Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Temele Mektup
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Temele Mektup

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 22 Kasım 2011, Salı 14:00:14    Mesaj Konusu: Temele Mektup Alıntıyla Cevap Ver

Temele Mektup

Uy sevgili uşağum. Allahın Selami üzerune olsun. Mektubumi çok yavaş yazayirum, çünki bilirumki,okuman zayuftur, çabuk okuyamazsun...

Benden sana sual edersen, Allahuma bin şükür iyiyum, yeni bir iş buldum. Emrimde 1500 e yakin adam var, hepside sessuz,sedasuz, kendi hallerinde. Ne iş pulduğumu sorarsan söyleyecegum patlama, mezarluk pekcisi oldum....

Geçtuğumuz hafta buraya iki defa yağmur yağdi.... Biri pazartesinden perşembeye öbüri da perşembeden pazara....

Bacın Emine bir uşak doğuracak. Daha erkekmidur, kiz midur pelli değil, haçan bu yüzden sağa dayi mi oldun, teyzemi oldun söyleyemeyirum...

Sağa kötü bir havadisim var... Pahriyede askerluk yapan 10 uşağıda kaybettuk. pindukleri deniz altı bozulmiş, motori durmiş, inmişler aşaği,denizaltuyi itikleyup, motoruni çalışturmak istemişlar...

Temel emicenda tükkan açti, o da 30 a aldığuni 25 e veruyi, sürümden kazanıyormuş...

Temeli muhtar seçtuk, akılli uşak... Gecen gün hepimizi zelzeleye karşı aşu etturdi. Temel hem akillidur hemde dürüsttur.Geçenlerde bir taksinun şöförü köye varmuş,muhtari arayi, meğer yolda bir tavuk ezmiş, sahibini sorayimiş. Muhtar Temel tavuga bakmış, “ha bu pizum değildur, bizum köyde yassı tavuk yoktur” demiş...

Geçen gün emicen kahveye girmiş. Üstü başı yırtıkmış. “Ne oldu?” diye sormuşlar ona.
"Kaynanami gömduk."demiş
Kahvedekiler, "İyi de bu halin ne?" diye sormuşlar.
"Biraz direndi de." Demiş emicen.
Bu emicen var ya ,çok severdi kaynanasıni çok…

Oğlum geçende babaannen eldi. Cenaze namazında emicen bir kenarda duruyormuş.
Soranlara,
“Pen cenaze namazi kilmasini pilmeyirum" demiş.
Bir müddet sonra kaynanası eldi. Namazda emiceni en ön sırada görenler,
“Hani sen çenaze namazı kılmasıni bilmeyidun?”
“Pu çenaze namazı teğil ki, payram namazı.”dedi.

Senin küçüğun Hasan’da çok akilli uşak çikti.Geçen gün tepeye varmiş elinde bir ip, sallayup duruyi. Anan “uy uşağum ne edeysun orda” demiş. O da “hava durumina pakayirum” demiş.Çektum oni akşam karşıma “anlat pakayim şu hava durumu işini” dedum. Anlattı, meğer ip sallanınca havanin rüzgarli olduguni ip ıslanınca da yağmur yağduğini anlaymiş. Çok akilli uşak vesselam...Sen o yaşta pek akilli değildun..

Senun gönderdiğun resmi alduk, pir yaninda Alaman erkek pir yaninda Alaman karisi, ortada sen. İyiki resmin arkasina “ortadaki benum” yazmişsun yoksam taniyamazduk.

Yaa iste böyle uşağum. Memleketten sağa bol bol havadis...Yeni havadis olursa yine yazarum.Baki hudaya emanet ol. Baban.

Not : Mektupa para koyacağidum, geç akluma geldi, zarfi kapatmişidum.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: UŞAK

MesajTarih: 22 Kasım 2011, Salı 16:41:11    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bizim Temel'lerin işlerine bak hele... )

kahkaha alkış kahkaha

Okuyup, tebbessüm ettik sayende Sevgili ZaKDaRiZa kırmızı gül ; teşekkürler ve emeğine sağlık...

kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

Bir "DİLRUBA"ya düştü gönül müptelası çok, Aşkın sefası yok değil ama cefası çok... 
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 22 Kasım 2011, Salı 18:17:23    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Ben teşekkür ederim dayısı gerçekten güzeldi. Tebessüm etmekde çok güzel. Hep gülelim insaallah. kahkaha

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

antibiyogram

Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 22 Kasım 2011, Salı 23:55:56    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

güzel bir fikraydi ama biraz tercumana ihtiyacim varda.. karadeniz şivesinde pek fazla analayamadim desem:) şaka bir yana güzel paylaşiminiz için teşşekürler halil abim
Başa dön

_Nesil_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 23 Kasım 2011, Çarşamba 03:56:17    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Her cümlede bir espri var. Çok güzeldi. Özellikle şuna çok güldüm :

"Daha erkekmidur, kiz midur pelli değil, haçan bu yüzden sağa dayi mi oldun, teyzemi oldun söyleyemeyirum..."

Teşekkürler Halil abi kırmızı gül

Başa dön

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: UŞAK

MesajTarih: 23 Kasım 2011, Çarşamba 11:20:04    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bir inşaata amele alınacaktır. Alınacak elemanları kalfa Cemal'in seçmesi
istenir. Adaylar kalabalıktır. Bu durumda Cemal sınav yapmaya karar verir.
- Pize 1 kisi lazımdur. Pu nedenle sizu imtihan edeceğum. Bir ara gözü
Temel'e ilişir. Burnundan tanımıştır. Hemşehrisini işe almak ister. Önce
Temeli sınava alır ve sorar.
- Hemşerum söyle baa bakalum.. Sana 3 kuzu verdum, sonra 2 kuzu daha verdum kaç kuzu oldi?
- 6 tane oldi. Cemal biraz bozulur ama çaktırmaz.
- Tabi bu soru biraz zor oldu piraz taha kolayini sorayum.
- Sana 2 kuzu verdum, sonra 1 tane taha verdum kaç kuzi oldi ?
- Tört kuzi oldi. Cemal sinirlenir, Ama hemsehrisinide işe almak ister.
- Peçi 1 kuzi verdim, sonra bir kuzi taha verdum kaç etti ?
- Üç etti. Bunun üzerine Cemal iki tokat çakar ve tekrar sorar.
- Pir kuzi verdum, kaç kuzin oldi?
- İçi tane. Cemal iyice sinirlenir ve Temeli iyice döver.
- Ulan hemşeru teyup işe almak istedum, sende tam salakmişsun. Ula sağa pir kuzi vermişsem pir kuzin olur anladun mi?
- Olir mi, der Temel.
- Penum evde bir kuzi de kendumin var.

kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

Bir "DİLRUBA"ya düştü gönül müptelası çok, Aşkın sefası yok değil ama cefası çok... 
Başa dön

antibiyogram

Aktif Üye
Aktif Üye

MesajTarih: 24 Kasım 2011, Perşembe 11:19:23    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

cok güzel bir fıkra faydın arkadasim paylaşimin için teşşekürler
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^