Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Kissadan hisse..
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Kissadan hisse..

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Serbest Kürsü... Kategori Dışı... Serbest Kürsü... Kategori Dışı...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Almanya

MesajTarih: 04 Eylül 2009, Cuma 16:14:33    Mesaj Konusu: Kissadan hisse.. Alıntıyla Cevap Ver

Adamın biri Lokman Hekim’ in siyah yüzüne,

kalın ve çatlak dudaklarına

dikkatle bakarak onu hakir görmek istemiş.

Hazreti Lokman, bu ham adama kızmadan

şu hikmetli karşılığı vermiş:

“Yüzümün siyah, dudaklarımın kalın ve çatlak olduğuna

hakaretle bakma. Çünkü elimde olan,

o kalın dudaktan kötü söz çıkarmamak,

siyah yüzü, yanlış bir işle utandırmamaktır.

Kalbim beyaz, sözüm inci gibi olduktan sonra,

yüzümün siyah, dudağımın kalın ouşunun ne ehemmiyeti var.”

Bu insan dedikleri,

El, ayak baş değil.

İnsan mânâyı derler,

Suret ile kaş değil.

_-Kaygusuz Abdal-_

Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 04 Eylül 2009, Cuma 16:24:20    Mesaj Konusu: Re: Kissadan hisse.. Alıntıyla Cevap Ver

Evet ramle 1981 yılında buraya geldigimizde araplarla bizim fırmanın takımı futbol oynuyordu. O zaman buradaki sıyahları biz görünce çok zaman alışamamiştık. Arkadaşın biri bir tanesine bakıp güdü. O güldügü kişi bir arapca bilen bulup geldi. Ve arkadasa neden güdügünü sordu. Arkadaş cevap vermemek istedı. O ısrar etti oda senin sıyahlıgına güldüm dedi. işte o an adam ayagını kaldırdı altını gösterdi. Bembeyazdı ayagının altı ve bütün sıyahların ayak altları bızım tenimiz gibidir.
Aynen şöyle dedi ''sen beyaz oldunda ne oldun bir insana gülebiliyorsun. Başka bişe yapmaktansa. bak benim ayagımın altı senin yüzün gibi. Şimdi bu dahamı degerli sence.'' Biz şok olduk tabiki ve arkadaşı bilmem ama ben büyük bir ders aldım hemde çok büyük. ınsanlık renkte deyil ki....

Teşekkürler güzel paylaşimın için RaMLe alkış

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 04 Eylül 2009, Cuma 16:27:38    Mesaj Konusu: Re: Kissadan hisse.. Alıntıyla Cevap Ver

Ders alinicak bir olay abicim umarim arkadasinizda almistir .Mevlana hazretlerinin bir sözü vardir ´´Yaratilani sev yaratandan ötürü´´ bizde öyle yapabilsek keske..
Başa dön

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: UŞAK

MesajTarih: 04 Eylül 2009, Cuma 16:41:25    Mesaj Konusu: Re: Kissadan hisse.. Alıntıyla Cevap Ver

alkış alkış alkış

Başka söze ne hacet...
Paylaşımlar için sağol, hep var ol RaMLe...

kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

Bir "DİLRUBA"ya düştü gönül müptelası çok, Aşkın sefası yok değil ama cefası çok... 
Başa dön

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 04 Eylül 2009, Cuma 17:09:24    Mesaj Konusu: Re: Kissadan hisse.. Alıntıyla Cevap Ver

Paylaşımlarınız için çok teşekkürler RaMLe ve Halil Bey, iki öykü de muhteşemdi. alkış kırmızı gül Karşındakini hakir görüp alay etmek, kibirin alametidir.

"Başak büyüdükçe boynunu eğer" (Türk Atasözü)

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

nesli

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: İstanbul

MesajTarih: 06 Eylül 2009, Pazar 15:43:05    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Bu yazıyı gördüğüm bir yerde çok beğendiğim başlık şöyle idi "Boyayı mı beğenmedin, yoksa boyacıyı mı?.

Ne kadar doğru ifade edilmiş değil mi? Görünüşünden dolayı birini hakir görmenin çok çirkin bir davranış olmasının yanısıra çok da yanlış olduğunu özetliyor.

* * *

Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) şöyle buyurmuştur

"Ey İnsanlar! Rabbiniz birdir. Dikkat ediniz. Hiç bir arabın arap olmayana, arap olmayanında araba, Hiçbir kızılderilinin, beyazın siyaha; siyahın da kızıl deriliye ve beyaza takvadan başka bir şeyle üstünlüğü yoktur. Şüphesiz Allah katında en değerliniz, O'na karşı gelmekten en çok sakınanınızdır."

