Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - 8. KONUK.......... NESLİ !!!
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

8. KONUK.......... NESLİ !!!
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu... Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 18 Temmuz 2009, Cumartesi 21:38:03    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

kendi adıma nesil'e teşekkür ediyorum...sorulara özenle ve özveriyle cevap verdiği için..koltuk'a oturan hiç bir zaman kalkamaz sadece başkasına kiralar..yani hafta bitse ve başkası otursa bile soru almaya devam edebilir..

emeğine sağlık nesli seni yakından tanıdığıma memnunun alkış alkış

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 19 Temmuz 2009, Pazar 07:24:22    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Ben teşekkür ederim zafersoy. Konuğunuz olmaktan dolayı memnun oldum. kırmızı gül
Sıramı savdım artık, koltuğumu alır giderim ben.

* * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * *

(Teknik arıza nedeniyle silinen soru ve cevaplarımı tekrar ekliyorum.)

zafersoy demiş ki:
soru-1...idealizm ;herhangi bir yola kendini adamak anlamına gelir..idealistmisin?..kendimi vatana hizmet etmeye adadım diye beyanat veripde çöpçülüğü kendine yakıştıramayan insanlar hakkındaki düşüncen nedir.?

İdealizm, bir anlamda insan kafasının içinde elde edilmesi, varılması en mükemmel, en güzel, kendisini mutlu edecek hedeflerin tasarlanması ve bu hedeflerin gerçekleştirilmesi için arzu gösterilmesi ve çalışılması anlamını taşır. Bu anlamda kendi adıma idealist olduğumu söyleyemem. Sanırım hayatı akışına bırakanlardanım. Belirli bir hedef belirleyip engellere rağmen onun uğrana çaba harcayanlardan değil, hayatın bana sunduklarıyla kendine yön veren, hedefleri ona göre oluşturanlardanım ve bu durumumun yaşam koşulları, çevre hatta ailenin etkisi ile oluştuğunu düşünüyorum.

Ancak, ahlâki idealizmden (ülkücülük, en genel anlamda bir ülküye, bir yüce ereğe çıkar gözetmeden bağlanmış yaşam biçimi ya da dünya görüşü) bahsedersek bu konuda idealist (ülkücü) olduğumu söyleyebilirim. Milletimin özdeğerlerine sahip çıkmayı ve Türklüğe bağlı kalmayı kendime ülkü edinmiş biriyim. Milletimin mutluluğunu istemem, dilemem, daha önce bahsettiğim gibi Türçemiz konusunda dikkat etmem bu durumuma örnektir bence.
Bir de şu var, ülkemize faydalı birey olmak için, vatanımıza hizmet için, illa ki asker olup silahla müdafaa ya da siyasetçi olup hükümette görev almak gerekmiyor. Yukarıda örnek verdiğiniz gibi çöpçülükte de bir hizmet bulabiliriz. Çöpçü kimdir? Evlerden çöpleri toplayan veya sokakları süpüren temizlik işçisidir. Onların yaptığı işi iyi yapmadığını düşünelim. Bunun kime zararı olur? İyi temizlenmeyen yerlerin ürettiği mikrop dolayısıyla hastalık yayılması sonucu insanlara zararı olur. (Amaç millete hizmet etmekse, görüldüğü gibi burada da bir hizmet söz konusu. Bu yönde düşünmeyenleri sahte olarak görürüm.)
Sonuç olarak, herkes kendi mesleğiyle ilgili ülkücü bir kişiliğe sahip olacak ki, hem kendi mesleğinde başarılı, yararlı bir kişi olarak gelişsin hem de mensup olduğu topluma, milletine yararlı hizmetler yapsın, insanlığa yararlı faaliyetler gösterebilsin. Zaten, herkes işini doğru yaparsa birçok sorun da ortadan kalkacaktır. Ben de yaptığım işi en doğru, en iyi şekilde yapma düşüncesinde biri olarak kendimi vatana hizmet edenlerden sayıyorum. Bunu idealizm(ülkücülük) çeçevesinde değerlendirirsek bu anlamıyla, idealist bir tutum ve duruşa sahip olduğum söylenebilir.

Sorular için teşekkürler eliferdem kırmızı gül

soru her bayanın hayalinde bir eş adayı profili vardır seninde böyle kurguladığın özellikler var mı ?

Özellikle hayal ettiğim belli bir tip yok. İnançlı, sevgi dolu, saygılı, bilgili, dürüst, anlayışlı... bir kişi olabilir.

soru hayat bu neler göstereceği belli olmaz ama farklı bir ülkede hayatını devam ettirmen gerekse burası neresi olurdu?

Gezip görmek amaçlı farklı ülkelere gitmek, bana cazip gelmiştir hep ama, yerleşmek amaçlı hiç düşünmedim. Ülkemden farklı bir yerde yaşamayı istemem ama, uzun süreliğine olmayacaksa yine ülkeme çok uzak olmayan bir yerde, mesela İtalya'da yaşayabilirim.

soru harcamakla bitiremeyecek kadar çok paran olsaydı neler yapardın?

