Anasayfa | Fotograf Albümü |Forumumuz |Downloads | Hesabınız | Ziyaretçi Defteri|İletişim| Radyo

Oymalitepe.Net :: Başlığı Görüntüle - Gökkuşağının sonundaki sır
 SSSSSS   AramaArama   Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları   ProfilProfil   Özel mesajlarınızı kontrol etmek için login olunÖzel mesajlarınızı kontrol etmek için login olun   GirişGiriş 

Gökkuşağının sonundaki sır

Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Serbest Kürsü... Kategori Dışı... Serbest Kürsü... Kategori Dışı...
Önceki Başlık :: Sonraki Başlık  
Yazar Mesaj

atun_beni_denizlere

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

Nereden: İSTANBUL

MesajTarih: 13 May 2009, Çarşamba 10:53:41    Mesaj Konusu: Gökkuşağının sonundaki sır Alıntıyla Cevap Ver

Bir zamanlar 5 arkadaş yaşardı.Bir gün içlerinden birinin amcası onlara, bir efsane anlattı.Efsaneye göre, gökkuşağının en ucuna kadar gidip, sadece bir dilek dilersen, gerçek olurmuş.Cuma günü çok yağmur yağmış, gökkuşağı çıkmış.4 arkadaş gökkuşağının en ucuna kadar gitmiş, ama 5. arkadaşları yokmuş;çünkü o, felçliymiş.4 arkadaş gökkuşağının ucuna geldiklerinde, dileklerin dilemişler ve bunun gerçekleştiğini anlamışlar.
3 gün sonra

Doktor evlerine gelmiş, onlara “arkadaşınız yakında ayağa kalkıyor”, demiş.Çünkü onlar, arkadaşlarının ayağa kalkmasını dilemişler!

İşte arkadaşlık böyle bir şeydir!

<div align="center"><br>Evet hayat hep son sözü söyler ama<br>Benim de cümlelerim var !!!<br></div>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder

eliferdem

Elmas Üye
Elmas Üye

MesajTarih: 13 May 2009, Çarşamba 11:19:49    Mesaj Konusu: Re: Gökkuşağının sonundaki sır Alıntıyla Cevap Ver

insanın içini ısıtan çok güzel bir hikayeydi
emeğine sağlık deniz kızı (:

böyle güzel çıkarsız dostluklar kurmak dileğiyle...

Yan!" diyorum içime!..." Sadece sen yan! " Ve"Dayan!"diyorum gönlüme!..."Herkes mutlu olsun!... Sen dayan!..
Başa dön

atun_beni_denizlere

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 13 May 2009, Çarşamba 11:34:29    Mesaj Konusu: Re: Gökkuşağının sonundaki sır Alıntıyla Cevap Ver

eliferdem demiş ki:
insanın içini ısıtan çok güzel bir hikayeydi
emeğine sağlık deniz kızı (:

böyle güzel çıkarsız dostluklar kurmak dileğiyle...

Tesekkür ederim elif...evet hele ki günümüzde böyle bir dostluk gercekten varmıdır merak ediyorum...

<div align="center"><br>Evet hayat hep son sözü söyler ama<br>Benim de cümlelerim var !!!<br></div>
Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 14 May 2009, Perşembe 06:48:03    Mesaj Konusu: Re: Gökkuşağının sonundaki sır Alıntıyla Cevap Ver

herkes çıkar bir kürsüye dünyada barış dostluk ve kardeşlik istiyorum der..ama indikten sona gider konvansiyonel silah alır,nükleer eksiğini kapatır,dostunun arkasından konuşur,arkadaşlarını üç kuruşa satar..böyle bir konu geçtiği zaman herzaman karşımdakine demişimdir..insan önce kendi dostluk anlayışını sorgulasın..ben kendimkini sorguluyorum'da hiçte iyi bir dost olmadığımı görüyorum..ayrıca patenti bana ait olan bir söz var yazmadan geçemiyecem ''asla yalan söylemem derken bile yalan söyleyen insanlardan değilim''
hikaye güzel bir hikaye ama sadece bir hikaye..
emeğine sağlık diyemiyecem çünkü sende başkasının emeğini yazmış ve yazanın ismini bile yazmayı gerek duymamışsın.

