Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Hangi oyuncak hangi zamanda alınır?
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Hangi oyuncak hangi zamanda alınır?
Sayfa 1, 2  Sonraki

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Eğitim Öğretim Forumu Eğitim Öğretim Forumu
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

Pembe-Patikli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: Giresun

MesajTarih: 27 Nisan 2008, Pazar 23:08:39    Mesaj Konusu: Hangi oyuncak hangi zamanda alınır? Alıntıyla Cevap Ver

Çocuk gelişimi / oyuncakların bebeklerin gelişiminde şüphesiz olumlu yanları var.Peki bebeğimize oyuncak alırken zamanlamaya dikkat ediyor muyuz acaba?

0-3 AY

Hareketli, özellikle müzikli, parlak renkli ve basit biçimli olanları seçin Bebeğin dikkatini toplamasına ve şekil tanımasına yardım eder

Plastik Halka :El denetimini ve eşgüdümünü geliştirir

Çıngırak :El denetimini ve el-göz uyumunu geliştirir; bebeğe bedenin bittiği oyuncağın başladığı yeri öğretir; etki ve tepki

Atlı karınca etrafındaki ayıcıklar :Bebeğin odaklanmasını sağlar; uzanmaya teşvik eder; büyüdüğünde onlarla konuşabilir

Asılı oyuncakları olan oyun minderi: Çeşitli dokunma deneyimlerini sunar; etki ve tepkiyi öğretir; uzanmaya teşvik eder

Müzikli, çekilen oyuncak :Etki ve tepkiyi öğretir

4 - 6 AY
Bez bebekler ve diğer yumuşak oyuncaklar. Düşsel oyuna teşvik eden, avutucu nesneler

Yumuşak top :El-göz uyumunu geliştirir

Ayna :Benlik kavramını besler

Parlak renklerde ve farklı şekillerde yumuşak bloklar :Renk ve şekilleri tanımaya yardımcı olur

Oyun minderi/oyun merkezi: Etki-tepkiyi öğretir

Diş çıkarma halkaları: Rahatsız dişetleri yatıştırır

Kumaş kitaplar: Dokunma deneyimi kazandırır; kitap sevgisini besler

7 - 8 AY
Bloklar :Boyut algısını güçlendirir, renk ve şekil tanımayı sağlar

Toplar: El-göz uyumunu ve dengeyi sağlar

Ayna :Benlik duygusunu geliştirir

Tahta kitaplar: Eğlenceli; sözcük dağarcığını çoğaltır

Telefon Yartıcı oyun sunar, iletişim becerilerini arttıtır

Kutudaki yaylı kukla :Nesne kalıcığını öğretir

9 - 12 AY
Kaplar :Nesne kalıcılığını öğretir

Üstüste yığılan oyuncaklar: Boyut algısını güçlendirir

Delikli herhangi bir şey :Nesne kalıcılığını öğretir

Banyo oyuncaklar (duş, kepçe, kova): Ölçme ve tartmaya yardım der; yeni ortamları keşfetmeye cesaretlendirir; güvenli "özgür" oyunla tanıştırır

Birbirine geçen bloklar :Boyut algısını güçlendirir; yapılandırma becerileri kazandırır

Direksiyon Düşsel oyun sunar

13 - 15 AY

Şekil sıralama :Şekiller arrasındaki ilişkiyi öğrenmesini sağlar

Oyuncak kamyon ya da yürüteç :Denge ve yürümeyi öğretir

Üstüste yığılan halkalar: Sıralama becerisi kazandırır

Basit yapbozlar: Kas becerilerini geliştirir; okuma öncesi beceriler kazandırır

Ayıcık halkaları: El becerisine yardım eder

Eşleme oyuncakları: Eşleme ve ilk matematik becerisidir

Sıralama çantası: Sıralamayı teşvik eder, ilk matematik becerisi Şekil yerleştirici Sıralama becerilerine yardım eder; boyut algısını güçlendirir

16 - 18 AY
Bebekler ya da doldurulmuş hayvanlar: Hayal gücünü geliştirici oyun sunar

Oyuncak at: Fiziksel becerileri taşvik eder

Kalın pastel boyalar: Çizim ve el becerisini geliştirir

Sabundan balonlar yapan oyuncak :İlk bilişsel kavramları öğretir: Bazı maddeler biçim değiştirir

Dirime selâm vermeyen, Ölüme de fazla yaklaşmasın! ...
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

antivirus61

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 18 Ekim 2008, Cumartesi 13:18:27    Mesaj Konusu: Re: Hangi oyuncak hangi zamanda alınır? Alıntıyla Cevap Ver

Şimdikden alalım ilerde lazım olur :-)
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 20 Ekim 2008, Pazartesi 12:46:10    Mesaj Konusu: Re: Hangi oyuncak hangi zamanda alınır? Alıntıyla Cevap Ver

16 - 18 AY
Bebekler ya da doldurulmuş hayvanlar: Hayal gücünü geliştirici oyun sunar

Oyuncak at: Fiziksel becerileri taşvik eder

Kalın pastel boyalar: Çizim ve el becerisini geliştirir

Sabundan balonlar yapan oyuncak :İlk bilişsel kavramları öğretir: Bazı maddeler biçim değiştirir
biz bunları ve bundan sonrasını alalım

faydalı bilgiler için tesekkürler
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

musti_show

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: istanbul(sessiz şehir)

MesajTarih: 20 Ekim 2008, Pazartesi 13:07:49    Mesaj Konusu: Re: Hangi oyuncak hangi zamanda alınır? Alıntıyla Cevap Ver

AMA BUNLARDAN HIÇBİRİ BNIM OLMADIKI.HEM BENIM OYUNCAKLARIM BURADA YOKKİ..CAM MİSKET,KULUNÇ İÇİN BİR AVUÇ KUÇÜK TAŞ,CİZİK İÇİN BİR DUZ TAŞ....