* * *

Teşekkürler RaMLe kırmızı gül

.......Rüzgar gibi geçti hayatımdan, adı ^^KaRaYeL^^ olan.......
Başa dön

Bence

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 06 Eylül 2009, Pazar 19:04:00    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Konu ile ilgili daha önce okuduğum bir yazıyı buraya taşımanın uygun olduğunu düşündüm.
Benzer olayları herzaman farklı şekillerde yaşamakta veya şahit olmaktayız.
Herkesin insan olduğunu unutmamalıyız.

Bence
....................

Bu olay 14 ekim 1998 de kıtalar arası bir uçuş esnasında gerçekleşti.
Bir hanım zenci bir adamın yanında oturuyordu.
Hanım, sinirliliğini belli edercesine, hostesten başka bir yer bulmasını istedi, zira
öylesine antipatik birinin yanında oturmak istemiyordu.
Hostes, tüm uçağın dolu olduğunu fakat birinci sınıfta
yer olup olmadına bakacağını söyledi.
Diğer yolcular şaşkınlık ve tiksintiyle olayı izliyorlardı, bu
kadının sadece terbiyesizliğine değil, bir de birinci sınıfta yolculuğu devam edeceğine şahit oluyorlardı.
Zavallı adamcağız çok kötü bir durumda olmasına rağmen cevap vermemeyi tercih etti.
Bu yüksek tansiyondaki durumda, kadın,
birinci sınıfta ve o adamdan uzak uçabileceğinden tatmin olmuş.
Birkaç dakika sonra hostes kadına :
“Çok özür dilerim gerçekten de uçakta
boş yer yok...
… Birinci sınıfta bir yer bulduğum için mutlu oldum...
“Bu yeri bulmak biraz zamanımı aldı, zira bu değişiklik
için pilottan izin almam gerekiyordu.
Hiç kimse sorun yaratan bir diğerinin yanında oturmak
mecburiyetinde tutulamaz dedi ve bu
izni verdi.”
Diğer yolcular kulaklarına inanamıyorlardı,
bu esnada kadın da bir zafer kazanmış gibi yerinden kalkmaya hazırlandı.
Sonra hostes, oturmakta olan zenciye dönerek :
-“ Beyefendi, sizi uçağın birinci sınıfındaki yeni yerinize götürmem için beni takip edermisiniz lütfen ?
Seyahat firmamız adına kaptan pilotumuz sizden böyle
nahoş bir olay yaratan kimsenin yanında oturmak mecburiyetinde bırakıldığınız için çok özür diliyor.”

Tüm yolcular hep birlikte, bu olayı iyi bir biçimde sonuçlandıran
uçak personelini alkışlayarak tebrik ettiler.
O yıl, kaptan pilot ve hostes uçaktaki davranışlarından dolayi ödüllendirildiler.

Bu olaydan sonra, firma sorumluları ekibin yolculara
karşı eğitiminde yeterince önem vermediklerini anladılar.
Uçak firması hemen gerekli değişiklikleri yaptı!
Bundan böyle aşağıdaki mesaj, tüm ofislere
personelin görebileceği bir biçimde iletildi:

İnsanlar onlara ne söylediğinizi unutabilirler.
İnsanlar onlara ne yaptığınızı da unutabilirler.
Ama insanlar, onlara kendilerini nasıl hissettirdiğinizi asla unutmazlar.”

...........
Başa dön

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 06 Eylül 2009, Pazar 22:02:36    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Tek kelımeyle mükemmel. Güzel olan her şey alkışlanır alkış
Teşekkürler Bence

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

RaMLe

Altın Üye
Altın Üye

MesajTarih: 07 Eylül 2009, Pazartesi 06:38:30    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

Harikaydi Bence tesekkürler.. kırmızı gül kırmızı gül
Başa dön

FAYDIN

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye

Nereden: UŞAK

MesajTarih: 07 Eylül 2009, Pazartesi 10:23:17    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

-Tüm bu öykü, yazı ve yorumlar hatırıma bir Afrikalı tarafindan yazılmış olan ufak bir yazıyı getirdi, paylaşmak istiyorum:

...Sevgili Beyaz Adam, Doğarım siyahım, büyürüm siyahım, güneşlenirim siyahım, üşürüm siyahım, korkarım siyahım, hastalanırım siyahım ve ölürüm hala siyahım...

...Ve sen Beyaz Adam, Doğarsın pembesin, büyürsün beyazsın, güneşlenirsin kızarırsın, üşürsün morarırsın, korkarsın sararırsın, hastalanırsın yeşilsin ve ölürsün grisin... Ve hala utanmadan bana renkli dersin...

kırmızı gül kırmızı gül kırmızı gül

Bir "DİLRUBA"ya düştü gönül müptelası çok, Aşkın sefası yok değil ama cefası çok... 
Başa dön

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 08 Eylül 2009, Salı 10:29:21    Mesaj Konusu: Re: Alıntıyla Cevap Ver

tüm paylaşımlar birbirinden güzel ve şahaneydi.

''ne renk olursa kaşın gözün ,karşındakinin gördüğüdür rengin''

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Serbest Kürsü... Kategori Dışı... Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^