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

ZaKDaRiZa

Mareşal
<b>Mareşal</b>

Nereden: Trabzon

MesajTarih: 14 May 2009, Perşembe 07:46:01    Mesaj Konusu: Alıntıyla Cevap Ver

Dostlugu,Arkadasligi cok seven biriyim. Istedigimi yapamasamda,basaramasamda bunu cok isteyen biriyim. Hepimizin icinde cok guzel dostlu ve arkadaslik hisleri vardir. Bunlari der yada yazar dururuz. Ama gercegi uygulamaya gelince hic bir tanemiz pek beceremeyiz. Alingan oluruz. Elestirilere acik olamayiz. Hemen kirilir kuseriz. Aliniriz. Zaferin de dedigi gibi kendimizi sorgulayamayiz. Sucu karsida arariz hep. Gercek dostluklar arkadasliklar cok onemli ve guzeldir. keske basarabilsek. Dostluk arkadasliktan bir adim daha ondedir her zaman.
Dostluk arkadaslik oldum deme ile olmaz. Bunda hepimizin hatalari var. Ama yalan soyleyerk olacak dostluklar hic olmasinlar. Bu konuda o kadar tecrubem olduki buraya yazsam bu sayfalar almaz. Oymalitepe fm benim 50 yasindan sonraki universitem oldu. Ne dostluk ve arkadaslik sozleri duydum. Olene kadar yanindayim diye.
Cikarsiz gercek dostluklarla kucuk mevzulardan alinmayan kirilmayan kendini once sorgulayip arkadasini sonra sorgulayan dost ve dostluklarla hep beraber ilerleyelim. Olaylara iyi tarafindan bakalim. Hikaye cok guzel bu hikayede olan dostluk ve arkadasliklar gibi arkadasi ve dostu icin guzellikler dileyen dostlarimiz olmasi dilegiyle hepinize selamlar.

Dostluk ve arkadaslik konusu cok onemli bir konu bunun icin bir baslik acan olursa cok guzel yorumlar olacagini dusunuyorum.
Tesekkurler esra.

ZaKDaRiZa Ben insanlari beni sevsinler diye sevmedim <br> <br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder Kullanıcının web sitesini ziyaret et MSN Messenger

gursoyt

Altın Üye
Altın Üye

Nereden: Ankara

MesajTarih: 14 May 2009, Perşembe 08:48:08    Mesaj Konusu: Re:Gökkuşağının sonundaki sır Alıntıyla Cevap Ver

Küçüklüğümüzde bizler de gökkuşağı efsanelerinden bahsederdik; en beylik olanı da, eğer altından geçilebilirse, geçenin, cinsiyetinin değişeceğiydi. Her kültürde ve toplumda, farklı farklı efsaneler üretilmiştir. Aslında insan hayallerinin ürünleri ama insan gelişiminin de en temel taşlarından birisi. Hayali olmayan kişi de toplum da ilerleyemez.

Öykü, eğer seçeneğimiz olursa bunu öncelikle ihtiyacı olan lehine kullanmayı teşvik eder nitelikte. Elbette, öykü olduğunda, yazan kolayca tercihini ve ideali ortaya koyabiliyor da, gerçek hayat öyle mi acaba? Çoğunluk, "Herkes ideal şekilde davranmalı, ama ben daha farklıyım. Dilediğim gibi tercih yaparım" der ve, önce kendi istek ve çıkarlarını ön plana getirir. Bunu arkadaşlık veya gerçek sevgiye bağlamış olan hikayede, asıl temel neden bence daha farklı. Aşağıda konuyla ilgili yaklaşımımı anlatmaya çalışacağım.

İnsan hayatını, toplum entegrasyonunu ve ilişkilerini etkileyen, bence en önemli konu empati, yani kendisini karşısındakiymiş gibi düşünerek, yapılan/yapılacak davranış karşısında neler hissedebileceğini anlamaya çalışmak. Öykümüzde, engelli biri olduğundan örneği bu konuda vermek istiyorum. Engelliler için hiçbirimiz mangalda kül bırakmayız ama ne kadarını hayata geçirebiliyoruz acaba? Çok azını elbette. Neden mi? Çünkü, o kişinin, neler hissettiğini, nelerin yoksunluğunu çektiğini, zorluklarını bilmiyor ve bunları düşünmüyoruz. Düşünmek sorumluluk getirecektir çünkü, bundan kaçıyoruz. Allah vermesin ki, başımıza geldiğinde ancak anlayabiliyoruz ama bu sefer de, çizginin diğer tarafında, engelliler kısmında kalıyoruz. Bir uzvun veya fonksiyon eksikliğinin nasıl olabileceğini anlamak isteyen, bir günlüğüne, veya sadece bir saatliğine sağ veya sol kolunu,hiç kullanmamayı denesin. İşte empati böyle birşey.

