Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - AŞKIN DİLİ
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

AŞKIN DİLİ

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

atun_beni_denizlere

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: İSTANBUL

MesajTarih: 29 Eylül 2009, Salı 15:39:12    Mesaj Konusu: AŞKIN DİLİ Alıntıyla Cevap Ver

AŞKIN DİLİ
Hep "aşkın dili olsa da konuşsa" deriz. İşte birgün aşk konuşmaya
başlamış ve demiş ki :

- "Ey insanlık hep peşimden koştunuz, bana ulaşmaya çalıştınız.
Aslında bana ulaştınız ama hiç farketmediniz. Benım için ağladınız
zaman bile size hep yalan belki de şaka gibi geldim. Bana hep
yakıştırmalar yaptınız. Size bir hikaye anlatayım.

Birgün küçük bir kedi kuyruğunu yakalamak için hep kendi etrafında
dönüp duruyormuş ve büyük kedi dayanamayıp ne yapmaya çalışıyorsun
diye sormuş. Yavru kedi de bana ancak kuyruğumu yakaladığım zaman
mutluluğa ulaşacağımı söylediler. Ben de onun için uğraşıyorum diye
cevap vermiş.

Büyük kedi gülmüş ve "ben de küçükken senin gibiydim. Hep kendi
etrafımda döner, kuyruğumu yakalamaya çalışırdım ama birgün durdum ve
düşündüm ve yürümeye karar verdim işte o zaman anladım ki zaten o
benim peşimden geliyordu."

İşte şimdi anladınız mı? Aşk bir kedinin kuyruğudur ki ona ulaşmak
için peşinden koşmanız gerekmez, o zaten her hareketinizde arkanızdan
gelir.

ALINTI....

<div align="center"><br>Evet hayat hep son sözü söyler ama<br>Benim de cümlelerim var !!!<br></div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 30 Eylül 2009, Çarşamba 02:09:53    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu hikayeden anladığım üzere, peşinden koşmakla elde edeceğimiz değil, yüreğimizde hissettiğimizdir "aşk". İçimizdedir, bizimledir hep, sadece onu fark ettirecek, ortaya çıkaracak etken gereklidir.

Teşekkürler atun_beni_denizlere kırmızı gül

* * *

Bir baharın ötesinde. Yorgun kuşlar misali, arasan belki de bulunmayacak emsali, içi ve dışı umut, sevgi ve hasret kokuyor sanki.
Kim bilebilir ki; yaşam ile ölüm arasındaki farkı ?
Tekrar umut beslemek özlemlere, yaralı kalmış kalbin sevgisine ve son bir kez bakıp maziye, niye sevdim mi demektir ?
"AŞK" yarım yamalak bir su kenarı olgusu değil, o suyu dahi içinde bulunduran duygudur.
Seversin her an aşkı ve sevgiyi karşılıksız olsa dahi.
Öylesine vurur ki kalpleri; duramaz rüzgarı karşısında en çılgın ve vurdum duymaz asi.
Bunun adı "AŞK", başı da sonu da siler ezberi...

(alıntı)

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

-koçero-

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: trabzon

MesajTarih: 01 Ekim 2009, Perşembe 09:23:05    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Valla Nesil senden bunu beklemezdim... Yüzyıllardır tarifi yapılan duyguları kedinin kuyruguna benzetmekle sanırım aşkı bıolen veya yaşayanlara en büyük haksızlıgı sen yaptın... Köy delikanlısına ağa kızını vermese sesimi çıkarmayacağım çünkü alışkınız türk filmlerinden... ki o yönetmenlere veya senaristlere hep "sizi bir elime geçirsem" demişimdir..sen ise hepten yakıp yıktın gemileri kahkaha

"Kral da dilenci de aynı iştahla acıkır"
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 01 Ekim 2009, Perşembe 18:29:16    Mesaj Konusu: Re: AŞKIN DİLİ Alıntıyla Cevap Ver

atun_beni_denizlere demiş ki:

Hep "aşkın dili olsa da konuşsa" deriz. İşte birgün aşk konuşmaya
başlamış ve demiş ki :
...
İşte şimdi anladınız mı? Aşk bir kedinin kuyruğudur ki ona ulaşmak
için peşinden koşmanız gerekmez, o zaten her hareketinizde arkanızdan
gelir....

-koçero-, yukarıda da görüldüğü üzere, bu benzetmeyi yapan "aşk"ın kendisi. Ben sadece bundan hereketle çıkarımlar yaptım. Masumum.

Ayrıca, bir paylaşımda "...her kattan bir tane alırım..." diyerek dolaylı olarak aşkı göz ardı eden bir kişinin aşka böyle sahip çıkması ilginç.

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

-koçero-

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: trabzon

MesajTarih: 02 Ekim 2009, Cuma 08:32:59    Mesaj Konusu: Re: AŞKIN DİLİ Alıntıyla Cevap Ver

Her kattan bir tane almak başka şey..aşk'a sahip çıkmak başka şey... biz şartlara göre değerlendirme yapıyoruz... her kattan bir tane almak konusunda aşk'mı? güzellikmi? sorusuna cevap niteliğinde bir konu değildi.. hangısını alırsınız? yada bir anlamda aç gözlülük..şükürsüzlük konusu işleniyordu... benim yaptığıma bir anlamda fırsatçılık diyebilirsin ))

"Kral da dilenci de aynı iştahla acıkır"
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Hikaye - Fıkra ve Komik Olaylar Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^