntıyla Cevap Ver

MANTIK SORUSU soru

4 kişi bir derenin yanına gelirler. Derenin kıyısında bir kayik vardir ve bu kişiler karşıya geçmek istiyorlar ama bazı engeller var;

- Aynı anda kayığa en fazla 2 kişi binebilir.
- Kürek kullanma hızlarindaki farklılıktan dolayı, bu kişilerden biri 1 dk.da, diğeri 2 dk.da, öteki 5 dk.da, sonuncu da 10 dk.da dereden karşıya geçebiliyor.

SORU : Bu 4 kişinin hepsi en az kaç dk. sonra derenin karşısında olabilir?

* * *

(Soruyu doğru ve açıklayıcı bir şekilde cevaplayan ilk kişiye, küçük bir hediyem var. Kolay gelsin )

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

AYSELA

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 09 Ocak 2009, Cuma 01:36:19    Mesaj Konusu: Re: Mantık Sorusu Alıntıyla Cevap Ver

5 dakikada 4 kiside gecebilir...nasilmi? kayigi en hizli kullanan kisi digerlerini tek tek karsiya gecirir se en kisa zamanda hepsi gecmis olur. ilk gidiste birinci kisi gecerse bir dakika karsiya gidis, sonra bir dakika geri dönüs iki dakika olur, sonra ikinci kisi ve ayni sekilde ücüncü kisi ve kendisi toplam 5 dakika eder......tabiki bu benim cözümüm........
Başa dön

AYSELA

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 09 Ocak 2009, Cuma 01:37:13    Mesaj Konusu: Re: Mantık Sorusu Alıntıyla Cevap Ver

5 dakikada 4 kiside gecebilir...nasilmi? kayigi en hizli kullanan kisi digerlerini tek tek karsiya gecirir se en kisa zamanda hepsi gecmis olur. ilk gidiste birinci kisi gecerse bir dakika karsiya gidis, sonra bir dakika geri dönüs iki dakika olur, sonra ikinci kisi ve ayni sekilde ücüncü kisi ve kendisi toplam 5 dakika eder......tabiki bu benim cözümüm........
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 09 Ocak 2009, Cuma 02:48:06    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

yok bu böyle olmadi, ben siz internette sorunun cevabını bulmayin diye soruyu degiştireyim dedim ama meğer tamamen sorunun mantığını değiştirmişim, bu nedenle cevabı bulmak çok kolay olmuş...
AYSELA doğru cevap verdin tebrikler alkış ama ; soruyu doğru düzgün sorayım da öyle cevap ver , hediye o zaman

Diğer soruyu unutun, baştan soruyorum

* * *

MANTIK SORUSU (Bu defa hakiki mantık sorusu )

4 kişi bir yolun yanına gelirler. Yolun karşısına geçmek istiyorlar ama bazı engeller var.

- Aynı anda yolu 2 den fazla kişi geçemez. ( Burada mantık aramayın, başka birşey bulamadım )
- Sadece 1 el feneri var. ( Fener olmadan karşıya geçemezler. Uzaktan yolu fenerle aydınlatma kabul değil )
- Karşıya geçmek için, bu 4 kişiden biri 1dk. da, diğeri 2 dk.da, öteki 5 dk.da, sonuncu da 10 dk.da yolu yürüyebiliyor.

SORU : Bu 4 kişinin hepsi en az kaç dk. sonra yolun karşısında olabilir?

* * *

Oldu galiba, şimdi bulun cevabı bakalım?

Başa dön

AYSELA

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 09 Ocak 2009, Cuma 04:31:46    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Ben yine 5 dakika diyorum, cünkü bu kez de el fenerini en hizli yürüyen kisiye verirsek ve oda beraberinde birer kisi karsiya gecirirse 5 dakika da hepsi gecmis olmazmi ? Yani yine eski cevabim gecerli....Yalniz sunu belirtmek istiyorum ; hediye icin degil ilgimi cektigi icin yazdim, bütün mantik sorulari ilgimi cekiyor....
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 09 Ocak 2009, Cuma 04:45:28    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu kez ıskaladın AYSELA Bir daha düşün bakalım... kırmızı gül

Başa dön

ayandira

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: kocaeli

MesajTarih: 09 Ocak 2009, Cuma 09:15:34    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

BEN 19 DAKİKA BULDUM

<div>inşaALLAH derse yaradılan,inşa eder yaradan.</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

RePsA

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: BİLMİYOM

MesajTarih: 09 Ocak 2009, Cuma 09:24:46    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

bir kayıga 2 kişi biniyorsa....
dk toplamı 1+2+5+10
toplamda 4 kişi var
2 şer kişiden 1+10=11/2=5,5 dkk
diğer 2 kişi 5+2=7/2=3,5 dkk
toplam da 5,5+3,5=9 dkk

en az 9 dkk da karşıya gecerler toplamda

bu olabilirmi acabaa
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 09 Ocak 2009, Cuma 10:34:34    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

aman bu nasıl bir soru az uğraşayım dur

bir kağıt bir kalem bide hesap makinası (:

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

RePsA

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 09 Ocak 2009, Cuma 10:47:19    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

çok düşünme kahkaha

<div align="center">"..Ya yakmalı senin için biriktirdiğim tüm harflerimi..   Ya da yazmalı..<br>Kalemimle beraber bitene kadar "seni".</div>
Başa dön

ayandira

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: kocaeli

MesajTarih: 09 Ocak 2009, Cuma 15:03:17    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

EN AZ 17 DAKİKADA GEÇEBİLİRLER DAHA AŞAĞI OLMUYO

<div>inşaALLAH derse yaradılan,inşa eder yaradan.</div><br>
Başa dön

RePsA

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 09 Ocak 2009, Cuma 15:04:10    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

ozaman bırdaha hesap yaaplım desene

<div align="center">"..Ya yakmalı senin için biriktirdiğim tüm harflerimi..   Ya da yazmalı..<br>Kalemimle beraber bitene kadar "seni".</div>
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 09 Ocak 2009, Cuma 16:01:54    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

MANTIK SORUSU (Bu defa hakiki mantık sorusu )

sahte mantıktamı vardı nesliiii

19.4

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

=FLOWERS=

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 09 Ocak 2009, Cuma 19:44:57    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Bir kağıt kalemde ben alayım matematiğim zayıftır ama denerim en azından..

<div> __________ EDEP ile gelen LÜTUF ile gider __________</div><br>
Başa dön

AYSELA

Yeni Üye
Yeni Üye

MesajTarih: 09 Ocak 2009, Cuma 21:46:22    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

2+1+5+1+10=19 dakikada gecerler...
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Bilmeceler - Zekâ Soruları Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^