Dört arkadaş, yeterince anlayabildikleri beşinci arkadaşlarının ihtiyacı yanında, kendi isteklerinin ne derece değersiz olabileceğini farketmişler ve haklarını arkadaşlarından yana kullanmışlar. Ben bunu empatiye bağlıyorum. Her insanın öncelikle sahip olması gereken ilk özelliğin empati olduğuna inanıyorum.

Çok teşekkürler Esra Hanim kırmızı gül , yorumda bulunan, Zafer Bey kırmızı gül , Halil Bey kırmızı gül ve komşu kızına kırmızı gül da çok teşekkürler.

Tuğrul GÜRSOY
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder MSN Messenger

atun_beni_denizlere

Bağımlı Üye
Bağımlı Üye

MesajTarih: 14 May 2009, Perşembe 09:33:46    Mesaj Konusu: Re: Gökkuşağının sonundaki sır Alıntıyla Cevap Ver

zafersoy demiş ki:
herkes çıkar bir kürsüye dünyada barış dostluk ve kardeşlik istiyorum der..ama indikten sona gider konvansiyonel silah alır,nükleer eksiğini kapatır,dostunun arkasından konuşur,arkadaşlarını üç kuruşa satar..böyle bir konu geçtiği zaman herzaman karşımdakine demişimdir..insan önce kendi dostluk anlayışını sorgulasın..ben kendimkini sorguluyorum'da hiçte iyi bir dost olmadığımı görüyorum..ayrıca patenti bana ait olan bir söz var yazmadan geçemiyecem ''asla yalan söylemem derken bile yalan söyleyen insanlardan değilim''
hikaye güzel bir hikaye ama sadece bir hikaye..
emeğine sağlık diyemiyecem çünkü sende başkasının emeğini yazmış ve yazanın ismini bile yazmayı gerek duymamışsın.

İyi bir dost olmamanız kendi sorununuz zafersoy,siz iyi bir dost değilsiniz diye herkes sizinle aynı olamaz aksine ben cok cok iyi bir dostum ama gercekten dostluk,abilik,ablalık ve arkadaşlık yapana...Olmadık birseyi oldu gibi gösterene benden dost olmaz bu küçük birşey dahi olsa...

Bu yazı için bir emek vermedim sadece bir yerde okudum hoşuma gitti ve değer bilen dostlarımın,abilerimin,ablalarımın okumaları için burada paylaştım..Kimin yazdığını bilseydim büyük harflerle adını yazardım.Bu yazıyı yazan kişiye karşı bir düşmanlığım yok onun adını yazmamamı gerektirende birşey yok..

Tesekkür ederimm HALİL abicimmm...Teşekkürler TUGRUL bey...

Tugrul bey'e katılıyorum empati konusunda, ZAFERSOY 'a tavsiyedir..

Başa dön

zafersoy

Platinyum Üye
Platinyum Üye

Nereden: TRABZON

MesajTarih: 14 May 2009, Perşembe 10:16:05    Mesaj Konusu: Re: Gökkuşağının sonundaki sır Alıntıyla Cevap Ver

atun_beni_denizlere... tamam siz kendikendinizi kandırmaya,demogoji yaparak devam edin..

<div>Ayağın kırıldı diye üzülme. Allah sana belki kanat verecek. <br>Kuyu dibinde kaldın diye kırılma belki oradan bile bir kapı açılır. <br>Yusuf kuyudan sultan oldu.."</div><br>
Başa dön
Kullanıcı profilini gör Özel mesaj gönder E-mail'i gönder

Tüm kadın aksesuar fırsatları için tıklayın !

Mesajları Göster:   
Yeni Başlık Gönder   Cevap Gönder    Oymalitepe.Net Forum Ana Sayfası -> Serbest Kürsü... Kategori Dışı... Tüm saatler GMT + 3 Saat
1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Forum Seçin:  
Bu forumda yeni konular açamazsınız
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

We request you retain the full copyright notice below including the link to www.phpbb.com. This not only gives respect to the large amount of time given freely by the developers but also helps build interest, traffic and use of phpBB 2.0. If you cannot (for good reason) retain the full copyright we request you at least leave in place the Powered by phpBB line, with phpBB linked to www.phpbb.com. If you refuse to include even this then support on our forums may be affected. The phpBB Group : 2002 // --> Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Forums ©
Copyright © 2008 Oymalitepe.Net & Site Kurulumu-Düzenleme: L@ZKaN - kuzeyinoglu - ^^KaRaYeL^^