Kendi maddi ihtiyaçlarımın haricinde, klasik bir cevap olacak ama, birçok kişiye iş imkanı sağlayabileceğim bir işyeri kurarım. Maddi sıkıntısı olanlara yardım ederim. Okul, hastane vb... yaptırırım. Tüm bunlardan sonra para halen da bitmediyse, dünya turuna çıkar, gezerim.

soru hayatta en çok seni neler ağlatır?

Beni en çok, sevdiğim birini kaybetmek ağlatır.

soru dünyaya yeniden gelecek olsan bunu yapmazdım diyeceğin neler var hayatında (keşkelerin neler) ?

Günlük hayatta keşke... diyeceğim çok durum olur ama; bunların bana çok şey kattığını, beni geliştirdiğini, olgunlaştırdığını, kıymet bilmeyi öğrettiğini vb... düşünürüm. Bu nedenle "hayata tekrar gelsem de yapmasam" diyemem. Bunu diyebileceğim kadar önemli bir durum da olmadı zaten.

soru sence ben nasıl biriyim (: ?

Bence ,sıcakkanlı, sevecen, hareketli, deli dolu birisin

Teşekkürler Halil abi kırmızı gül . Sorunuzun cevabını, "acele karar verme, düşün" dediğiniz için geciktirdim. Posta kutunuza cevabımı göndereceğim.

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 19 Temmuz 2009, Pazar 17:29:38    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

İki hafta boyunca süren konukluğum nihayet sona erdi. Hepinize güzel sorularınız ve ilginizden dolayı teşekkür ediyorum.

zafersoy kırmızı gül..........................RaMLe kırmızı gül......................................ZaKDaRiZa kırmızı gül
mavideniz kırmızı gül.......................Bir_Beyaz_Mendil kırmızı gül...................Reffazum kırmızı gül
esmerelda kırmızı gül.......................musti_show kırmızı gül.............................gursoyt kırmızı gül
%Fatma% kırmızı gül.......................sair_alpaslan kırmızı gül..........................Bence kırmızı gül
_BuTKa_ kırmızı gül..........................eliferdem kırmızı gül................................gecem kırmızı gül

Sarı gülü daha çok severim ama; anlamı ayrılık denir. "Sizi Seviyorum" anlamındaki bu kırmızı güller sizler için...

.................................

Başa dön

Bir_Beyaz_Mendil

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: samsun

MesajTarih: 19 Temmuz 2009, Pazar 23:35:28    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Üstün performans, inanılmaz hassasiyet ve en önemlisi candan samimiyet,tek kelimeyle harikaydin "Küçük Hanım" ... alkış Seni biraz daha yakından tanımak çok güzeldi çok teşekkürler…
Senden önceki değerli arkadaşlar gibi sende sınavdan alnının akıyla çıktın yürekten tebrikler…Koltuğu bence hak ettin evine rahatlıkla getirebilirsin hatta bir sandalyede benden olsun sallandıkça bizleri hatırlarsın…Sandalyede öyle boş oturamam diyorsan al sana birde kitap ...Sen her şeyin en güzeline layıksın..."Miraç Kandilin Mubarek", Yolun Açık Olsun “Neslihan" seni çok seviyoruz...

Gün biter gülüşün kalır bende...---->^^KaRaYeL^^
Başa dön

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 20 Temmuz 2009, Pazartesi 00:39:29    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Çok teşekkürler Bir_Beyaz_Mendil kırmızı gül

Yazdığınız samimi, övgü dolu güzel cümleleri görmek beni mutlu ve biraz da mahcup etti.

Hediyeleriniz olan sallanan koltuğum ve kitabımı aldım teşekkürler.
Ben de size çay ikram edeyim. (Rize çayı )

Sizi de en kısa zamanda konuk olarak görmeyi ve biraz daha yakından tanımayı bekliyoruz. Sizin de kandiliniz mübarek olsun.

Sevgi ve saygılarımla...
kırmızı gül

Başa dön

Bence

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 17 Temmuz 2010, Cumartesi 14:17:42    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Haftanın konuğu köşesine oturacak kadar aktif olduğunuz bu forumda uzun zamandır bulunmamanızın sebebini açıklayabilir misiniz.

Saygılar

Bence..
Başa dön

_Nesil_

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 19 Temmuz 2010, Pazartesi 03:42:17    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu bir soru mu, sitem mi, çağrı mı...?

Açıklayabilirim Bence. - "Bilgisayarıma ayıracak zamanım yoktu. Zaman bulduğumda da bilgisayarım yoktu."

Başa dön

Bence

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 19 Temmuz 2010, Pazartesi 08:37:49    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Biraz sitem,biraz merak _Nesil_ )

Döndüğünüze sevindim.

Bence
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Forum Üyeleri... Haftanın Konuğu... Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa Önceki  1, 2, 3, 4
4. sayfa (Toplam 4 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^