<div>OYUN BİTİNCE ŞAH'DA PİYON'DA AYNI KUTUYA KOYULUR!!!!</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

ASLI

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 20 Ekim 2008, Pazartesi 16:24:27    Mesaj Konusu: Re: Hangi oyuncak hangi zamanda alınır? Alıntıyla Cevap Ver

Musti hiçbiri olmasa bile top olmuştur illaki kahkaha merak ettiğim kulunç için bi avuç taş dedin o nasıl oyun yada oyuncakmış öyle kahkaha
Başa dön

musti_show

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 20 Ekim 2008, Pazartesi 16:42:00    Mesaj Konusu: Re: Hangi oyuncak hangi zamanda alınır? Alıntıyla Cevap Ver

HIC SORMA ASLIII TOPU SABAHTAN ALSAK AKSAMA PATLARDI MUBAREK BIR AKSAM EVDE DURSA VAR IDI DIYECEM AMA...KULUNC BI GARIP OYNIDI INAN BENDA UNUTTUM KURALLARINI:))))

Başa dön

ASLI

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 20 Ekim 2008, Pazartesi 17:00:35    Mesaj Konusu: Re: Hangi oyuncak hangi zamanda alınır? Alıntıyla Cevap Ver

kahkaha topla ilgili anlattığın komikti ama doğrudur bende yaramazdım çocukken kahkaha
Başa dön

musti_show

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 20 Ekim 2008, Pazartesi 17:03:08    Mesaj Konusu: Re: Hangi oyuncak hangi zamanda alınır? Alıntıyla Cevap Ver

AMA BEN YARAMAZ DEİLDUM kahkaha kahkaha TOPLAR ADİ İDİ HEMEN PATLARLARDI:))

Başa dön

Pembe-Patikli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 04 Kasım 2008, Salı 20:24:05    Mesaj Konusu: Re: Hangi oyuncak hangi zamanda alınır? Alıntıyla Cevap Ver

kahkaha kahkaha bizim zamnmzda bu kadar önem verilmior ama simdi bakiorumki bizim ana okulnaa kayit li cocuklar ve ailesinde gördugum kadariylaa yeniden dogmak varmis:d

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 04 Kasım 2008, Salı 21:15:34    Mesaj Konusu: Re: Hangi oyuncak hangi zamanda alınır? Alıntıyla Cevap Ver

valla kafama ne eserse onu aldım uşaklara..ondan karmakarışık bir dünyaları var heralde ağlamak
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

musti_show

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 05 Kasım 2008, Çarşamba 00:04:23    Mesaj Konusu: Re: Hangi oyuncak hangi zamanda alınır? Alıntıyla Cevap Ver

he yaa simdi çocuk olmak varmıs)

Başa dön

Pembe-Patikli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 05 Kasım 2008, Çarşamba 17:23:09    Mesaj Konusu: Re: Hangi oyuncak hangi zamanda alınır? Alıntıyla Cevap Ver

zafersoy demiş ki:
valla kafama ne eserse onu aldım uşaklara..ondan karmakarışık bir dünyaları var heralde ağlamak

cok yanlis oyuncak secerken yasına rengıne cınsıyetıne oyuncagın kumasına rengıne vs vs vs cok ıyı ıncelenmelıdır...Bılıncsız alınan oyuncaklarrr zıhınlerını bosduna yoruoyr saglıklarını bozur ....

Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 05 Kasım 2008, Çarşamba 17:29:21    Mesaj Konusu: Re: Hangi oyuncak hangi zamanda alınır? Alıntıyla Cevap Ver

cok yanlis oyuncak secerken yasına rengıne cınsıyetıne oyuncagın kumasına rengıne vs vs vs cok ıyı ıncelenmelıdır...Bılıncsız alınan oyuncaklarrr zıhınlerını bosduna yoruoyr saglıklarını bozur .... [/quote]

ölese inşallah üçüncüde dikkat ederiz..niyetimiz yok ama olur ve oyuncaklık hale gelirse uyarılarınızı dikkate alacağımızdan emin olabilirsiniz demek diğer ikisi kim vurduya gitti ağlamak
Başa dön

Pembe-Patikli

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

MesajTarih: 05 Kasım 2008, Çarşamba 17:30:35    Mesaj Konusu: Re: Hangi oyuncak hangi zamanda alınır? Alıntıyla Cevap Ver

kahkaha kahkaha egitim ölene dek surerrr bu dmek dunyanin sonu deildir tabikii de sorunlu olucak die bir kaide yok genel bir tani tavsiye acik kapatila bilir cocuklar kac yasindaki ?_

Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

MesajTarih: 05 Kasım 2008, Çarşamba 17:34:05    Mesaj Konusu: Re: Hangi oyuncak hangi zamanda alınır? Alıntıyla Cevap Ver

biri iki biri 7 yaşında..iki olan şimdiden kendini bir el telsizi sanıyor.. kahkaha ikiside umutsuz vaka..
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Eğitim Öğretim Forumu Tüm saatler GMT + 3 Saat
Sayfa 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^